Nieboszczyk wędrowny

Nieboszczyk wędrowny

Autor: Małgorzata J. Kursa

Gdy młodzi farmaceuci. Marylka i Sławek. w dość osobliwych okolicznościach weszli w posiadanie apteki. marzyło im się spokojne. bezstresowe życie. Niestety ich szczęście szybko zakłócił wędrujący trup… A taki trup to nie lada kłopot dla policji. nie mówiąc już o właścicielach posesji odwiedzanych przez ciało. Co gorsza. w cały ten pasztet wmieszał się wielki czarny kocur obronny o imieniu Belzebub… Oj. chyba nie obejdzie się bez tabletek z krzyżykiem!

Pełna czarnego humoru powieść o dziwnym nieboszczyku i jeszcze dziwniejszym mordercy.

Wydawnictwo: NASZA KSIĘGARNIA

Cena: 29.9


Izrael oswojony

Autor: Ela Sidi

‚Już znacie Izrael? Ten z doniesień o wojnie. napięciu na Bliskim Wschodzie. aktach terroryzmu? Z thrillerów? Z powieści Amosa Oza. Meira Shaleva. Lizzie Doron. Eshkola Nevo wydawanych przez Muzę? A może od dawna jest na liście Waszych podróży? Przeczytajcie jednak tę książkę. bo to naprawdę rzadka okazja! Ela Sidi pokazuje Izrael taki. z jakim przyszło się oswajać właśnie jej. pochodzącej z Polski nie-Żydówce. która emigrację „otrzymała w podarunku wraz z mężem. Izraelczykiem”. Z humorem i nie bez autoironii opisuje dylematy. jakie nagle wtargnęły w jej życie. W jakim tu mówi się języku. czy raczej w ilu mówi się językach? Czy każdy Izraelczyk jest Żydem. kto jest. a kto nie jest Żydem i jakie w państwie żydowskim ma to znaczenie? Z kim zasiada się. a z kim nie przy jednym stole. co na nim postawić i jak to powinno być przyrządzone? Co jest sprawą tradycji i zwyczaju. a co zakazem i nakazem religijnym respektowanym przez prawo? A we wszystko to wplecione są ważne wydarzenia publiczne. historie konkretnych ludzi. anegdoty. popularne dowcipy. Izrael Eli Sidi to kraj na wskroś nowoczesny. w którym tradycja ma zagwarantowane prawem miejsce. a w klimatyczne i krajobrazowe kontrasty zadziwiająco wpisują się skrajne różnice religijno-społeczne. Dla niej jest. jak sama pisze. fascynującym światem złożonym z tysięcy niepasujących do siebie. ściśniętych na małej przestrzeni kawałków. gdzie codzienność toczy się w sporach i kompromisach. Tu zawsze jest „i tak. i nie i dobrze. i źle. Lewiego Eszkola. premiera Izraela. spytano kiedyś: kawa czy herbata? Pół na pół – padła bardzo izraelska odpowiedź”. Ela Sidi. Polka i Izraelka. absolwentka Uniwersytetu Gdańskiego. autorka powieści „Biała cisza” i popularnego bloga Gojka z Izraela. Pracowała w legendarnej Księgarni Edmunda Neusteina w Tel Awiwie. Była modelką. hostessą w agencji modelek. korektorką w polskiej gazecie „Nowiny-Kurier”. tłumaczką z języka hebrajskiego. lektorką dubbingową. pracownicą studia graficznego i przez siedemnaście lat grafikiem w izraelskiej prasie. Od dwudziestu lat mieszka z rodziną. mężem i dwojgiem dzieci. w Izraelu. ‚

Wydawnictwo: MUZA SA

Cena: 31.99


Preppy: Życie i śmierć Samuela Clearwatera. Część 1. King. Tom 5

Autor: T. M. Frazier

Kontynuacja bestsellerowej serii King – historia Preppy’ego

Samuel Clearwater najbardziej w swoim życiu docenia oddanych przyjaciół. pyszne naleśniki. dobre awantury i ostry seks. Kiedy jeden z jego najlepszych kumpli trafia do więzienia. postanawia zrobić wszystko. aby jego córki nie zabrała opieka społeczna.

Andrea to zagubiona dziewczyna. gotowa sprzedać wszystko co ma za kolejną dawkę heroiny. Gdy jest już u kresu wytrzymałości. spotyka mężczyznę w muszce. który tak jak ona zdążył poznać ciemne strony życia.

To spotkanie nada nowy tor ich życiu i… śmierci. Dla większości śmierć oznacza koniec. Dla Dre i Preppy’ego okaże się dopiero początkiem.

Wydawnictwo: Wydawnictwo Kobiece

Cena: 29.9


https://woblink.com/ebook/jak-zwiekszyc-odpornosc-swojego-dziecka-monika-bigos-173317u

https://woblink.com/product-publication/download/173317/epub: 1

:

Cena:daniken książki, człowiek który stworzył zarę, piłkomatyka, wal atlantycki, tajemnice xx wieku, king chudszy, kochanki hitlera, pol pot pola śmierci, m jak miłość 1184, pan brumm obchodzi boże narodzenie, janusz szwaja, niczyich, silent hunter 5, cudowna broń, jonathan crary, apartament w paryżu pdf, louise hay książki, sońka karpowicz pdf, aleksandra maksymiuk…