Pokrzyk

Pokrzyk

Autor: Katarzyna Puzyńska

We Wnykach wszyscy wierzą. że jak ktoś odwiedzi stary dwór pod lasem. to umrze. Klątwa jest nieubłagana. Dotknie każdego. kto przekroczy próg. Weronika Podgórska trafia tam zupełnym przypadkiem. Wkrótce okazuje się. że będzie musiała wrócić. i to w towarzystwie osoby. której nienawidzi. W tym samym czasie niedaleko umiera pewna staruszka. Przy jej ciele przyłapano emerytowaną komisarz Klementynę Kopp. Kopp podejrzana jest już o jedno morderstwo. Aspirat Daniel Podgórski nie wierzy w jej winę. mimo że dawna koleżanka sama przyznała mu się do wszystkiego. Policjant rozpoczyna śledztwo na własną rękę. ryzykując oskarżenie o przekroczenie uprawnień służbowych. Depcze mu po piętach prywatny detektyw badający makabryczny wypadek sprzed czterdziestu jeden lat. Szybko okazuje się. że Nowakowski sam ma coś do ukrycia. Wydarzenia nabierają tempa. kiedy nocą słychać w lesie strzały. a stara maska klauna pęka na kawałki. Kto jeszcze zginie? Jak te wszystkie sprawy są ze sobą związane? Kim jest kobieta ze spaloną twarzą? A przede wszystkim: czyje ciało wisi na hakach w domku gościnnym?

Opowieści o Lipowie łączą w sobie elementy klasycznego kryminału i powieści obyczajowej z rozbudowanym wątkiem psychologicznym. Porównywane są do książek Agathy Christie i powieści szwedzkiej królowej gatunku. Camilli Läckberg. Prawa do publikacji serii sprzedane zostały do ponad dwudziestu krajów.

Katarzyna Puzyńska (ur. 1985) – z wykształcenia psycholog. Przez kilka lat pracowała jako nauczyciel akademicki na wydziale psychologii. Teraz całkowicie skupiła się na swojej największej pasji. czyli pisaniu. W wolnych chwilach biega i zajmuje się swoim czworonożnym stadem – psami. kotem i końmi. Uwielbia Skandynawię i Hiszpanię. Kocha muzykę rockową. zwłaszcza punk i metal. Mówi się. że jest najbardziej wytatuowaną polską pisarką. Od lat jest wegetarianką.
Debiutowała doskonale przyjętą książką ‚Motylek’. która rozpoczęła serię o policjantach ze wsi Lipowo. Puzyńska jest też autorką książek non-fiction ‚Policjanci. Ulica’ i ‚Policjanci. Bez munduru’. w których razem ze swoimi rozmówcami przedstawia służbę funkcjonariuszy prewencji oraz ruchu drogowego od zupełnie innej strony. niż miało to dotychczas miejsce w literaturze.

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka

Cena: 22.85


Martwy sezon

Autor: Aneta Jadowska

Martwy sezon trwa w najlepsze. Gdy Ustka pustoszeje. na jaw wychodzą kolejne tajemnice.

Spokój to stan przejściowy. o czym Magda Garstka wie aż nadto dobrze. Wielka Niedźwiedzica zmaga się z problemami finansowymi. a walka o utrzymanie pensjonatu okazuje się bardzo wyczerpująca. Sytuacji nie poprawiają wypadek ciotki Tamary. która do Ustki przybywa w asyście Cezarego. swojej dawnej miłości. a także goście: Łowcy Duchów oraz pewne nietypowe małżeństwo. To za ich sprawą trzy pokolenia Garstek będą musiały zmierzyć się z kolejnymi trupami i zagadkami… a nic nie przyciąga Garstek tak. jak tajemnica.

Wspomnienia. skomplikowane relacje. przeszłość i przyszłość. Martwy sezon to prawdziwa uczta dla miłośników zagadek. a także poruszająca opowieść o poszukiwaniu własnej ścieżki. o zaczyna

27.9: https://woblink.com/ebook/biale-roze-z-petersburga-joanna-jax-172758u

Cena:


Z historią na szlaku. Zabytki w Polsce. które warto zobaczyć. Część 2

Autor: praca zbiorowa pod redakcją Piotra Bejrowskiego

Wszystkie te miejsca zasługują na bliższe poznanie i odwiedziny już w najbliższym czasie. 

Rzeczpospolita nie zawsze była jednolita etnicznie. a jej granice ulegały licznym zmianom. Nasze ziemie zamieszkane były przez mniejszości. a także inne narody. wyznające różne wyznania. Tysiąc lat historii. setki zabytków pamiętających dawno minione czasy. Zwiedzając nasz kraj. warto znać i rozumieć kontekst historyczny. jakże różny dla poszczególnych regionów.

W którym polskim regionie zamieszkali Kurpie? A w którym Bojkowie? Na którym rynku stał pomnik Stalina? Co się stało z jedynym dziełem Rubensa w naszych zbiorach? Na którym wielkopolskim zamku straszy „biała dama”? Ile budynków

15.5: https://woblink.com/ebook/zakrety-losu-tom-2-braterstwo-krwi-agnieszka-lingas-loniewska-142140u

Cena:


Druga miłość

Autor: Marzena Rogalska

Agata wreszcie uporała się z demonami przeszłości. Otaczają ją wierni przyjaciele. firma odnosi spektakularne sukcesy. współpracownicy ją uwielbiają. a w domu zawsze czeka na nią piękny rudy kot. Dlaczego więc jej myśli wciąż wracają do tego. co kilka miesięcy wcześniej zdarzyło się w Londynie. do tajemniczego Patricka Reeda i do niespodziewanego spotkania z Markiem? Czy pojawi się w jej życiu ktoś. w kim los połączy to co najlepsze z obu jej wielkich miłości? Kto wie… Wiele może się zdarzyć w Paryżu i w Londynie. ale na wakacjach w Prowansji może wydarzyć się naprawdę wszystko!

Marzena Rogalska. dziennikarka i pisarka. w Drugiej miłości. kontynuacji losów Agaty z uwielbianych przez czytelników Wyprzedaży snów i Gry w kolory. przekonuje nas. że miłości zawsze warto

29.99: https://woblink.com/ebook/w-pogoni-za-sloncem-andrzej-wojtasik-linda-geddes-153950u

Cena: Linda Geddesucieczka do miłości pdf, prus katarynka, władcy czasu, piechota polska, monika sokół, ćwiczenia oddechowe pdf, emil piasecki, książki księdza kaczkowskiego, mięśnie karku anatomia, zbigniew galus, star force 7, pieklo pocztowe, hanna krall zdążyć przed panem bogiem pdf, rzeźnik max czornyj, obłęd kopińska, królowa południa książka, podręczniki online pdf za darmo, siekierezada albo zima leśnych ludzi, metro audiobook…