Może pora z tym skończyć

Może pora z tym skończyć

Autor: Iain Reid

Będziecie się bać przez cały czas. Nie wiedząc dlaczego.

Na podstawie powieści powstał film w reżyserii Charliego Kaufmana (‚Być jak John Malkovich’. ‚Zakochany bez pamięci’. ‚Adaptacja’. ‚Niebezpieczny umysł’). W rolach głównych Jessie Buckley. Jesse Plemons. David Thewlis i Toni Collette.

Fenomenalnie skonstruowana. wściekle inteligentna powieść łącząca elementy thrillera psychologicznego i horroru. gwarantująca napięcie nie z tej ziemi!

Ona i on wyruszają w podróż samochodem. To ma być pierwsza wspólna wizyta u jego rodziców. On diablo inteligentny. szczerze zakochany. ona jeszcze nie jest pewna swoich uczuć. Spotkanie przebiega w dziwnej i mocno niepokojącej atmosferze. która z minuty na minutę coraz bardziej się zagęszcza…

Dziwna. intrygująca i mroczna opowieść o meandrach ludzkiej psychiki. Fascynująca rzecz o samotności. strachu i pogmatwanych relacjach. o emocjach. tożsamości. pamięci. prawdzie i fałszu. Coś dla miłośników seriali ‚Twin Peaks’. ‚Stranger Things’ i filmów Davida Lyncha.

Cytaty i rekomendacje:

Genialnie pokręcona. koszmarna wyprawa w głąb kruchych osobowości młodych kochanków. Moje klimaty!

Charlie Kaufman. reżyser ‚Zakochanego bez pamięci’ i ‚Adaptacji’

Reid łączy napięcie z filozofią. psychologią i grozą. a całość wieńczy wstrząsającym. mrożącym krew w żyłach zakończeniem. Tę stale zaskakującą powieść trzeba przeczytać kilkakrotnie.

‚Publishers Weekly’

Ten skromny objętościowo debiut jest nokautującym psychologicznym ciosem: pełna zwrotów akcji fabuła i zakończenie. które zapiera dech.

‚Library Journal’

Nad stronami ‚Może pora z tym skończyć’ unosi się nie tylko duch Davida Cronenberga. ale i samego Stephena Kinga. Nawarstwienie tajemnic w tej książce każe ją przeczytać co najmniej jeszcze raz – niespiesznie i uważnie. Może i nie objawią się kolejne sekrety bohaterów. ale psychologiczne terytorium ich podróży jest równie pełne mrocznych niespodzianek jak czarna dziura.

‚Chicago Tribune’

Kunsztowna opowieść Reida igra z naturą tożsamości. a atmosferę grozy osiąga w sposób naturalny: buduje mury z misternie układanych warstw duchowej udręki. aż spoza tych nieprzeniknionych ścian nie sposób już uciec.

‚Kirkus Reviews’

Oto rzeczy prawie pewne o Może pora z tym skończyć’: po pierwsze. przeczytacie tę książkę szybko. Naprawdę szybko. W jeden wieczór lub popołudnie. Porywa nieubłaganie – jak już zaczniecie. nie będziecie mogli się zatrzymać. Po drugie. gdy dotrzecie do końca i pojmiecie znaczenie tych ostatnich stron. nie będziecie mogli przestać o niej myśleć. Znajdzie sobie miejsce w waszych sercach. myślach i na jakiś czas tam zostanie – na kilka dni. tygodni. miesięcy bądź (jak w moim przypadku) na całe życie. Owszem. jest aż taka dobra.

Craig Davidson [Nick Cutter]. autor ‚Cataract City’ i ‚The Deep’

Portrety psychologiczne bohaterów zostały starannie opracowane. a zanim dotrzemy do szokującego zakończenia. czeka nas kilka pełnych grozy zwrotów akcji. Błyskotliwa i niecodzienna konstrukcja tej opowieści powinna przypaść do gustu zarówno wielbicielom thrillerów psychologicznych. jak i fanom horrorów. Mroczny i fascynujący debiut. który mocno daje w kość. ale też nie można się od niego oderwać.

‚Booklist’

Niby nie powinno zaskakiwać. że finał książki tak wciągającej. odmiennej i zakręconej okazuje jeszcze dziwniejszy. niż literacka podróż. która do niego przywiodła… ale i tak jest to zaskakujące. Powieść Reida to samochodowa wyprawa do samego jądra grozy.

Sjón. autor ‚Skugga Baldur. Opowieść islandzka’

Gdy raz zatopi w was pazury. już ich nie wyciągnie. Każde słowo w tej powieści jest na swoim miejscu i już od tego po plecach pełzną dreszcze grozy. Thriller psychologiczny. który zepsuje wam noc. i jest to z naszej strony jak największy komplement.

‚Bookish’

Sądzę. że nie wiem. co o tej książce sądzić. poza tym. że jest olśniewającą. rewelacyjnie skonstruowaną opowieścią w stylu Hitchcocka i że po takiej dawce dreszczy obgryzione paznokcie trzeba będzie ratować u manikiurzystki. Niezwykła. jakże wyjątkowa historia. zaraz po jej przeczytaniu naszła mnie myśl: ‚szalony strzał. ale prosto w dziesiątkę’.

‚The Huffington Post’

Piekielnie inteligentna. trzymająca w napięciu. emocjonująca i prawdziwie zapadająca w pamięć powieść. która rozkręca się niespiesznie. ale za to mistrzowsko. Reid znalazł sposób. by ożywić w nas dawne strachy.

‚The Los Angeles Review of Books’

Powieść Iaina Reida ‚Może pora z tym skończyć’ prześladuje mnie długo. długo po tym. jak skończyłem ją czytać.

‚Larry King’

W trakcie lektury nie da się stwierdzić. czy to horror. romans czy może nawet opowieść o wampirach. Powieść miesza gatunki i zachwycająco zbija z pantałyku. Jest przy tym inteligentna i aż do samego końca trzyma w niepewności.

‚Vancouver Sun’

Dawno nie było tak brawurowego i oryginalnego thrillera.

‚The Chicago Tribune’

Wiemy. kto w tym roku otrzyma literacką Nagrodę Nobla!

‚Better Homes & Gardens’

Iain Reid jest autorem dwóch znakomicie przyjętych przez krytykę pozycji niebeletrystycznych: ‚One Bird’s Choice’ i ‚The Truth About Luck’. którą dziennik ‚Globe and Mail’ zaliczył do grona najlepszych książek roku 2013. Reid publikował też w wielu północnoamerykańskich czasopismach. między innymi w ‚The New Yorker’. ‚The Globe and Mail’ i ‚National Post’. W roku 2015 otrzymał kanadyjską RBC Taylor Emerging Award Writer.

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka

Cena: 30.4


Moja Europa. Dwa eseje o Europie zwanej Środkową

Autor: Andrzej Stasiuk

Esej „Środkowowschodnie rewizje” Jurija Andruchowycza przełożyła Lidia Stefanowska.

Czym jest dzisiaj Europa Środkowa? Czy istnieje czy też jest tylko mitem? O swojej Europie opowiadają dwaj autorzy: ukraiński i polski.

Książka ukazała się w Niemczech. w Chorwacji. we Francji. na Ukrainie i Węgrzech. w Rumunii i Hiszpanii.

‚Andruchowycz i Stasiuk są u siebie — w swojej Galicji. w Stanisławowie i Wołowcu. w swojej Mitteleuropie. I. jak przystało na mężczyzn czterdziestoletnich. już nie pięknych. choć może jeszcze nie do końca szpetnych. znajdują tu piękno: nieefektowne. trudne. dojrzałe. Prawdziwe

K.M.. „Rzeczpospolita”

‚Są to teksty w swoim gatunku znakomite. Odkąd razem z Oświeceniem przeminęły poematy. wykładające w eleganckich dwuwierszach sekrety budowy wszechświata albo sztuki sadzenia grochu. esej pozostał jedynym gatunkiem. który sytuuje się na pograniczu nauki i poezji. z pierwszej czerpiąc erudycję. od drugiej zaś zapożyczając odwagę nieoczekiwanych zestawień. Szkice o Mojej Europie spełniają ten warunek z naddatkiem; co więcej. jak przystało na dobre eseje. można z nich ’wycinać’ zdania godne podniesienia do rangi aforyzmu. jak choćby: ’Jeśli miałbym wymyślić dla Europy Środkowej jakiś herb. to w jednym z jego pól umieściłbym półmrok. a w innym — pustkę’. Jeśli Dwa eseje powstały ’na zamówienie’ — tym lepiej; marzyłbym sobie. by ich autorzy podjęli się opracowywania kolejnych tematów. widząc już oczyma duszy biblioteczkę traktującą o tlenie. nowych środkach przekazu czy reformie oświaty. Nie byłyby to z pewnością próby w manierze Bouvarda i Pécucheta. Liczyłbym raczej na widoczny w omawianych esejach rozmach polihistorów: następców jońskich filozofów natury. renesansowych myślicieli. angielskich poetów metafizycznych. których talent pozwala na rozważanie struktury materii. poznawanie Kabały. doradzanie Księciu i smakowanie trunków.’

Wojciech Stanisławski. „Latarnik”

Wydawnictwo: Czarne

Cena: 26.99


Księgarenka przy ulicy Wiśniowej

Autor: Autor Zbiorowy

Pan Alojzy. sympatyczny właściciel małej księgarenki przy ul. Wiśniowej. postanawia zamknąć swój sklepik z książkami. Prowadził go przez prawie pół wieku. ale jest coraz starszy. brakuje mu sił. Chciałby odpocząć i wreszcie zrealizować swoje marzenie o dalekiej podróży do córki. mieszkającej w Australii.

Księgarenka. jego całe życie. zostanie zamknięta. ale nie tak zwyczajnie. z dnia na dzień. Dla jej wiernych. stałych bywalców pan Alojzy przygotował prezenty. Postanowił obdarować ich egzemplarzami swoich ukochanych książek. Dla każdej osoby wybrał pozycję szczególną. taką. która jego zdaniem może być dla tej osoby drogowskazem albo pocieszeniem. Piękna i roztrzepana Celestyna otrzyma od niego ‚Błękitny zamek’ Lucy Maud Montgomery. Dla tajemniczej Alicji pan

Wydawnictwo: Zysk i S-ka Wydawnictwo

Cena: 40


Pałac Północy

Autor: Carlos Ruiz Zafón

Kalkuta. rok 1932. Szesnastoletni Ben szykuje się wraz ze swymi przyjaciółmi do opuszczenia sierocińca St.Patrick’s. w którym się wychował. W dniu pożegnalnej imprezy szkolnej poznaje swoją rówieśniczkę Sheere. W Pałacu Północy. siedzibie tajnego stowarzyszenia założonego przez Bena i jego przyjaciół. dziewczyna opowiada tragiczną historię swej rodziny. Członkowie stowarzyszenia postanawiają pomóc Sheere w odnalezieniu legendarnego domu. ponoć wybudowanego w Kalkucie przez jej ojca. Ben i jego przyjaciele nie zdają sobie sprawy. że natrafili właśnie na trop jednej z najpotworniejszych tajemnic Kalkuty. Płonący pociąg. dworzec widmo. ognista zjawa to tylko część elementów makabrycznej układanki. Z pozoru prosta misja niebawem okazuje się śmiertelnie niebezpiecznym wyzwaniem.

Wydawnict: https://woblink.com/ebook/perly-imperium-brytyjskiego-michal-gadzinski-26971u

Cena:


Perły imperium brytyjskiego

Autor: Michał Gadziński

Nie tylko najnowsza historia Brytyjczyków pokazuje. że ich państwo zawsze było wyjątkowe – czy to z powodu wyspiarskiego położenia. wczesnego stworzenia ustroju parlamentarnego czy charakterystycznej kultury. Zresztą czym jest sama Wielka Brytania? W jej skład wchodzą przecież przez wieki wrodzy sobie Anglicy i Szkoci. nie mówiąc już o zdominowanych przez tych pierwszych Walijczykach czy wiernych Londynowi Irlandczykach Północnych. Brytyjczycy panowali też nad Ameryką Północną. połową Afryki. Indiami. a ich „młodsi bracia” mieszkają w Kanadzie. Australii czy Nowej Zelandii.

 

„Perły imperium brytyjskiego” opowiadają ostatnie trzy wieki historii Wielkiej Brytanii przez pryzmat postaci. które w tym czasie kierowały tym państwem. Są tu więc władcy z dynastii Stuartów i królowie

26.99: https://woblink.com/ebook/czujesz-tak-jak-myslisz-paul-stallard-hanna-kossak-nowocien-10481u

Cena:w co wierzysz, kępiński lęk, koty książka, ebbok, o wróbelku elemelku pdf, konsorcjum 2 pdf, weronika szafrańska, piraci z karaibów 1, metoda lean startup. wykorzystaj innowacyjne narzędzia i stwórz firmę, która zdobędzie rynek, miloszewski gniew, wisłocka sztuka kochania pdf, deborah feldman mąż, monika banasiak w mlodosci, justyna bednarek niesamowite przygody dziesięciu skarpetek pdf chomikuj, kaprys milionera izabella frączyk pdf, susan forward toksyczni rodzice pdf, filip elżanowski, logopedia teoria zaburzeń mowy pdf, zbrodnia i kara online…