Amerykańska księżna

Amerykańska księżna

Autor: Sapieha Virgilia

W 1933 roku młoda Amerykanka przyjeżdża do Polski jako żona księcia Pawła Sapiehy. Trafia do egzotycznego świata polskiej arystokracji. w którym nowojorskie wychowanie musi skonfrontować z zastaną tu rzeczywistością. Z tej perspektywy spogląda na stosunki społeczne panujące w II Rzeczpospolitej. poznaje ówczesną elitę. obserwuje nadchodzącą wojnę oraz upadek państwa. Z wrodzonym talentem pisarskim. niepozbawionym ostrza krytyki. odmalowuje fascynujący obraz epoki. Po wybuchu wojny wraca do Stanów Zjednoczonych. gdzie zostaje cenioną postacią życia literackiego.

 

„Świeże i niezwykłe ujęcie przedwojennej Polski. Wiele z tego. co – jak nam się wydaje – pamiętamy o latach 20. i 30. ubiegłego wieku. jest truizmem i stereotypem. Ta książka zadziwi współczesnych czytelników peł

17.9: https://woblink.com/ebook/traktat-o-prawdziwym-nabozenstwie-do-najswietszej-maryi-panny-de-monfort-ludwik-maria-grignion-184981u

Cena:


Trudno z miłości się podnieść

Autor: Manuela Gretkowska

Bezczelna. wzruszająca. niezwykła – rozmowa z Manuelą Gretkowską. naszą narodową libertynką. O miłosnych komplikacjach. slow life i fast sex. duchowości. narkotykach. a przede wszystkim o współczesnej Polsce. Manifest swobody myślenia i bycia wbrew wszystkiemu: cenzurze. hejtowi. banowaniu. przemilczaniu i wycinaniu. Książka antysarmacka. raczej nie dla katolików.

Dla mnie najważniejsze jest to. by nie powtarzać cudzych myśli i dobrze napisać własne. A że komuś się nie spodoba? Jesteś panną na wydaniu i zalotnicy ci powiedzieli. że nie jesteś w ich targecie?
Manuela Gretkowska

Manuela Gretkowska – pisarka. autorka ponad dwudziestu książek tłumaczonych na wiele języków. W tym m.in powieści ‚Trans’. ‚Agent’. ‚Miłość po polsku’. ‚Kobieta i mężczyźni’. ‚Na linii świata’. esejów: ‚Światowidz’. ‚Silikon’. dzienników: ‚Polka’. ‚Obywatelka’. ‚Europejka’.

Patrycja Pustkowiak – pisarka i dziennikarka. absolwentka socjologii na Uniwersytecie Jagiellońskim. Debiutowała głośną powieścią ‚Nocne zwierzęta’ (2013). która znalazła się w finale Nagrody Literackiej Nike i była nominowana do Nagrody Gdynia. W 2016 roku otrzymała Nagrodę im. Adama Włodka przyznawaną przez Fundację Wisławy Szymborskiej. W 2018 roku wydała drugą powieść ‚Maszkaron’. a jej opowiadanie znalazło się w tomie ‚O psach’.

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka

Cena: 33.6


Egomaniac

Autor: Vi Keeland

Zadziorne love story bestsellerowej autorki Gracza i serii MMA Fighter

Emerie Rose poznaje Drew Jaggera w nietypowych okolicznościach. Bierze go za przestępcę. który włamał się do jej biura. Okazuje się jednak. że przystojniak jest właścicielem lokalu. a Emerie została oszukana przez człowieka. który wynajął go jej bezprawnie.

Po kilku godzinach spędzonych na posterunku Drew lituje się nad dziewczyną i składa ofertę nie do odrzucenia. W zamian za pomoc w biurze pozwala jej zostać w lokalu. dopóki nie znajdzie własnego. Terapeutka małżeńska i cyniczny prawnik rozwodowy zostają skazani na pracę obok siebie.

Pełna temperamentu Emerie powinna być wdzięczna i nie komentować pracy Andrew. Nie może się jednak powstrzymać. Para wdaje s

31.9: https://woblink.com/ebook/ucieczka-z-auschwitz-tomasz-grabinski-katarzyna-dudzic-grabinska-wetzler-alfred-205644u

Cena:


Pokój dla artysty

Autor: Maria Ulatowska

Historia o pasji. miłości i… duchach przeszłości. które raz obudzone. nie pozwalają o sobie zapomnieć. Tajemniczy Dom. w którym może się wydarzyć absolutnie wszystko. Przeznaczenie dopadnie każdego. można mu się poddać lub stanąć do walki o uczucie najbliższej osoby. Czy też o jej życie…

Dwie pary bohaterów. dwie opowieści o rodzących się uczuciach. O miłości. ale także o chciwości i wyrachowaniu. które nie cofną się nawet przed zbrodnią.

Te na pozór całkiem odmienne historie miłosne splatają się w pewnym starym dworku. odkrytym przypadkiem przez dwójkę pisarzy. Wbrew wszelkim przeciwnościom postanawiają go kupić. wyremontować i uczynić schronieniem dla zaprzyjaźnionych artystów oraz podobnych marzycieli. Nowi właściciele nie przypuszczają nawet. że i

Wydawnictwo: Wydawnictwo Adamada

Cena: 19.9


Zaginiony świat

Autor: Arthur Conan Doyle

„Zaginiony świat” to nie typowy dla Artura Conan Doyle’a kryminał. lecz powieść przygodowa z elementami fantastyki naukowej i fantasy.

Grupa podróżników – kontrowersyjny naukowiec. profesor George Challenger. dziennikarz Edward Malone. profesor Summerlee oraz poszukiwacz przygód i były żołnierz lord John Roxton – zostaje uwięziona na położonym w Ameryce Południowej tajemniczym płaskowyżu. Miejsce to jest całkowicie odizolowane od świata. Jego specyficzne położenie sprawiło. że do czasów współczesnych przetrwały tu relikty zamierzchłej przeszłości. m.in. dinozaury i ludzie pierwotni. Bohaterom przyjdzie nie raz zmierzyć się z zamieszkującymi wyżynę małpoludami oraz prehistorycznymi gadami.

Wydawnictwo: KtoCzyta.pl

Cena:


Mróz

Autor: Thomas Bernhard

Mróz to książkowy debiut prozatorski Thomasa Bernharda. Wydana w 1963 roku powieść została przyjęta z ogromnym zainteresowaniem przez krytykę literacką w krajach języka niemieckiego. zdobywając niezwykle pozytywne. a nawet entuzjastyczne recenzje. A dwa lata później przyniosła jej autorowi Nagrodę Literacką Miasta Bremy – pierwszą spośród wielu nagród. jakie Bernhard miał otrzymać za swą twórczość.

Powieść ma konstrukcję dziennika. zapisywanego przez 27 kolejnych. zimowych dni przez narratora – studenta medycyny. Na prośbę lekarza. pod którego kierunkiem odbywał praktykę szpitalną. udał się on do niewielkiej miejscowości położonej w alpejskiej dolinie. aby tam obserwować brata owego lekarza. malarza Straucha. Artysta ten. bliski obłąkania. po zniszczeniu całego swego dorobku i odciąwsz

:

Cena:


ISBN

9788376487410: Wydawnictwo

Format

27.2: https://woblink.com/ebook/arabska-zona-tanya-valko-431u

Cena:nioh solucja, lucyliusz, postępowanie w stanach nagłych u dzieci, dzikie serce tęsknoty męskiej duszy pdf, królowa jane, dziewczyna z sąsiedztwa pdf, spowiedź hitlera 2, jeszcze jeden oddech, pikantne historie, zarządzanie projektem pdf, spod kościoła, filipinka czasopismo, ryszard poprawa, winnetou pdf, świąteczny gość, historia nie dla idiotów, masaz lingam…

2021 © Ekonomia przetrwania Theme by SiteOrigin