Rejwach

Rejwach

Autor: Mikołaj Grynberg

‚Te małe przenikliwe prozy poruszają i niepokoją jednocześnie. Jeżeli diagnoza. jaką stawiają. jest słuszna. to mamy w Polsce wielki problem’. 

 Olga Tokarczuk

31 opowieści o byciu Żydem w dzisiejszej Polsce. Ich narratorzy pozostają anonimowi. Niektórzy wciąż się ukrywają. inni nie dopuszczają myśli. że mogą być Żydami. jeszcze inni ‚w dobrej wierze’ opowiadają antysemickie frazesy. Mikołaj Grynberg uważnie słucha. 

‚Lepiej nie być Żydem. bo sam pan widzi. że amatorzy nie ustawiają się do tego w dzikich kolejkach’ – radzi narrator tytułowej historii. ‚To wszystko normalnemu człowiekowi w głowie się nie mieści’ – mówi narrator innej.

Tekstom towarzyszą zdjęcia. nieoczywiste – jak te historie.

Mikołaj Grynberg były psycholog. od dawna fotograf i

:

Cena:


Spalone mosty

Autor: Izabella Frączyk

Kiedy wszystko zaczyna się układać. to nieomylny znak. że los już coś dla nas szykuje. Życie na wsi dalekie jest od sielanki. a starych problemów nie da się zostawić za nowymi drzwiami. Czy Magda do końca wiedziała. na co się decyduje? Czy nie zabraknie jej siły?

Izabella Frączyk w kontynuacji niezwykłej historii o realizacji marzeń i osiąganiu celów. potrzebie zmian i spełnianiu oczekiwań innych ludzi.

Spora dawka humoru. wartka akcja i barwni bohaterowie – to sprawia. że tej książki nie da się odłożyć. Polecam serdecznie. 

Krystyna Mirek

Pamiętam. kiedy na ekrany telewizorów wszedł serial o wspaniałych lekarzach – wszyscy chcieli się leczyć w Leśnej Górze. Po przeczytaniu tej książki ma się podobne pragnienia – tylko branża nieco inna. Pragniesz poznać Magdę. stać się częścią jej paczki i zamieszkać gdzieś w pobliżu stajni w Pieńkach. Skończyłam czytać o drugiej w nocy. Do rana szukałam kursów jeździectwa i szacowałam koszty sprzętu niezbędnego do jazdy konnej. Dobrze. że Iza nie napisała książki o lotach w kosmos…

W tej książce znalazłam piękną i niebanalną definicję przyjaźni. Autorka wie. jak nas przekonać. że koniec świata nie istnieje. bo każdy koniec może być początkiem pięknej przygody. Nikt nie obiecuje. że będzie łatwo. ale warto zaryzykować. bo może być… dobrze – nie naiwnie. nie trywialnie. nie cukierkowo. Po prostu (i aż!) – DOBRZE. Losy bohaterki dają siłę. nadzieję na lepsze jutro. ale dają też relaks. a przecież o to również (a może nawet przede wszystkim) chodzi w czytaniu. U Izy wszystko się zgadza. Chcę więcej…

Anna Matusiak. dziennikarka Polskiego Radia RDC i Telewizji Polskiej

Izabella Frączyk (ur. 1970) – absolwentka Akademii Ekonomicznej w Krakowie oraz Wyższej Szkoły Handlu i Finansów Międzynarodowych w Warszawie. Pisaniem zajęła się w 2009 roku. Do tej pory wydała siedem książek: ‚Pokręcone losy Klary’ (2010). ‚Kobiety z odzysku’ (2011). ‚Dziś jak kiedyś’ (2013). ‚Koniec świata’ (2014). ‚Jak u siebie’ (2014). ‚Siostra mojej siostry’ (2015) i ‚Do trzech razy sztuka’ (2016) – wszystkie ciepło przyjęte przez czytelniczki. W 2017 roku tomem rozpoczęła nowy cykl ‚Stajnia w Pieńkach’. Spalone mosty to długo wyczekiwana kontynuacja.

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka

Cena: 28


Crow

Autor: A. Zavarelli

Pierwszy tom legendarnej zagranicznej serii o irlandzkich i rosyjskich mafiosach!

Myślała. że był zwykłym żołnierzem w szeregach mafii.

A on wkrótce mógł rządzić irlandzkim podziemiem.

Mackenzie Wilder jest zdesperowana. Jej przyjaciółka zaginęła. a policja nie robi nic. żeby ją odnaleźć. Talia była dla niej jak siostra. jak rodzina. której Mack nigdy nie miała. Kobieta postanawia. że zrobi wszystko. żeby dowiedzieć się. co się stało z przyjaciółką. nawet jeśli będzie musiała zapłacić za to najwyższą cenę.

Mackenzie ma pewne podejrzenia. gdzie może znaleźć odpowiedzi. których szuka. Musi wniknąć w szeregi jednej z najniebezpieczniejszych organizacji przestępczych w mieście i uzyskać informacje na temat tego. co się stało z Talią.

Jednak już pierwsza próba zdobycia uwagi mafi

Wydawnictwo: Czarna Owca

Cena: 34.99podstawy prawa dla ekonomistów pdf, andersen brzydkie kaczątko, tracy hogg zaklinaczka dzieci, lj smith książki, spacer aleją róż tom 4, brandon sanderson archiwum burzowego światła tom 5, kapla, zasada degresywnej proporcjonalności, radiologia herring, charakterystyka józefa k, dystrofie, lynne graham, życie sus, slow city, kapłony i szczeżuje, darmowe ebooki mobi…