Wielkie nadzieje

Wielkie nadzieje

Autor: Charles Dickens

Pip jest biednym chłopcem. którego wychowuje starsza siostra wraz z mężem. Jego przyszłość zdaje się przesądzona – chłopiec zostanie kowalem jak jego szwagier. Po kilku latach pracy jako czeladnik. Pip niespodziewanie otrzymuje ogromną sumę pieniędzy. Darczyńca pozostaje anonimowy. Chłopak postanawia zmienić swoje życie i rozpoczyna edukację w Londynie. Wraz z porzuceniem warsztatu i wyjazdem do miasta budzą się w nim wielkie nadzieje… Czy jednak wszystko potoczy się po jego myśli? Tuż za nadziejami mogą czaić się i wielkie rozczarowania. Jak będzie tym razem?

‚Wielkie nadzieje’ to klasyka powieści Dickensa. którą zalicza się do kanonu literatury światowej. Tworzy barwną panoramę stosunków społecznych w XIX-wiecznej Anglii. Uczy. jak zwodniczy może być szybki przypływ gotówki i jak łatw

:

Cena:


https://woblink.com/product-publication/download/139625/epub

1:

:

Cena:


Rezyliencja. Jak ukształtować fundament spokoju. siły i szczęścia

Autor: Rick Hanson

Co pozwala nam stawiać czoła wielu przeciwnościom? Dzięki czemu możemy nie tylko się z nimi zmierzyć i je pokonać. ale także wyjść z trudnej sytuacji silniejsi niż wcześniej? W jaki sposób kształtuje się nasza zdolność radzenia sobie z wyzwaniami i elastycznego przystosowywania się do zmiennych. nie zawsze sprzyjających okoliczności?

Nasza droga życiowa zależy od trzech czynników: tego. jak radzimy sobie z trudnościami. jak chronimy swoje słabości oraz jak zwiększamy swoje zasoby. Nie zawsze mamy wpływ na innych ludzi i okoliczności zewnętrzne. Możemy jednak polegać na swoich siłach wewnętrznych. wzmacniać je i rozwijać. O tym. jak to robić. pisze w swojej książce Rick Hanson. autor bestsellera Szczęśliwy mózg.

Nasze mentalne zasoby stanowią o naszej rezyliencji . czyli umiejętności radzenia sobie z przeciwnościami i stawiania czoła wyzwaniom na drodze do wykorzystania pojawiających się możliwości. Rezyliencja sprzyja także dobrostanowi. kształtuje fundament spokoju. wewnętrznej siły i szczęścia. Autorzy pokazują. jak rozwinąć 12 kluczowych dla niej kompetencji psychicznych : współczucie. uważność. uczenie się. siłę charakteru. wdzięczność. wiarę w siebie. spokój. motywację. intymność. odwagę. dążenia i szczodrość.

Rick Hanson wraz z synem napisali przejrzysty i wyczerpujący poradnik. w którym łączą teorię z osobistym doświadczeniem i praktycznymi wskazówkami. Napisana przyjaznym. jasnym i pełnym życzliwości stylem książka stanowi nieocenione źródło wiedzy i narzędzie do codziennej pracy.

CO ZNAJDZIESZ W TEJ KSIĄŻCE?

• Praktyczne sposoby doświadczania. rozwijania i wykorzystywania podstawowych zasobów mentalnych w celu budowania rezyliencji

• Ćwiczenia i narzędzia służące rozwijaniu konkretnych kompetencji

• Szczere. osobiste obserwacje. przykłady i sugestie na każdy dzień

• Przystępne metody służące pokonaniu negatywnego nastawienia

• Przydatne informacje na temat mózgu i rozwijania jego pozytywnej plastyczności

JAK KORZYSTAĆ Z TEGO PORADNIKA?

Z książki możesz korzystać na wiele sposobów. zależnie od potrzeb. Nie musisz czytać jej w tradycyjny sposób. od początku do końca. W każdym miesiącu składającym się na rok osobistego rozwoju możesz przeczytać jeden rozdział. Możesz też wybrać potrzebę lub kompetencję. która jest dla ciebie szczególnie istotna (na przykład bezpieczeństwo lub uważność). i skoncentrować się na powiązanych z nią rozdziałach.

Wydawnictwo: GWP Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne

Cena: 49.9


Boska komedia

Autor: Dante Alighieri

Poemat Dantego Alighieri „Boska komedia” powstawał w latach 1308–1321. Jako arcydzieło literatury włoskiej należy do klasyki światowej i wywarł ogromny wpływ na całą kulturę europejską.

„Boska komedia” jest tryptykiem. Składa się z trzech ksiąg zatytułowanych: „Piekło”. „Czyściec” i „Raj”. Każdą z części poematu tworzą 33 pieśni. co – wraz z pieśnią wstępną – daje 100 utworów. Każdy z nich pisany jest strofą trzywersową – tercyną. Liczba 3. kluczowa dla budowy utworu. jest symbolem Trójcy Świętej. a liczba 100 – symbolizuje doskonałość.

Tematem utworu jest wędrówka alter ego autora po zaświatach. Podróż trwa trzy dni i trzy noce. począwszy od Wielkiego Piątku do Wielkanocy 1300 r. Po zaświatach oprowadzają poetę inne osoby: Wergiliusz (symbol rozumu). święty Bernard z Clairvaux i ukochana Dantego. zmarła Beatrycze (alegoria miłości). Wizja świata pozagrobowego jest tu jednocześnie krytyką świata doczesnego.

Wydawnictwo: KtoCzyta.pl

Cena: 24.9


ISBN

9788366553316: Wydawnictwo

Format

31.9: https://woblink.com/ebook/wy-sz-czekana-milosc-joanna-szaranska-187483u

Cena:


Klin

Autor: Scott Carney

W najnowszej książce. będącej wciągającą opowieścią o przesuwaniu granic ludzkiej wytrzymałości. wielokrotnie nagradzany dziennikarz Scott Carney pokazuje. jak w punkcie styku między bodźcem a naturalną reakcją organizmu można wbić klin umożliwiający przejęcie kontroli nad automatycznymi reakcjami fizjologicznymi. Pozwoli to na ponowne odkrycie i wykorzystanie potencjałów danych nam w procesie ewolucji. a także na zwiększenie własnych możliwości w niemal każdej sytuacji.

W bestsellerze Co nas nie zabije Carney zanurzał się w lodowatej wodzie i uczył technik oddychania według metody opracowanej przez Wima Hofa. Dało mu to nieprawdopodobną wytrzymałość i przyniosło ulgę w cierpieniu spowodowanym uporczywym schorzeniem autoimmunologicznym. Tym razem Carney. podróżując po całym świecie. szuka ludzi. którzy rozumieją subtelny język reakcji ciała na otoczenie. Wszystko po to. by przekonać się. do czego jesteśmy naprawdę zdolni i co możemy osiągnąć w świecie pozbawionym typowych ludzkich ograniczeń.

Niesamowicie dobra lektura.

Wim Hof

Scott Carney porusza ważne tematy – stres. odporność oraz związek między fizycznością a duchowością – i po raz kolejny okazuje gotowość do pokonywania utartych schematów.

Brad Stulberg. autor bestsellera Peak Performance

Przygotuj się na intrygującą podróż do świata samodoskonalenia oraz sprawności fizycznej i psychicznej. o jaką byś się nie podejrzewał. Scott Carney po raz kolejny elegancko połączył dynamiczny styl i wciągające dziennikarstwo z lekkim w odbiorze podejściem edukacyjnym. by pomóc ci żyć lepiej i dłużej.

Ben Greenfield. autor bestsellera „New York Timesa” Beyond Training

W książce Klin Scott Carney pogłębia doświadczenia opisane w bestsellerze Co nas nie zabije. Na nowo bada granice własnych możliwości i nieustannie je przesuwa. Czasem niebezpiecznie daleko.

Tytułowy klin to przestrzeń pomiędzy bodźcem a reakcją ciała i umysłu. Jest tym. co może zainicjować w nas głębokie zmiany. Eksplorując przestrzeń pomiędzy znanym. a nieznanym. autor na własnej skórze doświadcza tego. co tajemnicze. pociągające i niezwykłe.

To NIE jest książka dla każdego. Wymaga dystansu i otwartości. Polecam ją wszystkim. których interesuje poznanie tego. co znajduje się na krańcu króliczej nory.

Marcin Osman. autor książki Sprzedawaj więcej

Kluczem do sukcesu w moich pierwszych zawodach World’s Toughest Mudder. o czym nie miałam wtedy pojęcia. był klin – zdolność oddzielenia logicznej ludzkiej reakcji („daj sobie spokój z tą bzdurą i zmykaj stąd”) od bodźca (doskwierający ból i ziąb lodowatej wody). Potrafiłam stworzyć pewien bufor między tym. co działo się wokół mnie. a tym. co działo się we mnie. Odbierałam płynące ze środowiska bodźce. lecz nadawałam im własne znaczenie. Dzięki temu byłam w stanie znaleźć szczęście w nieszczęściu. a w rezultacie kontynuować zmagania. gdy inni już się poddali. Nie jest to umiejętność wrodzona. dostępna tylko nielicznym. Każdy z nas posługuje się tą techniką – w jakimś zakresie. Ja używam klina nie tylko podczas wyścigów. ale też w każdej innej życiowej sytuacji. W ubiegłym roku nakleiłam na lustrze w łazience kartkę z napisem:

Jeśli sądzisz. że będziesz nieszczęśliwa. będziesz nieszczęśliwa.

Jeśli sądzisz. że będziesz cierpieć. będziesz cierpieć.

Jeśli powiesz sobie: ‚To jest zajebiste i nigdy wcześniej tak mocno nie czułam. że żyję’ – nie uwierzysz. ile radości i sensu będziesz mogła odnaleźć w dowolnej sytuacji.

Umysł jest wielki. Klin jest wielki. Naucz się używać ich mądrze. a nauczysz się żyć.

Amelia Boone. czterokrotna mistrzyni świata w biegach przeszkodowych

Wydawnictwo: Galaktyka

Cena: 39.9nowo mowa, sprawdziany z przyrody klasa 6, mikolaj gogol, ksiazka pdf, anegdoty o sławnych ludziach, creative flow. rok uważnego życia, edukacja dla bezpieczeństwa odkrywamy na nowo, psychologia społeczna książki, lingas-łoniewska, wójcik zbigniew, zygmunt kaluzynski, baśnie braci grimm czerwony kapturek, pielesz, simon oraz inni pdf chomikuj, wojciech orzechowski zarabiaj na nieruchomościach, jak skutecznie zajść w ciążę, zew cthulhu 7 edycja pdf, remigiusz mroz, pan lodowego ogrodu tom 2 pdf, nowości książkowe 2020, deborah feldman unorthodox, żywoty i poglądy słynnych filozofów…