Liturgie Kościoła Prawosławnego

Liturgie Kościoła Prawosławnego

Autor: Paprocki Henryk

Duchowość Kościoła prawosławnego od wieków kształtuje się wokół wspaniale rozwiniętej liturgii. Dlatego też poznanie liturgii Kościoła prawosławnego jest tak istotne dla zrozumienia jej duchowości.

Z całego bogactwa pierwotnych liturgii chrześcijańskiego Wschodu Kościół prawosławny zachował pięć: Liturgię św. Jana Chryzostoma. Liturgię św. Bazylego Wielkiego. Liturgię św. Jakuba. Liturgię Świętego Marka Apostoła oraz Liturgię Uprzednio Poświęconych Darów.

Publikacja ma na celu zapoznanie Czytelnika z bogactwem liturgicznym prawosławia poprzez przetłumaczone na język polski teksty liturgiczne. opatrzenie ich odpowiednimi komentarzami oraz omówienie historii liturgii na Wschodzie.

KS. HENRYK PAPROCKI. profesor. teolog i duchowny prawosławny. Jest członkiem Międ

Wydawnictwo: Fronda

Cena: 29.99


Smak miłości

Autor: OSHO

Czym jest miłość? W tej oryginalnej i inspirującej książce Osho – jeden z najbardziej rewolucyjnych. współczesnych myślicieli – kwestionuje nasze nawykowe myślenie o miłości. Otwiera możliwość doświadczania miłości. która jest stanem naturalnym. niosącym spełnienie oraz wolnym od chęci posiadania i zazdrości. Osho w charakterystyczny dla siebie sposób posługuje się dowcipem. humorem i wglądem. by przydać nam odwagi do odrzucenia zaburzonych wzorców relacyjnych. które przejęliśmy od innych ludzi. Zachęca też do ponownego odkrycia sensu miłości do siebie samego.

‚Kiedy staniesz się gotowy do zbadania przestrzeni miłości. przekonasz się że jesteś napełniony ogromną ilością nieprawdziwych przekonań na temat miłości. W rezultacie nie jesteś w stanie oddzielić prawdy od fałszu’.

Osho odpowiada wielu osobom. które pytają go o miłość. Ukazuje przy tym nowe drogi kochania. na których doznasz przemiany i będziesz kontaktował się z ludźmi w nowy sposób. Oznacza to:

* Miłość bez lgnięcia

* Oswobodzenie się od lęku przed samotnością

* Bycie w pełni obecnym w swoich relacjach

* Utrzymywanie miłości w stanie świeżości i ożywienia

* Bycie partnerem życiowym. który stwarza możliwość wzrostu i rozwoju

* Poddanie ego. dzięki czemu możesz poddać się miłości

Książka inspiruje do spojrzenia na miłość w nowy sposób i do doświadczenia prawdziwej radości dzielenia się nią.

Miłość musi być w twoim życiu czymś realnym. a nie rodzajem poematu lub marzenia.

Musi się urzeczywistnić. Nigdy nie jest za późno. by po raz pierwszy doświadczyć miłości. Naucz się kochać. Niewiele osób potrafi to robić. Wszyscy ludzie wiedzą. że miłość jest potrzebna. wiedzą że bez miłości życie pozbawione jest znaczenia. nie wiedzą jednak. w jaki sposób kochać.

Cokolwiek robią w imię miłości. nie jest to prawdziwą miłością. Mieszają oni miłość z wieloma innymi stanami. jak zazdrość. złość. nienawiść. chęć posiadania. dominacja. egocentryzm.

Wszystkie te trujące uczucia niszczą nektar miłości.

Wydawnictwo: Czarna Owca

Cena: 24.99


ISBN

9788366620605: Wydawnictwo

Format

9.99: https://woblink.com/ebook/bajki-satyry-monachomachia-ignacy-krasicki-202156u

Cena:


Klub samobójców. Angielski z Robertem Louisem Stevensonem

Autor: Robert Louis Stevenson

Zbiór trzech opowiadań. które tworzą jedną narrację. Cała trylogia jest związana z ekscentryczną postacią księcia Florizel. Spiski. pojedynki. porwania. morderstwa. sensacje. fatalne spotkania i inne przygody przedstawione w książce są zabarwione wesołą i mądrą ironią autora. Story of the young man with the cream tarts (opowieść o młodym człowieku z kremowymi ciastkami). Story of the physician and the Saratoga trunk (opowieść o doktorze i podróżnym kufrze). The adventure of the hansom cabs (przygoda dorożki).

Opis serii: Książki z serii Metoda Edukacyjnego Czytania Ilyi Franka służą do nauki języka angielskiego przy okazji czytania ciekawych książek w języku oryginalnym z wplecionym dosłownym polskim tłumaczenie

19.9: https://woblink.com/ebook/polityka-zagraniczna-sredniej-potegi-jakub-wodka-202187u

Cena:polska piastów pdf, mirosława nowak-dziemianowicz, optymalizacja dyskretna, mały oświęcim, ślepy maks, kresowa opowieść, adam przepiórkowski, jak przejąć kontrolę nad światem, horyzont, carrie elks, licencja prawo gospodarcze, sonet iv mikołaj sęp szarzyński, andreas moritz oczyszczanie wątroby i woreczka żółciowego chomikuj, treu, rynki finansowe sławiński, śniadanie z kangurami, lego marvel super heroes solucja, droga do nieba pdf…