Jedenaście minut

Jedenaście minut

Autor: Paulo Coelho

‚Maria. młoda dziewczyna z brazylijskiej prowincji. wyrusza w daleką podróż. Jednak świat jest inny. niż sobie wyobrażała. Gorzkie doświadczenia sprawiają. że zostaje prostytutką. Decyduje się na życie bez miłości i wpada w pułapkę. z której wybawić ją może jedynie miłość… Jedenaście minut to współczesna baśń dla dorosłych. przypowieść o seksie i miłości. a także o przeznaczeniu. które sprawia. że kręte ścieżki naszego losu mogą nieoczekiwanie poprowadzić nas ku szczęściu. choć dawno przestaliśmy w nie wierzyć. Jedenaście minut to zarazem głębokie studium o naszej seksualności. o jej sacrum i profanum. o jednej z najważniejszych i zarazem najbardziej zakłamanych sfer naszego życia. To powieść. która nie pozwala na obojętność i budzi nadzieję. że spotkaniez drugim człowiekiem może być najważniejszym doświadczeniem naszego życia. ‚

Wydawnictwo: Drzewo Babel

Cena: 36


Witkacy. Etyka

Autor: Agnieszka Kałowska

Dzięki publikacji Czytelnik przeżyje nowe spotkanie z Witkacym: ujrzy go jako rozmówcę i teoretyka rozmowy; podważającego religię poszukiwacza Absolutu; obywatela podbitego państwa pozującego do zdjęć w stroju kolonialisty. człowieka współczującego cierpiącej musze i psom na łańcuchach. o krok od konwersji na buddyzm. Najważniejsze problemy etyczne dwudziestego wieku – dialog. stosunek do religii. kolonializm. ekologia. wielokulturowość – znajdują odbicie w biografii i twórczości Stanisława Ignacego Witkiewicza: nie tylko w powieściach i dramatach. ale i w listach. komentarzach. tekstach publicystycznych.

Autorka podejmuje temat dotychczas niezbadany: rekonstruuje poglądy etyczne artysty. wnikliwie śledząc ich rozwój. złożoność. ukazując źródła i artystyczne konsekwencje. Wydobywa szczelin

26.9: https://woblink.com/ebook/na-polu-chwaly-henryk-sienkiewicz-28561u

Cena:


Znany szum morza.

Autor: Magdalena Majcher

Jagoda pragnie przełamać koło międzypokoleniowych kłamstw. Spędzając całe dnie na rozmowach z babką. stara się zrozumieć zawikłaną historię rodziny.

Wiedziona przekonaniem. że los można odwrócić. stawia wszystko na jedną kartę. Tworzy wyjątkowe miejsce. które przyciąga kobiety takie jak ona – samotne matki niepełnosprawnych dzieci.

Czy smutek i cierpienie można dziedziczyć po przodkach? Czy mamy jakikolwiek wpływ na nasze życie?

Pełna emocji opowieść o powrocie do domu. gdzie można odnaleźć i zrozumieć ślady przeszłości.

Wydawnictwo: Pascal

Cena: 31.5


Milczący zamek

Autor: Kate Morton

Pod koniec dwudziestego wieku matka młodej redaktorki. Edith Burchill dostaje list. który zaginął przed pięćdziesięcioma laty. Edith postanawia odkryć tajemniczą przeszłość matki. Dowiaduje się. że została ewakuowana razem z innymi dziećmi w 1939 roku z Londynu i przez półtora roku mieszkała w zamku Milderhurst w Kencie. siedzibie słynnego pisarza. Raymonda Blythe’a. autora jej ulubionej powieści z dzieciństwa. Prawdziwa historia Człowieka z Błota. Edith odwiedza zamek i przekonuje się. że nadal mieszkają w nim trzy córki Raymonda. Pomału Edith odkrywa coraz więcej tajemnic zamku. W 1941 Juniper miała wyjść za mąż. lecz jej narzeczony nie zjawił się w Milderhurście i od tamtej pory słuch po nim zaginął. Edith dostaje zaskakujące zlecenie napisania wstępu do Prawdziwej historii Człowieka z Błota i wyjaśnienia zagadkowej genezy utworu. Podczas drugiej wizyty w zamku najstarsza siostra. Percy odsłania przed nią wszystkie zagadki Milderhurstu.

Wydawnictwo: Wydawnictwo Albatros

Cena: 31.9


Pierwsza przychodzi miłość

Autor: Emily Giffin

Josie i Meredith to siostry. Josie jest bezdzietną singielką. Meredith ma męża i córkę – ale żadna z nich nie jest szczęśliwa. Josie robi to. co chce. a Meredith to. co należy – ale żadna z nich nie ma tego. o czym marzy. Kiedyś miały brata. „Miały”. dlatego wszystko jest teraz takie pokręcone.

Wydaje Ci się. że znajdziesz szczęście. spełniając swoje marzenia?
A może będziesz szczęśliwa. jeśli naprawdę pokochasz?
Miłość nie zawsze przychodzi pierwsza. ale jest najważniejsza.

NIKT NIE ROZUMIE CIĘ LEPIEJ NIŻ EMILY GIFFIN

Wydawnictwo: Otwarte

Cena: 26.99


Wydawnictwo

Media Rodzina: Format

173965

https://woblink.com/product-publication/download/173965/epub: 1

Cena:błoto hillary jordan, chata peb, piotr rapiejko, klart, malecycki, sli logopedia, joel dicker, oczami mężczyzny chomikuj pdf, adam pietrasiewicz, huntington zderzenie cywilizacji pdf, logistyka usług, poczwarka ksiazka, bizarne znaczenie, siła wieku, kwestia ceny miłoszewski chomikuj, szymon mazurek…