ISBN

ISBN

9788324061181: Wydawnictwo

Format

31.99: https://woblink.com/ebook/w-blasku-slonca-magdalena-kordel-188101u

Cena:


Fuerte

Autor: Kasper Bajon

Fuerteventura należy do archipelagu Wysp Kanaryjskich. W starożytności i średniowieczu mieszkali tu Guanczowie. tajemniczy lud. którego kultura nie przetrwała najazdu kolonizatorów. Zatrzymywali się tu konkwistadorzy w drodze do obu Ameryk. do brzegu przybijali piraci. Od zawsze była miejscem wygnania. W 1924 został na nią zesłany poeta i filozof Miguel de Unamuno. Pod koniec lat trzydziestych XX wieku swoje małe królestwo stworzył tutaj Niemiec Gustaw Winter. chętnie goszczący nazistów; legenda głosi. że ukrywał ich także po 1945 roku. Później reżim generała Franco urządził na wyspie kolonię karną dla homoseksualistów. Dziś Fuerteventurę odwiedzają turyści z całego świata. którym przedstawiana jest jako „wakacyjny raj”. choć z rajskością w istocie niewiele ma wspólnego.

Wyspy to miejsca szczególne. Ich mieszkańcy inaczej patrzą na życie. śmierć. na przeszłość i przyszłość. Otoczeni przez wodę. która jest równocześnie gwarantem przetrwania i źródłem zagrożeń. żyją w wiecznym rozdarciu pomiędzy tym. co trwałe. a tym. co ulotne. Kasper Bajon wybrał Fuerteventurę na swój dom. Poznał jej nieoczywistą historię. zmierzył się z duchami przeszłości. doświadczył udręk teraźniejszości. Jego książka to nie kompendium wiedzy o wyspie. raczej zaproszenie do wspólnego snucia opowieści o zamierzchłym świecie.

Wydawnictwo: Czarne

Cena: 31.9


Uważne współczucie

Autor: Choden

Czy jesteś gotowy zmienić swój umysł. swoje emocje i relacje z samym sobą oraz z innymi ludźmi? Stać się bardziej troskliwy i wspierający? Odzyskać życiową równowagę. pewność siebie i dobre samopoczucie? Jeśli tak. to przygotuj się na zmianę sposobu. w jaki doświadczasz swojego życia. dzięki uważności i współczuciu.

Paul Gilbert. twórca terapii skoncentrowanej na współczuciu. i Choden. opierając się na swoim długoletnim doświadczeniu. a także na wynikach badań między innymi z dziedziny psychologii ewolucyjnej i neuronauki. wyjaśniają. w jaki sposób praktykowanie uważnego współczucia sprzyja regulacji emocji. dobrostanowi i pogłębianiu relacji społecznych. Uważność to mająca ogromną moc umiejętność. która może pomóc nam żyć bardziej świadomie. ale sama nie wystarczy. by całkowicie zmienić sposób działania naszego umysłu. Aby w pełni się rozwijać. potrzebujemy współczucia. rozumianego jako wrażliwość na własne i cudze cierpienie powiązana z zaangażowanym działaniem na rzecz zapobiegania mu i jego łagodzenia. Współczucie nie jest więc słabością. pobłażaniem sobie. litością czy poddańczą życzliwością – ono wymaga odwagi. mądrości. życzliwości i zaangażowania.

Z tej książki dowiesz się. jak uważność i współczucie mogą harmonijnie współdziałać. zapewniając skuteczne i praktyczne sposoby radzenia sobie z lękiem. niepokojem. złością czy depresją. Dzięki zamieszczonym w niej ćwiczeniom wykształcisz pełną troski. współczującą postawę wobec siebie i innych. a także otworzysz się na współczucie płynące z rożnych kierunków.

Jeśli chcesz skończyć z toksyczną samokrytyką. uleczyć traumę. pokonać wstyd. czuć się osobą godną szacunku. a także bardziej życzliwie traktować siebie i innych ludzi. to ta książka wskaże ci drogę do tego.

Wydawnictwo: GWP Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne

Cena: 89.9czarnobylska modlitwa. kronika przyszłości, kaden-bandrowski, prekariat co to, cialdini perswazja, prawo pracy w pytaniach i odpowiedziach, krew świętego sebastien de castell, mów własnym głosem, lego przygoda poradnik, rework książka, h.p. lovecrafta, o stawaniu się osobą, kane ben, zbrodnia i kara mobi, witold gombrowicz dziennik, marta mikołajczyk, tylko ty mnie zrozumiesz pdf, nachlass…