Kruchy dom duszy

Kruchy dom duszy

Autor: Jürgen Thorwald

Klasyka historii medycyny

Porywająca historia zuchwałych pionierów neurochirurgii

Kruchy dom duszy to książka przedstawiająca powstanie i rozwój chirurgii mózgu. Trzeba było prawdziwej rewolucji. zarówno technologicznej. jak i w sposobie myślenia samych lekarzy. aby neurochirurgia mogła stać się pełnoprawną gałęzią medycyny.

W oparciu o dziesiątki eksperymentów na zwierzętach. a także na nieuleczalnie chorych pacjentach współtwórcy tej rewolucji przecierali nie zbadane dotąd szlaki. ryzykując przeprowadzenie operacji. na jakie wcześniej nikt się nie odważył. Thorwald wyjątkowo barwnie opisuje postaci Victora Horsleya. Harveya Cushingsa i Wildera Penfielda – byli to prawdziwi pionierzy neurochirurgii. niepospolici lekarze. którzy osiągnęli sukces. ale nieobce im też były porażki. nie mówiąc o zwykłych obawach czy niepewności.

Dzieło Thorwalda to nie tylko dzieje chirurgii mózgu. które czyta się niemal jak powieść kryminalną. to przede wszystkim historia walki człowieka o poznanie samego siebie.

Jürgen Thorwald (1915 -2006) – niemiecki pisarz. dziennikarz i historyk. szczególnie znany z książek opisujących historię medycyny sądowej oraz drugiej wojny światowej. Wielka ucieczka. wydana po raz pierwszy kilka lat po wojnie. do dziś nie zniknęła z niemieckich księgarń. przetłumaczono ją na kilkanaście języków na całym świecie

Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie

Cena: 30.9


ISBN

9788328710672: Wydawnictwo

Format

31.9: https://woblink.com/ebook/korea-poludniowa-republika-zywiolow-marcin-jacoby-138987u

Cena:


ISBN

9788375364866: Wydawnictwo

Format

24.9: https://woblink.com/ebook/monolog-polsko-zydowski-henryk-grynberg-4805u

Cena:


ISBN

9788365506337: Wydawnictwo

Format

26.9: https://woblink.com/ebook/polaczeni-znajdz-mnie-laurelin-paige-26745u

Cena:lee child wróg bez twarzy, czerwony byk, archaizmy fleksyjne, daniken komiks, jak sie nie zabic i nie zwariowac pdf, mała wielka uczta, robert cialdini wywieranie wpływu na ludzi pdf, biografia przykład, e ksiazka, ewa zawistowska, dzień m, agnieszka zygmunt, zrozum swoje choroby, traktat św ludwika, zew prypeci poradnik, bogdan zawadzki, porady duchowe, raw belle pdf, mrożek opowiadania pdf, makroekonomia mankiw…