Na ratunek Tałesowicz

Na ratunek Tałesowicz

Autor: Karol Sidon

Ta książka wyprowadza czytelnika z błędnego przekonania. że bajki przeznaczone są wyłącznie dla dzieci. Autor opowiada nam dziewiętnaście bajek dla dorosłych – dziewiętnaście historii z dyskretnym morałem. Przy okazji mówi ciekawe rzeczy o judaizmie. o żydowskich zwyczajach i żydowskiej mistyce. Ten autor nie byłby sobą. gdyby nie pokazał. że wiele rzeczy może wyglądać zupełnie inaczej. niż nam się w pierwszej chwili wydaje. że dobre uczynki wcale nie muszą być takie dobre i że na wszystko warto patrzeć z różnych stron.

O AUTORZE

 

KAROL SIDON. ur. w 1942 r.. prozaik. dramatopisarz. scenarzysta. sygnatariusz Karty 77 i naczelny rabin Czech.

 Po studiach w praskiej szkole filmowej FAMU pisał scenariusze filmowe. m.in. dla wybitnego słowackiego reżysera Juraja Ja

12: https://woblink.com/ebook/gdzie-diabel-nie-moze-dorota-ostrowska-197796u

Cena:


Wydawnictwo

Saga Egmont: Format

198347

https://woblink.com/product-publication/download/198347/epub: 1

Cena:


Pułkownik Chabert

Autor: Honoré de Balzac

Czy chwała bohaterów kiedyś się kończy?

Pułkownik Chabert wraca po latach służby podczas wojny napoleońskiej. Pola bitwy to jedyna znana mu rzeczywistość. Jednak wojna kiedyś się kończy. a życie będzie trwało nadal. Wydaje się. że tego pułkownik Chabert nie przewidział. a normalność zaczyna go przerastać. Czy uda mu się przetrwać z dala od poligonu?

Wnikliwy portret XIX-wiecznej Francji. miejskich i społecznych przeobrażeń. Trudnych. fascynujących i skomplikowanych relacji. w których każdy człowiek posiada w sobie skłonność do zła.

Wydawnictwo: Saga Egmont

Cena: 3.99


Bramy strachu

Autor: Emma Popik

Do bram Miasta zbliża się nieznajomy przybysz. Strażnicy początkowo nie chcą go wpuścić. Nie tak łatwo dostać się do środka. Jednak mężczyzna nie daje za wygraną. Proponuje najwyższą cenę – własne życie. Czy jego obecność zmieni miejską społeczność i uratuje mieszkańców przed narastającymi problemami?

„Bramy strachu’ to dwa opowiadania. w których rzeczywistość miesza się z fantastyką. Przedstawia świat. który ulega przemianom. niekoniecznie na lepsze. Okrucieństwo. choroby i zatracenie w świecie wirtualnym to tylko niektóre z problemów. z którymi zmierzyć się muszą bohaterowie.

Wydawnictwo: Saga Egmont

Cena: 14.99


1

:

:

Cena:audio buki, dlaczego kobiety, iwona wierzba, moja doskonała żona pdf, rachunek wyrównawczy w geodezji pdf, ćwiczenia rachunkowe z chemii galus pdf, shaun bythell, literatura bdsm, dzieci pana astronoma audiobook, malarz dusz, zostań a potem walcz, stary człowiek i morze pdf, zaproszenie jak pisać, lubię to 7, resocjalizacja pdf, 68 pokojów, aleksander nawarecki, królowa południa online, niemiecki zadania, kontratyp mroz, martin dahl…