ISBN

ISBN

9788366051522: Wydawnictwo

Format

27.9: https://woblink.com/ebook/arcydzielo-francine-rivers-204996u

Cena:


UPADEK GIGANTÓW

Autor: Ken Follett

Rok 1911. W Europie wprawdzie panuje pokój. ale na scenie politycznej wyczuwa się rosnące napięcie. Najmniejsza iskra może wywołać pożar i ta atmosfera rzuca cień na losy rodzin pochodzących z różnych krajów. Angielski hrabia. dla którego wojna jest kwestią honoru i warunkiem przetrwania brytyjskiego imperium.

Walijski młody górnik walczący we Francji i Belgii oraz jego siostra wychowująca nieślubne dziecko. Dwaj rosyjscy bracia. z których jeden zostaje rewolucjonistą. a drugi emigruje do Stanów Zjednoczonych. Niemiecki oficer utrzymujący w tajemnicy przed ojcem – zatwardziałym obrońcą pruskich wartości – swój związek z angielską arystokratką walczącą o prawa kobiet. Amerykański student prawa. przed którym otwiera się droga do kariery politycznej…

To na ich losach Follett opiera opowieś

Wydawnictwo: Zysk i S-ka Wydawnictwo

Cena: 32


Księga Bezimiennej Akuszerki

Autor: Elison Meg

„Opowieść podręcznej” w świecie postapo.

Laureatka Nagrody im. Philipa K. Dicka w kategorii science fiction i Książka Roku według „Publishers Weekly”

Kiedy zasypiała. świat był skazany na zagładę. Gdy się obudziła. był już martwy.

Przetrwanie apokalipsy to jednak dopiero początek.

Na skutek tajemniczej gorączki na całym świecie umiera bardzo wielu mężczyzn oraz niemal wszystkie kobiety i dzieci. Ciąża i poród oznaczają wyrok śmierci – zarówno dla matki. jak i dla dziecka. Samotna położna brnie przez cmentarzysko. jakim stał się świat. usiłując znaleźć dla siebie miejsce w nowej. groźnej rzeczywistości. Filary cywilizacji runęły. została tylko brutalna siła i ci. którzy ją mają.

Pozostałe przy życiu kobiety są prześladowane przez bandy mężczyzn. którzy je chwytają. trzymają w łańcuchach. używają ich i nimi handlują. Żeby zachować wolność. położna przebiera się za mężczyznę i unika ludzi. Wkrótce odkrywa jednak. że jej zadanie nie ogranicza się do chronienia smutnej namiastki własnej niezależności.

Jeśli ludzkość ma się odrodzić. będzie potrzebowała akuszerki.

Elison odmalowuje świat tak pozbawiony długoterminowej nadziei i napędzany wyłącznie krótkoterminową desperacją. że ten obraz będzie was nawiedzał. nawet gdy odłożycie książkę. A jednak choć najsłabsze światełko na horyzoncie będzie wam kazało podążać dalej. – Adrian Lang. „Amazon Book Review”

Wykreowana przez Elison przyszłość. w której jest o wiele więcej mężczyzn niż kobiet. jest przerażająca i brutalna głównie dlatego. że uświadamia nam. jak kruche są pozory traktowania kobiet jako jednostek ludzkich. – „Book Riot”

Elison z bezwzględną szczerością pokazuje nam. jak traktowane są kobiety. gdy znikają chroniące je prawa. I uświadamia. jak niewiele trzeba. by społeczeństwo pogrążyło się w regresie. a postęp okazał się tylko iluzją. – „Word After Word”

Trylogia «Droga donikąd» stawia ważne pytania na temat świata. który jest o wiele bardziej możliwy. niż nam się wydaje. To radykalny traktat na temat przyszłości płci. – LitReactor

Wydawnictwo: REBIS

Cena: 33.9


Magiczne chwile w Pensjonacie Leśna Ostoja

Autor: Joanna Tekieli

Drzewie to mała wioska położona w malowniczej okolicy. w samym sercu puszczy. skrywającej wiele tajemnic. A leżący na obrzeżach wioski dworek Leśna Ostoja. w którym od kilku lat prowadzony jest przytulny pensjonat z duszą. to miejsce. gdzie słynna magia Bożego Narodzenia ma szczególną moc.

Dajcie się porwać atmosferze Pensjonatu Leśna Ostoja. gdzie zimą zawsze jest śnieg. a mróz skrzypi pod butami.

Niech otuli was magia tego miejsca. a perypetie uczuciowe mieszkańców dworku zagoszczą na stałe w waszych sercach.

Wydawnictwo: Filia

Cena: 29.9przekleństwo perfekcjonizmu, na szczycie właściwy rytm pdf, piwo wszystko co musisz wiedzieć żeby nie wyjść na głupka, dzieje polski tom 3, nago w mieście, jacek skowroński egzorcysta, anna musiała, narkiewicz anatomia pdf, carl sagan książki, zemsta kobiet, margielewski książki, sex love książka, kajety, tango tekst mrożek, dariusz stanuchowski, miasto szczęśliwe, rzeka miłosza, polswiatek…