ISBN

ISBN

9788381422567: Wydawnictwo

Format

22.45: https://woblink.com/ebook/polityka-klimatyczna-panstwa-katarzyna-dospial-borysiak-147469u

Cena:


Ostateczne rozwiązanie. Losy żydów w latach 1933-1949

Autor: David Cesarani

‚Ostateczne rozwiązanie’ to ostatnia i bez wątpienia najważniejsza książka światowej sławy historyka Davida Cesaraniego. Dzięki trwającym dziesiątki lat badaniom i nieustannemu poszukiwaniu nowych źródeł autorowi udało się stworzyć zupełnie nową. jeszcze pełniejszą i jeszcze bardziej szokującą wizję toczonej przez Hitlera wojny z Żydami – jak Cesarani określa Holokaust. Jednocześnie systematycznie koryguje utrzymujące się od dziesięcioleci błędne przekonania. które deformują obraz Zagłady Żydów w wyobrażeniu kolejnych pokoleń. ‚Ostateczne rozwiązanie’. opus magnum Davida Cesaraniego. to najbardziej wyczerpujący opis Holokaustu. jaki znamy.

Łatwiej jest zorganizować jednodniowe wycieczki do Auschwitz-Birkenau. gdzie zamordowano 960 tysięcy Żydów. niż do Treblinki. gdzie w krótszym czasie zginęło 860 tysięcy Żydów. nie wspominając o rozproszonych. ale wszechobecnych miejscach zagłady na Białorusi i Ukrainie: tam rozstrzelano półtora miliona Żydów. Skupianie się na deportacjach do obozów zagłady. szczególnie z Europy Zachodniej i przede wszystkim do Auschwitz. zaciemnia tragiczny los Żydów w gettach na terenie Polski. Jednak liczba Żydów zamkniętych w gettach w Warszawie i Łodzi w latach 1940-1941 przewyższa populacje żydowskie we Francji. Belgii i Holandii razem wzięte. Więcej Żydów zginęło w Warszawie. niż zostało deportowanych z Francji do miejsc zagłady w Europie Wschodniej.

David Cesarani (1956 -2015) – brytyjski historyk żydowskiego pochodzenia. Był profesorem historii w Royal Holloway College na Uniwersytecie Londyńskim i jednym z największych światowych autorytetów w dziedzinie historii Holokaustu. Wielokrotnie nagradzany autor książek. działał w organizacjach wspierających badania i upamiętnienie zagłady Żydów. Zmarł przed wydaniem ‚Ostatecznego rozwiązania’.

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka

Cena: 79.9


https://woblink.com/product-publication/download/147607/pdf

1: Autor

:

Cena:


ISBN

9788366338203: Wydawnictwo

Format

34.9: https://woblink.com/ebook/skin-beauty-anjali-mahto-147516u

Cena:


ISBN

9788379952274: Wydawnictwo

Format

29.99: https://woblink.com/ebook/otchlan-piotr-patykiewicz-147501u

Cena:


Lotnictwo w wojnie powietrznej

Autor: Tadeusz Zieliński

Publikacja przedstawia poglądy teoretyków użycia lotnictwa (prowadzenia działań powietrznych) z kluczowych państw na przestrzeni ponad 100-letniego funkcjonowania lotnictwa wojskowego.

Szczególną uwagę poświęcono okresowi międzywojnia. w którym statek powietrzny (nowe narzędzie walki) po doświadczeniach z I wojny światowej. okazał się przydatny w wielu zastosowaniach militarnych. co w konsekwencji doprowadziło do powstania nowego rodzaju sił zbrojnych – sił powietrznych.

Przedstawia też koncepcję użycia lotnictwa wojskowego w czasie trwania zimnej wojny. a także prezentuje współczesny. doktrynalny wymiar użycia lotnictwa wojskowego (sił powietrznych).

<

79: https://woblink.com/ebook/dzwiek-i-jego-percepcja-edward-ozimek-147670u

Cena:agnieszka krzyżanowska, bluszcz symbolika, harlan coben netflix, bioterroryzm pdf, u polki i allana menu, darmowe-ebooki, vi keeland naga prawda pdf, jurgen roth, upadek komunizmu w polsce krótko, ćwiczenia z retoryki, elif po rosyjsku, po prostu historia pdf, dzieci z bullerbyn ebook za darmo, łamanie praw człowieka w afryce, szlucha, jolanta bieńkowska, lektury ebook, penelopiada…