Wydawnictwo

Wydawnictwo

Czwarta Strona: Format

193151

https://woblink.com/product-publication/download/193151/epub: 1

Cena:


Jak wyszliśmy na ludzi

Autor: William von Hippel

„Gdy nasi przodkowie zostali wygnani ze schronienia. jakie zapewniał im las deszczowy. musieli zacząć walczyć o przetrwanie w nieznanym i niebezpiecznym świecie sawanny. Mniejsi. wolniejsi i słabsi niż wiele z tamtejszych drapieżników byliby skazani na wymarcie. gdyby nie wpadli na społeczne rozwiązanie stojącego przed nimi problemu. Okazało się ono tak skuteczne. że wprowadziło nas na zupełnie nową ścieżkę ewolucyjną”. Czy człowiek jest z natury dobry i chętny do współpracy. czy raczej do działania popycha go rywalizacja i potrzeba zajęcia wysokiej pozycji w hierarchii? Czy podstawą naszych zachowań romantycznych jest zakorzeniony w nas pragmatyzm. czy może chemia odczuwana przez dwójkę ludzi i ulotność chwili? I czy to możliwe. aby lęki społeczne pokolenia X. Y i Z miały swoje źródła… na sawannie? Aby uzyskać odpowiedzi na te i wiele innych pytań dotyczących naszych współczesnych zachowań. wystarczy spojrzeć na ludzkie reakcje przez pryzmat psychologii ewolucyjnej. Okazuje się. że zarówno za naszą miłością do babci. jak i niekiedy głęboko skrywaną satysfakcją z cudzego nieszczęścia stoi nasza ewolucyjna przeszłość. Cóż. dzięki babci dawniej można sobie było pozwolić na rodzenie większej liczby dzieci. a poza tym była ona fantastyczną… przynętą. Kiedy zaś któremuś z rywali w grupie się nie powodziło. spadał w hierarchii. a to zwiększało szanse na przetrwanie naszych przodków. było się więc z czego cieszyć. Pogoń za szczęściem. miłością czy pieniędzmi – to nie wytwór współczesności. ale nasze dziedzictwo! Łącząc antropologię. biologię. historię i psychologię z ewolucją. William von Hippel rzuca w tej książce nowe światło na nas samych. Pokazuje. jak wydarzenia z odległej przeszłości kształtują naszą teraźniejszość. Dostarcza wiedzy o tym. kim jesteśmy. i radzi. jak wykorzystać te informacje. abyśmy mogli poprawić jakość swojego życia i uniknąć pułapek współczesnego świata.

Wydawnictwo: Feeria

Cena: 37.9


7 LAT PÓŹNIEJ…

Autor: Guillaume Musso

Sebastian Larabee i Nikki Nikovski – prowadzący spokojne i uporządkowane życie młody lutnik z bogatej nowojorskiej rodziny oraz obdarzona ogromnym temperamentem piękna modelka i malarka – zakochują się w sobie szaloną. gwałtowną miłością. Nie zważając na ostrzeżenia. wierząc w mit o przeciwieństwach. które się przyciągają. pobierają się pod wpływem chwili. Wkrótce na świat przychodzą dzieci – bliźniaki Camille i Jeremy. Różnice nie do pogodzenia. które na początku stanowiły coś w rodzaju zakazanego owocu. dodając ich związkowi pieprzyku. nieuchronnie prowadzą do konfliktu. Ciągłe kłótnie. brak zgody co do sposobu wychowania dzieci. a nawet oskarżenia o zdradę. skutkują wzajemną nienawiścią oraz zgodną decyzją o rozwodzie.

Sebastianowi zostaje powierzona opieka nad córką.

34: https://woblink.com/ebook/wstrzymujac-oddech-mikos-malgorzata-193607u

Cena:


Wrak Ewangelii

Autor: br. Szymon Janowski OFMCap

Jeśli:

– nadal stoisz w porcie. gdyż coś nieustannie Ci przeszkadza wypłynąć na szerokie wody

albo

– skały rozerwały Twój kadłub. nabierasz wody i czujesz. że toniesz

albo też

– jesteś względnie bezpieczny. lecz osiadłeś na mieliźnie i ciągle tkwisz w tym samym miejscu

a w dodatku

– straciłeś orientację i zupełnie nie wiesz. w którą stronę płynąć

Jest to książka dla Ciebie!

Dzięki niej dowiesz się. jak wysłać sygnał SOS i znaleźć potrzebne wsparcie. jak wydobyć się z chaosu i odnaleźć drogę do upragnionego portu. jak przełamać własną samotność i skontaktować się z pobliskimi łodziami oraz jak przyjść z pomocą bliskim. których życie osiadło na mieliźnie.

St

Wydawnictwo: E-bookowo

Cena: 9tyrania wyboru, namysłowska psychiatria dzieci i młodzieży, neofici polscy, specnaz suworow, ziemia złych uroków, devlin jennifer l. armentrout pdf, żona zygmunta iii wazy, boski lekarz pdf, więzień zendy, snowden książka, szklany tron sarah j. maas, matki które nie potrafią kochać książka, opowiadania baśki, europa jesienią, komunizm w europie, warta ryzyka, legendy zamków świętokrzyskich, virion obława, finanse publiczne książka, lech brywczyński…