Promieniowanie tła

Promieniowanie tła

Autor: Próchniak Paweł

„Promieniowanie tła” Pawła Próchniaka to erudycyjna książka o sile i głębi poezji. Zbiór esejów wybitnego literaturoznawcy ukazujący. jak czytać wiersze i jak czerpać z nich radość. zrozumienie. mądrość.

„Lektura jest pracą wyobraźni – tej samej. która funduje literaturę. To imaginacyjny żywioł z milczenia świata wyprowadza dreszcz mowy. sieć słów zmienia w unerwienie istnienia. konstelacje fikcyjnych obrazów i zdarzeń spokrewnia z mrowieniem realnej rzeczywistości. Ten dreszcz niekiedy wybudza świat z martwoty. stwarza go na nowo. nasyca sensem. Ale bywa i tak. że w dreszczu mowy – w dreszczu metafory. w wierszu. w opowieści – odnajduje się zimny spazm katastrofy. która nurtuje w głębi istnienia. trawi je ciemnością. spopiela. wywraca na nice i nigdy nie ustaje.

:

Cena:


Figurantka

Autor: Aniela Wilk

W tej grze można tylko wygrać lub zginąć. Brutalne śledztwo. naginający reguły agent FBI i pozorantka. która nie chce być tylko przynętą – powieść Anieli Wilk wciska w fotel.

Alice. dziennikarka czasopisma modowego. rzadko daje się zaskoczyć. Ale kiedy przez szemrane interesy swojego prawie byłego. dopiero co pochowanego męża trafia w sam środek potężnego przekrętu. ma ochotę kląć. na czym świat stoi.

Bruce. doświadczony agent FBI. z nikim się nie patyczkuje. Jeśli osiągnięcie celu wymaga złamania zasad. robi to bez skrupułów. Od lat ściga groźny kartel. Aby wreszcie go dopaść. musi zrobić z młodej wdowy przynętę. Ale ta figurantka jest nie tylko krnąbrna. lecz także cholernie seksowna.

W świecie tajemnic. pozorów i wielkich interesów niełatwo odróżnić prawdę od kłamstwa.

Zw

:

Cena:


Duma i uprzedzenie

Autor: Jane Austen

Ta edycja zawiera dostęp do gratisów. Wydawnictwo Wymownia przygotowało prezenty dla swoich Czytelników. Treść książki zdradzi sposób. w jaki można pobrać niespodzianki – darmowe ebooki naszego wydawnictwa.

Duma i uprzedzenie (Pride and Prejudice) – powieśćangielskiej pisarki Jane Austen wydana w 1813 roku.Złożona z 61 rozdziałów Duma i uprzedzenie. napisana w konwencji romansu. jest jednocześnie jedną z pierwszych powieści społeczno-obyczajowych. Autorka ukazuje życie angielskich wyższych sfer na przełomie XVIII i XIX wieku. Trafne obserwacje psychologiczne. humor i wątki romansowe sprawiły. że książka cieszy się wielką popularnością także współcześnie – w plebiscycie BBC z 2003 roku na ulubioną książkę brytyjskiego czytelnika

:

Cena:opowiesci z narnii pdf, brandon sanderson elantris, mróz chyłka tom 9, pamiętnik z powstania warszawskiego pdf, fannie flag, wiesław kozak, cześć księżniczko, sykuna, ryzykowny rzut kennedy ryan pdf, ustroj rp, budujemy cisze mp3 chomikuj, dominika musiałowska książka pdf, olive powraca, testosteron kup, petelicki żona, ksiązki mobi…