Pył z landrynek

Pył z landrynek

Autor: Katarzyna Kobylarczyk

Pył z landrynek. Hiszpańskie fiesty to opowieść o kraju. gdzie wieje tramontana. szatański wiatr z opowiadania Márqueza. gdzie ludzie dla zabawy podpalają styropianowe figury większe od domów. a w święta obrzucają się cukierkami. błotem. zdechłymi szczurami i rzepą. To relacja z miejsc. gdzie w Wielki Piątek bije się w bębny. aż krwawią dłonie. a czarownice odpędza się ciepłą wódką. To także zbiór historii o bandytach. rzeźnikach. królach i tancerkach z zapomnianych miasteczek Kastylii-La Manchy. Andaluzji. Estremadury i Katalonii. Książka jest owocem trzech lat życia i podróży po Hiszpanii. a przede wszystkim pogoni za iberyjskimi fiestami.

Wydawnictwo: Czarne

Cena: 13.7


ISBN

9788364846939: Wydawnictwo

Format

Wydawnictwo: Oficyna Literacka Noir sur Blanc

Cena: 16


Wszystkie życia Hedy Lamarr

Autor: Marie Benedict

Fritz Mandl jest charyzmatyczny i bajecznie bogaty. Przede wszystkim jednak jest faszystą zaopatrującym Niemców w broń. Wie. że Hedwig jest żydówką. Mimo to zrobi wszystko. by ją poślubić. Ona zrobi wszystko. by chronić siebie i swoją rodzinę. Dokąd doprowadzi ich rodzące się między nimi uczucie?

Kilka lat później świat obiega zaskakująca plotka – gwiazda hollywoodzkiego kina. Hedy Lamarr. dokonuje odkrycia. które może pomóc w walce z nazistami. Kim stała się Hedwig? Czy w jej burzliwym życiu znalazło się miejsce na prawdziwą miłość?

Po Pani Einstein i Pokojówce miliardera Marie Benedict odkrywa dla nas zdumiewający życiorys kobiety o wielu twarzach. Aktorki i badaczki. której przełomowy wynalazek zrewolucjonizował współczesną komunikację.

:

Cena:


1

:

:

Cena:


Tygodnik Powszechny – Wydanie Specjalne Kryzys w Kościele

Autor: Opracowanie zbiorowe

Kiedy się wydaje. że pod lawiną ujawnionych skandali Kościół jeśli nie umarł. to właśnie umiera. papież Franciszek. jak Jezus do żałobników w domu Jaira. mówi: „Nie płaczcie. nie umarła dzieweczka. ale śpi”.

[ze wstępu ks. Adama Bonieckiego]

Skandale obyczajowe i nadużycia związane z systemem władzy w Kościele powszechnym i polskim. na gruncie lokalnym flirt episkopatu z PiS i błyskawicznie przyspieszająca laicyzacja. na gruncie globalnym pełzająca rebelia przeciwko reformującemu Kościół papieżowi Franciszkowi. a także poszukiwanie dróg wyjścia i wizja chrześcijaństwa przyszłości – to tematy kolejnego wydania specjalnego „Tygodnika Powszechnego”. zatytułowanego „Kryzys w Kościele”. 

Wśród autorów. ekspe

15.74: https://woblink.com/ebook/zagrywka-katarzyna-nowakowska-204959u

Cena:


Długa droga do domu

Autor: Joanna Jax

Nowa saga rodzinna Joanny Jax – autorki bestsellerowego Dziedzictwa von Becków. Burzliwe losy Antoniny Tańskiej ukazane na tle ważnych wydarzeń w dziejach świata. Córka emigrantów z Polski zakochuje się w narzeczonym siostry i zachodzi z nim w ciążę. Wybucha wielki skandal i młodzi muszą opuścić rodzinne strony. Osiedlają się na Kubie. ale szczęście nie trwa długo. Emmanuel zdradza żonę. wdaje się w podejrzane interesy. a tymczasem rośnie w siłę ruch oporu wobec dyktatora Batisty. Gdy sytuacja polityczna wymyka się spod kontroli. postanawiają opuścić wyspę. ale tuż przed wyjazdem mąż i synek Tosi znikają bez śladu. Kobieta włącza się w działalność rewolucyjną i nie ustaje w poszukiwaniach. Przez kolejnych trzydzieści lat zmienia miejsca pobytu i swoją tożsamość. by wreszcie osiąść w P

:

Cena:


Capo

Autor: Julita Sarnecka

Klara Bishop pracuje jako dziennikarka śledcza w gazecie „New Orleans Globe”. Obecnie przygotowuje artykuł dotyczący rodziny mafijnej Santini. na punkcie której od lat ma obsesję. Kierują nią osobiste pobudki. Jest przekonana. że członkowie tej rodziny mieli coś wspólnego ze śmiercią jej ojca policjanta.

Podczas zbierania materiałów kobieta wpada na trop Vincenta Santini. od lat żyjącego w ukryciu capo dei capi. Mężczyzna dostaje informację. że ktoś może ujawnić jego tożsamość. Teraz planuje dowiedzieć się czegoś więcej o wścibskiej dziennikarce. zanim wyda na nią wyrok. Spotyka się z kobietą. podszywając się pod inwestora.

Oboje nie zdają sobie sprawy. że łączy ich więcej. niż sądzą. a tajemnice z przeszłości uderzą w nich z ogromną siłą.

Wydawnictwo: Wydawn

Cena:


ISBN

9788324054930: Wydawnictwo

Format

24.59: https://woblink.com/ebook/droga-do-niewolnosci-timothy-snyder-143953u

Cena:


ISBN

9788381782456: Wydawnictwo

Format

15: https://woblink.com/ebook/nero-sarah-brianne-177200u

Cena:kamienie na szaniec ebook, eric berne w co grają ludzie, nasza szkapa pdf, sezon migracji na północ, powrót posła niemcewicz, mała dorrit online, struktura społeczna socjologia, atak królewsko-indyjski, lucyna ostrowska, kartkówki z matematyki, książki o starości pdf, audiobook sposób na elfa, anna helena szymborska, spółki wig30, emisja głosu pdf, dziady cz 2 tekst, podróże makłowicza…