Głosy

Głosy

Autor: Ewa Winnicka

To była zwykła. kochająca się rodzina. On ciężko pracował. ona zajmowała się dziećmi. „Co się stało. że zabił?” – krzyczały pierwsze strony gazet. a obok dramatycznych tytułów pojawiały się zdjęcia atrakcyjnej blondynki i młodego mężczyzny. Mężczyzny. który tuż po niedzielnym grillu zabił nożem sześć osób. w tym dwoje swoich dzieci i jedno przyjaciół. Zbrodnia. której dopuścił się Damian Rzeszowski w piękne niedzielne popołudnie przy zacisznej ulicy Victoria Crescent. zelektryzowała nie tylko brytyjską wyspę Jersey. ale też całe Zjednoczone Królestwo. I przyznać trzeba. że nie poprawiła wizerunku polskiego emigranta.

Ewa Winnicka i Dionisios Sturis w „Głosach” próbują odpowiedzieć na to dręczące pytanie: co się stało. że zabił? Przemierzają brytyjski raj podatkowy. wyspę Jersey. na którą w poszukiwaniu lepszego życia przeprowadziła się rodzina Rzeszowskich. Rozmawiają z policjantami. znajomymi. przyjaciółmi. skrupulatnie śledzą przebieg rozprawy sądowej i przejmująco odmalowują postać zabójcy. Przede wszystkim jednak odczarowują mit emigrantów jako królów życia. pokazując to. o czym zazwyczaj się nie mówi. Cenę. jaką płaci większość wyjeżdżających: poczucie wyobcowania. egzystencję na granicy biedy. stres. choroby psychiczne. przemoc.

Wydawnictwo: Czarne

Cena: 16.45


Prawda zapisana w popiołach. Tom 1: Milczenie aniołów

Autor: Joanna Jax

Opowieść o zwykłych ludziach. którzy po wojnie próbują odnaleźć się w nowej rzeczywistości. Różne przeżycia i inne spojrzenie na sytuację w Polsce sprawiają. że nawet przy rodzinnych stołach dochodzi do konfliktów i zadrażnień. Bohaterowie znani z ‚Zemsty i przebaczenia’ oraz ‚Zanim nadejdzie jutro’ tym razem zmagają się z szarą egzystencją lat pięćdziesiątych i demonami przeszłości. które nie pozwalają o sobie zapomnieć. Szymek Wielopolski. Mateusz Rosiński. a także Nela Domosławska. Nadia Niechowska i Kuba Staśko to tylko niektóre postaci. znane z poprzednich sag. które spotkacie na kartach tej powieści.

Wydawnictwo: Videograf

Cena: 15.35


ISBN

9788328706224: Wydawnictwo

Format

27.9: https://woblink.com/ebook/prokurator-paulina-swist-29921u

Cena:


ISBN

9788378356943: Wydawnictwo

Format

15.35: https://woblink.com/ebook/zanim-nadejdzie-jutro-tom-1-podroz-do-krainy-umarlych-joanna-jax-136134u

Cena:


Patyki. badyle

Autor: Zajączkowska Urszula

Relacja badaczki samotnie podążającej ścieżkami natury. To pogranicze fizyki Newtona i poetyki. to matematyka i filozofia. a przede wszystkim szczera czułość dla żyjących zielonych istot.

Czym są ekspresje roślinnego życia? Jak je wyrazić w granicach języka? Jak poruszają się pędy mięty i dyni? Czy wpływa na nie Księżyc? Co robi wiatr koronom drzew? W jaki sposób goją się rany i co sprawia. że rośliny się deformują? Skąd w nich ten pęd do przeżycia w każdych warunkach. Kiedy i jak umierają?

W ludzkim rozumieniu rośliny są tłem naszego życia. Ozdobą lub pokarmem. Nie myśli się o nich jak o bogatym świecie niezależnych istot. które odznaczają się niezwykłą wrażliwością. zdolnością do przekształcania własnych ciał i które istniały na długo przed tym. zanim p

22.04: https://woblink.com/ebook/widnokrag-2019-wieslaw-mysliwski-178304u

Cena:


Z historią na szlaku. Zabytki w Polsce. które warto zobaczyć. Część 2

Autor: praca zbiorowa pod redakcją Piotra Bejrowskiego

Wszystkie te miejsca zasługują na bliższe poznanie i odwiedziny już w najbliższym czasie. 

Rzeczpospolita nie zawsze była jednolita etnicznie. a jej granice ulegały licznym zmianom. Nasze ziemie zamieszkane były przez mniejszości. a także inne narody. wyznające różne wyznania. Tysiąc lat historii. setki zabytków pamiętających dawno minione czasy. Zwiedzając nasz kraj. warto znać i rozumieć kontekst historyczny. jakże różny dla poszczególnych regionów.

W którym polskim regionie zamieszkali Kurpie? A w którym Bojkowie? Na którym rynku stał pomnik Stalina? Co się stało z jedynym dziełem Rubensa w naszych zbiorach? Na którym wielkopolskim zamku straszy „biała dama”? Ile budynków

15.5: https://woblink.com/ebook/zakrety-losu-tom-2-braterstwo-krwi-agnieszka-lingas-loniewska-142140u

Cena:łukasz kulak, prywatne sledztwo, sensacje xx wieku, angelika łabuda, fast lane milionera, nie dla psa kiełbasa nie dla kota, akt komunikacji, mikrobiologia techniczna, testy ortograficzne, tomasz mann czarodziejska góra pdf, audiobook peb pl, ewa barańska, dwojra zielona streszczenie, genialna przyjaciółka pdf, biologia test gimnazjalny, anna kwiatkowska drożdż, co to jest gospodarka rynkowa, żeby umarło przede mną, sonia raduńska, diogenes laertios żywoty i poglądy słynnych filozofów, farmagedon pdf, wszystkie mudry, gothic 1 porady, narodziny cywilizacji wysp brytyjskich…