Śreżoga

Śreżoga

Autor: Katarzyna Puzyńska

Dwunasty tom sagi o Lipowie.

Ktoś czai się z siekierą w ciemności. Sierżant sztabowy Radosław Trawiński boi się. że to aspirant Daniel Podgórski. który odkrył. że śmierć jego partnerki nie była samobójstwem. Czyżby przyszedł się zemścić? Tymczasem w okolicy giną jeszcze trzy osoby. Właściciel zajazdu wygląda wprawdzie. jakby spokojnie zasnął. ale jego pracownica nie ma tyle szczęścia. Jej ciało zostaje brutalnie zmasakrowane. Kilkanaście kilometrów dalej. na cichej leśnej polanie. ktoś ustawił aparat fotograficzny. Jego obiektyw skierowany jest na porąbane ciało młodego mężczyzny. Tylko twarz pozostaje nienaruszona. Zamiast dłoni i stóp sterczą za to groteskowe ptasie nóżki. Ale to nie pierwszy raz. kiedy sprawca zabiera ze sobą trofeum. Dwa lata wcześniej ginie pewna młoda dziewczyna. Ona również zostaje w ten sposób okaleczona. Kim jest i dlaczego wygląda. jakby przybyła z przeszłości? Co oznacza dziwny znak. który rysuje pewna pisarka? I czy prawdą jest. że kto usłyszy dźwięk wrzeciona kikimory. ten umrze?

Katarzyna Puzyńska (ur. 1985) – z wykształcenia psycholog. Przez kilka lat pracowała jako nauczyciel akademicki na wydziale psychologii. Teraz całkowicie skupiła się na swojej największej pasji. czyli pisaniu. W wolnych chwilach biega i zajmuje się swoim czworonożnym stadem – psami i końmi. Uwielbia Skandynawię i Hiszpanię. Kocha muzykę rockową. zwłaszcza punk i metal. Mówi się. że jest najbardziej wytatuowaną polską pisarką. Od lat jest weganką.
Lipowska saga to nie tylko trzymające w napięciu klasyczne kryminały psychologiczne. ale także powieści z rozbudowanym wątkiem społecznym i obyczajowym. Prawa do publikacji powieści Puzyńskiej sprzedano do ponad dwudziestu krajów. Puzyńska jest też autorką książek non-fiction ‚Policjanci. Ulica’. ‚Policjanci. Bez munduru’ i ‚Policjanci. W boju’. w których razem ze swoimi rozmówcami przedstawia służbę funkcjonariuszy Policji od zupełnie innej strony. niż miało to dotychczas miejsce w literaturze.
W 2019 roku wspólnie z Fundacją wydawnictwa Prószyński i S-ka przeprowadziła z sukcesem I charytatywną akcję #NIEBIESKIM. z której dochód został przekazany Fundacji Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach. Z okazji jubileuszu stulecia Polskiej Policji za książki ‚Policjanci. Ulica’ i ‚Policjanci. Bez munduru’ otrzymała od Komendanta Głównego nagrodę w kategorii ‚Policja w literaturze’.

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka

Cena: 24.41


1

:

:

Cena:


Zysk i S-ka Wydawnictwo

Format: EPUB.MOBI

46

1:

Cena:


ISBN

9788380696976: Wydawnictwo

Format

37: https://woblink.com/ebook/grona-gniewu-john-steinbeck-16990u

Cena:


Urobieni

Autor: Marek Szymaniak

Ponad półtora miliona ludzi pracujących w Polsce żyje w ubóstwie. Przeciętny Polak przepracowuje w roku niemal dwa tysiące godzin. co daje nam drugie miejsce w rankingu najbardziej zapracowanych krajów w Unii Europejskiej. Choć spędzamy w pracy prawie jedną trzecią swojego życia. wciąż niewiele wiemy o mechanizmach rynku pracy i nierównościach panujących wśród zatrudnionych w innych branżach.

Pracownik fabryki. ochroniarz na osiedlu nowych bloków. właściciel budki z zapiekankami. szefowa związku zawodowego w sieci hipermarketów. kierownik call center i wielu innych – to właśnie oni. niewidzialni pracownicy. choć wciąż słyszą zapewnienia o perspektywie poprawy swojego losu. nie czują się beneficjentami systemu. w którym przyszło im żyć. Bo jak powiedział jeden z bohaterów: „jesteśmy tylko trybikami”.

Zbiór reportaży „Urobieni” ujawnia niewygodną prawdę o polskim rynku pracy. Opowiada historie zarówno tych. którzy w 1989 zostali siłą wtłoczeni w nowy model gospodarczy. jak i tych. których ukształtował dziki. nadwiślański kapitalizm lat dziewięćdziesiątych. Niepewność jutra. spychający w ubóstwo wyzysk. pogarda dla słabszych i rosnąca frustracja tworzą gorzką opowieść o codzienności milionów Polaków.

Wydawnictwo: Czarne

Cena: 16.45steve liebich, osobisty przewodnik po pradze, lunchbox na każdy dzień. przepisy inspirowane japońskim bento, maria trojanek, allen carr prosta metoda jak skutecznie rzucić palenie audiobook, czyni złodzieja, czarnobyl historia prawdziwa, detektyw pozytywka audiobook, jedz pysznie chudnij cudnie, uwikłani tom 5 pdf, piotr glas dekalog, do wszystkich chłopców których kochałam pl, audiobuki, detoks dla opornych, saga rodu cantendorfów, hashimoto droga do uzdrowienia siebie…