Wszystkie kształty uczuć

Wszystkie kształty uczuć

Autor: Edyta Świętek

Klaudia. młoda nauczycielka. rozpoczyna pracę w szkole w podkrakowskiej wsi. Kobieta skrywa wiele bolesnych tajemnic z dzieciństwa. Już pierwszego dnia wzbudza zainteresowanie w nieśmiałym Dawidzie. Pomiędzy młodymi zaczyna kiełkować serdeczna przyjaźń. Czy ma ona szansę. by przerodzić się w coś głębszego?

Patronaty: Przegląd czytelniczy. naPięknej. Literacki Świat Cyrysi. Książki w eterze

Wydawnictwo: Replika

Cena: 26.9


ISBN

9788379766079: Wydawnictwo

Format

29.9: https://woblink.com/ebook/apetyt-na-wiecej-agnieszka-olejnik-28579u

Cena:


Fabrykanci

Autor: Błażej Torański

Ziemia Obiecana – wszyscy znamy książkę Władysława Reymonta i film Andrzeja Wajdy. Fikcja literacka i film oparte były na twardych realich. W samym centrum Imperium Rosyjskiego spełniał się hollywodzki sen.

Pierwsza w Polsce panorama łódzkich rodzin fabrykanckich. W książce odnajdziemy wszystkie nacje. wyznania i społeczności. Historie rodów oparte są na dokumentach i na relacjach potomków założycieli fabryk – nie tylko włókienniczych. Zakłady dawały właścicielom bogactwo. a rzeszom ludzi – pracę. Fabrykanci spadali czasem z bardzo wysokiego pułapu finansowego na samo dno. Czasami podnosili się z głębokiego dna na wyżyny społeczne i finansowe.


Jedne z największych fortun w Europie. zapierające dech w piersiach wzloty i upadki. wielkie interesy i głośne bankructwa.

Poznańscy. Heinzlowie. Grohmanowie. Urbanowscy i Gehlingowie – wielkie łódzkie dynastie.

Kto i na czym zbijał fortuny oraz co się stało ze znanymi łódzkimi rodzinami w czasie wojny i po jej zakończeniu?

Co dziś robią potomkowie bohaterów?

Ilu z nich przeżyło wojenną zawieruchę. co się stało z pałacami. co ocalało z ich dziedzictwa?

Książkę uzupełniają unikatowe zdjęcia udostępnione przez Muzeum Historyczne Miasta Łodzi.

Wydawnictwo: Fronda

Cena: 19.99


ISBN

9788328711679: Wydawnictwo

Format

39.9: https://woblink.com/ebook/po-dolary-i-wolnosc-dariusz-terlecki-147727u

Cena:


Wehikuł czasu

Autor: Herbert George Wells

„Wehikuł czasu” to powieść fantastyczna autorstwa Herberta George’a Wellsa. Utwór ukazał się w 1895 roku.

Głównym bohaterem powieści jest anonimowy naukowiec mieszkający w Richmond. zwany przez narratora Podróżnikiem w Czasie. Podczas cotygodniowego obiadu ze znajomymi mówi im. że czas jest czwartym wymiarem. oraz pokazuje mały prototyp machiny przemieszczającej się w czasie. Opowiada także. że stworzył wehikuł zdolny przenieść człowieka. Tydzień później spóźnia się na obiad i zaczyna swoją opowieść. stając się narratorem.

Wydawnictwo: Avia Artis

Cena: 12.99depresjologia, zusak markus, wobik, wytwórnia wód gazowanych, jerozolima przewodnik pdf, gotowość szkolna dzieci sześcioletnich wilgocka-okoń pdf, zwiadowcy 5, zimbardo psychologia i życie pdf 2012, handel ludźmi pdf, historia narkotyków, ostatni lot julie clark, marek ruszkowski, wzgórze psów audiobook, ibuk umed, lego star wars 2 the original trilogy…