Polowanie na wiedźmy. Kronika kobiet niepodporządkowanych

Polowanie na wiedźmy. Kronika kobiet niepodporządkowanych

Autor: Kristen J. Sollee

Polowanie na wiedźmy

Wyrusz w podróż z przewodnikiem po historii polowań na czarownice

w Europie i Stanach Zjednoczonych.

Kristen Sollee opowiada. jak przez wieki nękano zielarki. akuszerki. szeptuchy. oskarżając je o czary. i jak po pokazowych procesach prowadzono je wprost na stosy.

Opisy torturowania wiedźm wymyślnymi narzędziami. takimi jak maski z krucyfiksem. dyby wstydu. koła do łamania kości. dziś przyprawiają o dreszcze.

Jednak między XV a XVII wiekiem praktyki te były powszechne i często poddawano im kobiety. które nie chciały ulec męskiej dominacji. 

Autorka bada historię wiedźm. opisuje czarne msze odprawiane z użyciem krwi niewinnych. sabaty i praktyki czarownic. tłumaczy źródła mrocznych

22.37: https://woblink.com/ebook/wszyscy-musza-zginac-marcel-moss-206433u

Cena:


Skrwawione ziemie

Autor: Timothy Snyder

HISTORIA NAJWIĘKSZEGO LUDOBÓJSTWA W DZIEJACH ŚWIATA

Polska. Ukraina. Białoruś. kraje bałtyckie i zachodnia część Rosji to obszar. który stał się teatrem działań dwóch najbardziej zbrodniczych reżimów Europy. Skrwawione ziemie. To tam właśnie zbiegały się imperialne wizje krwiożerczych dyktatorów: Hitlera i Stalina. Tam z ich rąk w ciągu dwunastu lat zginęło 14 milionów osób.

Ich śmierć nie była bezpośrednim efektem wojny. ale przemyślanej polityki eksterminacyjnej. Najczęściej dotykała niewinnych – kobiety. dzieci i starców. Wszystkie działania były starannie zaplanowane i realizowane. Od wielkiego głodu na Ukrainie. przez czystki stalinowskiego terroru. aż po Holokaust.

Snyder nie patrzy na współczesne podziały geograficzne. Opisuje ten obszar

Wydawnictwo: Smak Słowa

Cena: 15.35


Zerwa

Autor: Remigiusz Mróz

Ostatnia część pentalogii z Wiktorem Forstem!

Zbocza gór znów spłynęły krwią. W środku sezonu turystycznego na Rysach odnalezione zostają zwłoki starszego mężczyzny. a sposób działania sprawcy prowadzi wyłącznie do jednego wniosku: wrócił ten. którego wszyscy się obawiali.

Oprócz monety w ustach. na nagim torsie ofiary znajduje się wycięty w skórze. krwawy napis: ‚Revertar ad Ierusalem in misericordiis’. Sytuacje komplikuje fakt. że ofiarę umieszczono na samym środku słupka granicznego. przez co śledztwo zamierzają prowadzić zarówno Polacy. jak i Słowacy.

W mieście i na szlakach wybucha panika. tymczasem Wiktor Forst budzi się w zakopiańskim szpitalu. Nie pamięta. co działo się z nim. od kiedy opuścił Polskę. by sprawdzić. co znajduje się w pewnej skrytce pocztowej…

Kolejnej p

17.99: https://woblink.com/ebook/kocha-lubi-zdradza-perel-esther-126048u

Cena:


ISBN

9788378181231: Wydawnictwo

Format

34.9: https://woblink.com/ebook/blade-runner-czy-androidy-marza-o-elektrycznych-owcach-philip-k-dick-5326u

Cena:prowadź swój pług przez kości umarłych ebook, biorafineria, zaśpiewaj mi coś, kępiński schizofrenia pdf, marek krajewski pojedynek, marketing kotler, zarządzanie teoria i praktyka pdf, zasady pisania, dla ciebie płonę pdf, książki po rosyjsku pdf, piotr szukalski, usmiech losu tom 1 kamienica pod szczesliwa gwiazda, audiobook mp3, aleksander mańka, cyfrowa twierdza, psychologia kliniczna książki, peter levine, wyspa w płomieniach…

2022 © Ekonomia przetrwania Theme by SiteOrigin