ISBN

ISBN

9788324079094: Wydawnictwo

Format

19.19: https:

Cena: 19.2


Myszy i ludzie

Autor: John Steinbeck

Piękna opowieść o bezwarunkowej przyjaźni. ludzkich tęsknotach i marzeniach. George Milton i Lennie Small to niezwykły tandem przyjaciół. George jest silnym mężczyzną. a podążający w ślad za nim Lennie – upośledzonym gigantem o umysłowości małego dziecka. Niezdarny i nieświadomy własnej siły fizycznej nie potrafi dostosować się do społecznych norm i co chwila sprowadza na siebie i George’a mniejsze lub większe nieszczęścia. Nie mogąc znaleźć dla siebie miejsca. przyjaciele przemierzają pogrążone w Wielkim Kryzysie Stany w poszukiwaniu zarobku i akceptacji. Ich marzeniem i celem. do którego dążą. jest własna farma. na której mogliby wspólnie hodować króliki.

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka

Cena: 20


Oblicza propagandy PRL

Autor: Tomasz Leszkowicz

Komunistyczna Polska była niezwykłym krajem. Rządziła w nim partia. która nie miała szans na wygranie wyborów. Jego granice gwarantowała Moskwa. powszechnie znienawidzona przez obywateli. Choć był to kraj robotników. to właśnie do nich najczęściej strzelano na ulicach. Te absurdy starała się ukryć wszechobecna propaganda.

Propaganda była dobra na wszystko. Atakowała wrogów systemu. tłumaczyła „przejściowe trudności” albo mobilizowała do działania. Wytrwale opisywała teraźniejszość. przeszłość i przyszłość. Tak w latach stalinowskich. jak i w epoce Jaruzelskiego była powszechna. Nigdy wcześniej i nigdy później nie miała takiego znaczenia w dziejach Polski.Uśmiechamy się widząc kroniki filmowe z tego okresu albo toporne hasła na transparentach. Ale przez kilka dekad

:

Cena:


Zrozumieć Polskę szlachecką

Autor: Sebastian Adamkiewicz

Sebastian Adamkiewicz przedstawia barwną mozaikę problemów i zjawisk. odgrywających pierwszoplanową rolę w staropolskiej Rzeczpospolitej. Publikacja podzielona jest na dwie części.

W pierwszej. znajdą Państwo pięć przekrojowych szkiców poświęconych problemom z jakim mierzyli się nasi przodkowie. Edukacja. kłótnie o „właściwe” pochodzenie. wykluczeni. burzliwe spory o politykę zagraniczną i ustrój wewnętrzny – to wszystko rzeczy. którymi żyjemy współcześnie nad Wisłą. Jak się okazuje. tradycja mierzenia się z tymi zagadnieniami jest znacznie dłuższa niż może się wydawać na pierwszy rzut oka.

Druga część publikacji opowiada o fundamentach ustrojowych Rzeczpospolitej: zasadach elekcji królewskich. qua

:

Cena:


ISBN

9788379768783: Wydawnictwo

Format

17.55: https://woblink.com/ebook/testament-remigiusz-mroz-34347u

Cena:gra o tron ilustrowana, fenomen poranka pdf, genialni lwowska szkoła matematyczna, człowiek który czytał umarłych, bieguni audiobook, polowanie na goryle, www 1939 com pl pdf, dziedzictwo posłańca chomikuj, gra o tron epub, reguła 5 sekund, jeździec miedziany darmowy pdf, nie żryj gówien, historia administracji, cukierku ty łobuzie ebook, atrakcyjność inwestycyjna polski, dawniej pieszczota, viktor frankl człowiek w poszukiwaniu sensu pdf, agnieszka gromkowska melosik, aleksandra rak…