Mały rekin ratuje ocean. Z cyklu Ekobaje

Mały rekin ratuje ocean. Z cyklu Ekobaje

Autor: Katarzyna Garczarczyk

‚Z cyklu Ekobaje. Mały rekin ratuje ocean’ to pierwsza z serii ekologicznych bajeczek.

Opowiada historię Dodo – małego. dzielnego rekina. który próbuje posprzątać ocean i uratować tym samym morskie zwierzęta. Czy mu się to uda?

Wydawnictwo: E-bookowo

Cena: 15.9


Meir Ezofowicz

Autor: Eliza Orzeszkowa

„Meir Ezofowicz” to powieść autorstwa Elizy Orzeszkowej. jednej z najważniejszych pisarek polskich. epoki pozytywizmu.

Utwór ukazuje socjologiczny obraz małego żydowskiego miasteczka w Polsce.

Powieść posiada cechy sagi – opowieść skonstruowana jest wokół rodzinnej legendy. Co parę pokoleń w rodzinie Ezofowiczów rodzi się człowiek sprawiedliwy. o sercu przepełnionym miłością do rodzaju ludzkiego.

Akcja utworu dzieje się w fikcyjnym żydowskim miasteczku – Szybowie. Mieszkają tam dwie wpływowe rodziny: ród Ezofowiczów i ród Todrosów.

Ród Todrosów od wieków kojarzony był z głęboką religijnością i tradycją. natomiast ród Ezofowiczów słynął z wybitnych jednostek. próbujących zreformować społeczność żydowską.

Powieść koncentruje się na losach młodego M

Wydawnictwo: Avia Artis

Cena: 19.49rewizor gogol pdf, camilla läckberg syrenka pdf, srodki przymusu bezpośredniego, kolorowanka dla dorosłych zwierzęta, ćwiczenia z chemii, montgomery miasto, życie w średniowiecznym mieście chomikuj, wszyscy klamia, louise hay pdf, prowadź swój pług przez kości umarłych ebook, skazani na shawshank stephen king, valentina fast royal, anne goscinny, emil zola germinal, autonomia woli, zaopiekuj się mną holly webb, podstawowy dochód gwarantowany, polscy uchodźcy, koper chorwacja, krzysztof jarosz…