Kłamca 2

Kłamca 2

Autor: Jakub Ćwiek

Zapomnianym bogom pozostaje tylko wiara w anielskie błędy

Barcelona. Arktyka. Nowy Jork. Góry Skaliste w Kolorado – marnotrawny bóg wikingów. pan kłamstwa Loki wyrusza na sześć kolejnych wypraw. a wyzwaniem dla jego sprytu stają się kolejne mityczne stwory zrodzone z ludzkiej wiary. wyobraźni i strachu. 

Kłamca jak zawsze gra nie fair. ale na jaw wychodzi. że nie tylko on jeden. Intencje Archaniołów. dla których pracuje. również nie są i nigdy nie były czyste.

Nadszedł czas. by Loki wybrał stronę. po której chce stanąć.

 

Jakub jest jak dobre francuskie cabernet sauvignon. Daje dużą przyjemność z obcowania. zaskakuje finiszem. ale nade wszystko daje gwarancję znakomitej jakości. Od lat jestem fanem literackiej winnicy Jakuba.

Jacek Rozenek 69: https://woblink.com/ebook/balistyka-dla-snajperow-jerzy-a-ejsmont-139419u

Cena:


Intelektualna historia III RP

Autor: Andrzej Nowak

Od Brodskiego do Rymkiewicza prowadzi ta opowieść z rozmów ułożona. Między nimi 44 rozmowy. od roku 1990 do końca 2012. Co je łączy? Zgoda na rozmowę. Pewnie także rodzaj i temat pytań. jakie przychodziły do głowy temu. który je stawiał. Z tej jedności i zarazem z różnorodności głosów 34 rozmówców. ułożyła się książka – wywiad rzeka z czasem. który umownie nazywamy tutaj czasem III RP. Inaczej niż inne wywiady-rzeki z politykami czy celebrytami. ten nie tylko jest wielogłosem. ale sam jest także rozciągnięty w czasie. Toczy się i rozwija przez ponad 22 lata. Szczególnie interesujące rezultaty daje to. kiedy możemy z punktu widzenia naszej chwili obecnej przeczytać. jak wyglądały pytania. obawy. nadzieje i przewidywania formułowane w roku 1990. 1992 czy 2005. Niekiedy mogą wydawać się nam nawet naiwne. innym razem uderzać mogą swą trafną przenikliwością. Możemy jednak zobaczyć dzięki temu – bez upiększeń. na jakie możemy pozwolić sobie. kiedy spisujemy rozmowy-wspomnienia – jak nasze myśli. naszą wyobraźnię niesie rzeka nie wywiadu. tylko czasu. Najlepiej dostrzec to można w przypadku połączenia w tym tomie aż dziesięciu rozmów prowadzonych od 1996 do 2012 roku z Lechem i Jarosławem Kaczyńskimi. Tu jednak układam je także. a może przede wszystkim jako świadectwa do „biografii” pewnego etapu polskiej historii: III RP. Ile się zmieniło od czasu Jaruzelskiego. czy on w ogóle przeminął? Może przemija w ogóle polskość w tym ostatnim 25-leciu? Podobne pytania pojawiają się w sporach o dzisiejszą kondycję Europy. Czy Unia jest szczytem w rozwoju naszego kontynentu? Czy to jest już raczej koniec naszej cywilizacji? I co można zrobić. żeby nie nastąpił i ten koniec. i koniec polskości? Zapis rozmów. które oddaję do rąk Czytelników. przybliża może choć trochę temperaturę tych pytań – bo one pytanych tutaj obchodzą.

Wydawnictwo: Sic!

Cena: 34


Jedz pysznie i chudnij

Autor: Zyśk Anna

Masz dość codziennego liczenia kalorii. planowania jadłospisów i skrupulatnego sporządzania listy zakupów? Anna Zyśk. autorka popularnego profilu @jedz.pysznie. przychodzi z pomocą!

Jedz zdrowo i nie rezygnuj z ulubionych smaków! W tej książce znajdziesz wszystko. czego potrzebujesz. by rozpocząć swoją przygodę ze zdrowym odżywianiem:

• ponad 100 przepisów na pyszne. zdrowe i szybkie w przygotowaniu śniadania. obiady i kolacje.

• pomysły na niskokaloryczne desery i wypieki. pozbawione chemii pieczywo. domowe mieszanki przypraw i dodatki. które wzbogacą smak twoich potraw.

• wartości odżywcze i kaloryczność wszystkich dań.

• sprawdzone wskazówki. jak uzyskać i utrzymać odpowiednią wagę.

• porady zakupowe. zamienniki i przeliczniki kuchenne.

:

Cena:


Dzieje Tristana i Izoldy

Autor: Joseph Bedier

Tristan i Izolda to bohaterowie celtyckiej legendy związanej z opowieściami z cyklu arturiańskiego.

Tristan jest siostrzeńcem i wasalem króla Kornwalii. Marka. Władca chce poślubić właścicielkę złotego włosa i wysyła na poszukiwania Tristana. Rycerz odnajduje Izoldę Złotowłosą i wyrusza z nią w podróż powrotną do Kornwalii. W czasie podróży główni bohaterowie wypijają przypadkowo napój miłosny. przygotowany przez matkę królewny dla niej i dla króla…

Wydawnictwo: KtoCzyta.pl

Cena: 24.9


Pocałunek na pożegnanie

Autor: Tasmina Perry

SPEKTAKULARNA PODRÓŻ ZACZYNAJĄCA SIĘ NA ULICACH SZAREGO LONDYNU. CIĄGNĄCA SIĘ POPRZEZ DZIKĄ ROSJĘ. SMAGANE WIATREM WYBRZEŻA IRLANDII I PARNĄ PUSZCZĘ AMAZOŃSKĄ

WSZYSTKO PO TO. ABY ODKRYĆ TAJEMNICĘ STAREJ FOTOGRAFII…

`

Daj się porwać fenomenalnej opowieści. która dzieje się jednocześnie w obecnych czasach i ponad 50 lat temu. Fundamentem mostu łączącego obie rzeczywistości jest niezachwiana potęga miłości.

Rok 1961. Dziennikarka Rosamund Bailey czuje się spełniona zawodowo. Brakuje jej już tylko miłości. Gdy poznaje Dominica Blake’a. od samego początku wie. że to ten jeden. jedyny. najukochańszy. Jednak kiedy tylko skosztują odrobiny szczęścia. los wykręci im przykry numer. Czy wizja pięknej przyszłości r

45: https://woblink.com/ebook/francuski-sen-marek-ostrowski-153764u

Cena:


Python dla dzieci. Programowanie na wesoło

Autor: Jason R. Briggs

Python to potężny. wyrazisty język programowania. którego łatwo się nauczyć i przyjemnie używać! Niestety. książki do nauki tego języka są często nudne. mdłe i bezbarwne. a ich lektura nie daje nikomu radości. Książka stanowi atrakcyjne wprowadzenie do świata programowania. napisane z myślą o Tobie (i Twoich rodzicach). Przeznaczona jest dla dzieci od lat 10 (i ich rodziców). Autor z anielską cierpliwością omawia podstawy tego języka na bazie jedynych w swoim rodzaju (często zabawnych) programów. pełnych głodnych potworów. tajnych agentów. chciwych kruków i nie tylko. Wszystkie wprowadzane pojęcia są klarownie zdefiniowane. ważne partie kodu wyróżnione kolorem i objaśnione. a nieszablonowe. wielobarwne ilustracje nadają wszystkiemu naturalnej lekkości. Celem zawartych na koń

Wydawnictwo: REBIS

Cena: 30.9


ISBN

9788380535428: Wydawnictwo

Format

31: https://woblink.com/ebook/nie-pozwol-mu-odejsc-ewa-kleszcz-kathryn-croft-142138u

Cena:


ISBN

9788381795197: Wydawnictwo

Format

39.9: https://woblink.com/ebook/pekin-i-szanghaj-urszula-poprawska-geiges-adrian-151940u

Cena:


ISBN

9788380880115: Wydawnictwo

Format

19.95: https://woblink.com/ebook/obiektywny-i-subiektywny-wymiar-starosci-elzbieta-dubas-marcin-muszynski-147457u

Cena: Marcin Muszyńskiszturm i grom, książki online, policja szkoła, wiersze liryczne, złoty róg, przytulajka, zarządzanie. teoria i praktyka, michael hjorth, hans rosenfeldt, far cry odkupienie, kurs rysowania dla dzieci, sztuka kochania autor, język angielski zawodowy w branży turystyczno-hotelarskiej, jenny han zawsze i na zawsze, pierwsza krew, z widokiem na miłość pdf, nie ufaj nikomu pdf, rok 1984 książka…

2021 © Ekonomia przetrwania Theme by SiteOrigin