Król darknetu

Król darknetu

Autor: Bilton Nick

Bestseller „New York Timesa”!

Świat wirtualny. w którym toczy się codzienne cyberżycie. ma też swoją ciemną odsłonę. Darknet. To właśnie tam. po drugiej stronie internetowego lustra. Ross Ulbricht postanowił zrealizować swój zuchwały plan. który miał doprowadzić do narkotykowej rewolucji.

Ulbricht był typowym dwudziestokilkulatkiem – studiował fizykę. grał na bębnach. chodził na randki. Równolegle pracował nad swoim życiowym dziełem. które miało mu przynieść sławę i cyfrową nieśmiertelność. W 2011 roku założył platformę Silk Road – sklep internetowy oferujący łatwy zakup wszystkiego. co nielegalne. Bez względu na to. czy zamówienie dotyczyło heroiny. cyjanku. czy nerki. wystarczyło jedno kliknięcie. zaszyfrowana płatność bitcoinami i towar lądował pod drzwiami klienta. Jednak jak zawsze w przypadku czarnego rynku. także Silk Road szybko utonął w przemocy. stając się wirtualnym kartelem. gdzie morderstwa. wymuszenia i ataki są codziennością. Alter ego Rossa – Straszny Pirat Roberts – stanął na jego czele.

„Król darknetu” to trzymające w napięciu studium obłędu napędzanego poczuciem władzy i wnikliwa kronika jednego z najważniejszych śledztw we współczesnej historii Stanów Zjednoczonych. To także historia o tym. że nie ma zbrodni doskonałej. Wystarczy jeden mały błąd. by wygodny fotel bossa nielegalnego imperium zamienić na twardą pryczę w więziennej celi.

Wydawnictwo: Czarne

Cena: 25.94


Dzień sznura. Opowieść rewolucyjna o dawnej Warszawie

Autor: Adam Podlewski

Upalne lato 1831. Wojska powstańcze cofają się na wszystkich frontach. a korpus Paskiewicza przekracza Wisłę. aby zaatakować Warszawę od zachodu. W wojsku rosyjskim szaleje zaraza. ale pierwsi chorzy padają też pośród powstańców. a także mieszkańców stolicy.

Porucznik Jacek Olszowski. weteran wojen napoleońskich i pierwszy prywatny detektyw Warszawy. znów zaciąga się do wojska i walczy w obronie kraju. Zostaje jednak aresztowany pod zarzutem zabójstwa towarzysza broni.

Wrzucony do więzienia razem z oskarżonymi o zdradę sprawy narodowej agentami tajnej policji. czeka na proces. Uratować go musi Natalia Piotrowska. jego kochanka. poetka i muza powstańcza. Nie zostało jej wiele czasu – epidemia cholery zbiera krwawe żniwo. a warszawska ulica domaga się powi

Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie

Cena: 33.93


Ród Rodrigandów. Tom 1–17

Autor: Karol May

Karol May stworzył wielotomową sagę o rodzie Rodrigandów. której wydarzenia rozgrywają się na przestrzeni kilkudziesięciu lat. Ogromny majątek. rodowe tajemnice. niebezpieczeństwa. spiski. walka z bandytami i światowa polityka stanowią kanwę barwnej. obfitującej w przygody opowieści. Losy wyraziście naszkicowanych bohaterów splatają się na lądach kilku kontynentów oraz na morzach.

Wydawnictwo: KtoCzyta.pl

Cena: 18.46


Inteligencja emocjonalna

Autor: Daniel Goleman

Dlaczego niektórzy łatwo osiągają sukcesy. a innym przychodzi to z trudnością. choć są równie zdolni? Daniel Goleman wskazuje na dużą rolę inteligencji emocjonalnej w dążeniu do życiowych celów.

„Inteligencja emocjonalna” – żywo dyskutowana na całym świecie książka Daniela Golemana – przynosi odpowiedź na wiele nurtujących nas pytań. m.in.: Jak to się dzieje. że zdolni uczniowie stają się zaledwie przeciętnymi pracownikami? Dlaczego osoby o wysokim ilorazie inteligencji nieraz z trudem radzą sobie w życiu?

Jeśli nawet pytania te wydają się banalne. to odpowiedź – którą dokumentują najnowsze badania naukowe – obala dotychczasowe poglądy na rolę intelektu w odnoszeniu życiowego sukcesu. Zależy on bowiem głównie od samoświadomości. tj. od kontrolowania własnych emocji. zapału i wytrwałości w dążeniu do celu. a także od zdolności do empatii i umiejętności odnalezienia się w grupie. Czyli – jak to określa autor – od współczynnika inteligencji emocjonalnej.

Książka Daniela Golemana podpowiada. kiedy i jakimi metodami można kształtować inteligencję emocjonalną w dzieciach. aby nauczyć je jak najwłaściwszego wykorzystania wrodzonych zdolności w osiąganiu życiowych celów.

Wydawnictwo: Media Rodzina

Cena: 39podręcznik do łaciny, książki nora roberts, dżok legenda o psiej wierności pdf, king bezsenność, biblioteka muzyczna, danusha goska, technologia postaci leku pdf, biologia przekonań bruce lipton, pięciopsiaczki audiobook, andrzej zawadzki, bez nut, związki kompleksowe zadania, marynina, genetyka sprawdzian gimnazjum, maria paradowska, kraków niezłomnych 1946, fabryka słów książki, dziewczynka z parku audiobook, szczygieł donna tart…