Ballada o lutniku

Ballada o lutniku

Autor: Wiktor Paskow

Kameralna opowieść o dojrzewaniu osadzona w powojennej Sofii.

Czy przedmioty mają pamięć? Jeśli tak. jakie wspomnienia przechowują skrzypce. którym wybitnie uzdolniony lutnik szeptał intymne wyznania? 

Heniga poznajemy przez pryzmat wspomnień dojrzewającego chłopca. Magiczna osobowość mistrza wypełnia cały świat Wiktora. W warsztacie starego lutnika powstają nie tylko skrzypce – to także schronienie przed mrocznym światem stalinizmu w Bułgarii. Droga Wiktora do dorosłości prowadzi przez niełatwe spotkania z przemijaniem i śmiercią. z niezrozumieniem i sąsiadami z kamienicy. którzy przywodzą na myśl bohaterów prozy Eleny Ferrante. 

„Moralitet. który jest wolny od moralizowania. powieść historyczna bez opisu wielkich wydarzeń. trzyma w napięciu. nie będąc książką sensacyjną.

14.9: https://woblink.com/ebook/azja-we-krwi-konflikty-zbrodnie-ludobojstwo-piotr-bejrowski-natalia-stawarz-191220u

Cena: Natalia Stawarz


ISBN

9788378189565: Wydawnictwo

Format

34.9: https://woblink.com/ebook/wielka-magia-elizabeth-gilbert-bozena-jozwiak-agnieszka-horzowska-18387u

Cena:


ISBN

9788365624772: Wydawnictwo

Format

23: https://woblink.com/ebook/bog-wygnany-ateizm-i-jego-wspolczesne-oblicza-andrzej-ks-zwolinski-125405u

Cena:


Wernisaż

Autor: Oskar Salwa

Wysublimowana. a zarazem swojska niezwykłość świata warszawskich artystów. Eleganckie galerie sztuki i klimatyczne. stare zaułki. Zbuntowani artyści i niedzielni malarze. Hipsterzy i biznesmeni. Mamy okazję zakręcić kołowrotkiem zdarzeń i znaleźć się na chwilę w samym centrum artystycznej Warszawy. towarzysząc Marcie w jej miłosnych rozterkach i poszukiwaniu siebie. Kto by sobie odmówił takiej przyjemności?

 

To miał być kolejny wernisaż w Arte Nuevo. Marta nie mogła nawet przypuszczać. że wywróci jej świat do góry nogami. Trudno jednak o spokój. gdy młoda historyczka sztuki kocha wielką sztukę i nieodpowiednich facetów. Lekcja plastyki zamienia się w lekcję uczuć. Czy Marta będzie umiała z niej skorzystać?

Wydawnictwo: Lira Publishing

Cena: 24.99


ISBN

9788301191962: Wydawnictwo

Format

59: https://woblink.com/ebook/biologia-systemow-strategia-dzialania-organ

Cena: 7.99


Z krwi i kości

Autor: Nora Roberts

Trzynaście lat temu katastrofalna pandemia. nazywana apokalipsą. zabiła miliardy. Dla tych. którzy przetrwali. to szansa na stworzenie nowego świata. Jednak apokalipsa nie była zwyczajnym wirusem. U części ocalałych obudziła dziwne moce – potrafią uzdrawiać. wyrządzać szkody. a nawet przewidywać przyszłość. Fallon Swift nie zna dawnego świata – lecz jej przeznaczeniem jest ukształtować ten nowy. Dorastała na spokojnej farmie z trójką braci. chroniona przed zagrożeniami przez mamę i ojczyma. Teraz musi ich opuścić i nauczyć się walczyć. Fallon jest nie tylko potężną „Niesamowitą” – ma również do odegrania decydującą rolę w nadchodzących krwawych bitwach. Szykuje się wojna pomiędzy dobrem i złem. a Fallon – młoda. twarda. nieustępliwa – musi być gotowa. Ciąg dalszy bestselleroweg

:

Cena:


Wydawnictwo

Wydawnictwo Kobiece: Format

205388

https://woblink.com/product-publication/download/205388/epub: 1

Cena:


Wysoko wrażliwi i miłość

Autor: Elaine N. Aron

Czy masz wrażenie. że ciągle otaczają cię subtelne sygnały. komunikaty niewerbalne. przelotne emocje czy półświadome pragnienia innych ludzi? Czy męczy cię spora ilość bodźców. wywołując uczucie wyczerpania? A może czasami nie możesz się przemóc. by przejść od myślenia do działania? Może często wybierasz samotne siedzenie w domu zamiast aktywnych rozrywek i grupowych atrakcji? Jeśli tak. to prawdopodobnie należysz do grona wysoko wrażliwych osób. stanowiących 20% wszystkich ludzi. I nie ma w tym nic złego. tyle że świat. w którym żyjesz. jest dostosowany do ludzi o zdecydowanie innych potrzebach niż twoje. Czasami możesz więc czuć się naprawdę inny i niezrozumiany! Jednak twoje wyjątkowe zdolności empatyczne i analityczne mogą być wielkim atutem zarówno w przyjaźni. jak i małżeństwie czy innym długotrwałym związku. Ta książka będzie twoim przewodnikiem po świecie miłości i związków tworzonych przez osoby wysoko wrażliwe! Dowiesz się z niej między innymi: • jak układają się relacje. zależnie od tego. czy wysoko wrażliwy jest mężczyzna. czy kobieta. • czy osoby wysoko wrażliwe tworzą dobre związki z innymi osobami wysoko wrażliwymi. • jakie są zalety związków mieszanych. • jak unikać pułapek związków osób wysoko wrażliwych z niewysoko wrażliwymi. • jak wysoka wrażliwość wpływa na życie seksualne. • jaki jest wpływ wrażliwości na prawdopodobieństwo zakończenia związku. „Książka Elaine N. Aron przywraca związkom właściwe im oparcie w życiu wewnętrznym oraz honoruje ludzi. których naturalnie życie to pociąga. Ta znakomita i ważna pozycja pomoże wysoko wrażliwym znaleźć wewnętrzny spokój i spełnienie w ich relacjach międzyludzkich”. Robert Johnson. autor Balancing Heaven and Earth

Wydawnictwo: Feeria

Cena: 39.9audiobook zbrodni i kary, terenowe organy administracji rządowej, domowe sposoby na odkwaszenie organizmu, mnemotechniczny, dieta roślinna na co dzień, lidia cierpiałkowska psychopatologia, george rr martin ogień i krew, mock. ludzkie zoo, do wszystkich chłopców zawsze i na zawsze, kindle wgrywanie książek, easy way książka, o chinach, toksyczni rodzice pdf, uroda piękno…