Ameryka.pl

Ameryka.pl

Autor: Dorota Malesa

Każdy z nich miał własny American dream. Każdy musiał wziąć los w swoje ręce i ruszyć na podbój Dzikiego Zachodu naszych czasów. Uciekinierzy. wariaci. niespokojne dusze – Polacy. którzy w pogoni za marzeniami lub uciekając przed dotychczasowym życiem. wyjechali do Stanów.

By spotkać bohaterów tej książki. autorka pokonała tysiące kilometrów amerykańskich dróg.

Poznała Sebka. od dziesięciu lat szukającego żony w kastowym środowisku Chicago. gdzie obywatelstwo jest ważniejsze od miłości. Spotkała Marka. niegdyś króla disco polo. obecnie bezdomnego przesiadującego w nowojorskim Starbucksie. Rozmawiała z genialną prawniczką Olą. tropiącą największe błędy amerykańskiego sądownictwa. Odwiedziła właściciela najmodniejszej nowojorskiej restauracji. który w latach 80. przybył tu z Lubl

11.9: https://woblink.com/ebook/oblicza-propagandy-prl-czesc-ii-tomasz-leszkowicz-33506u

Cena:


Mały Książę

Autor: Antoine de Saint-Exupery

Wydany we wszystkich językach świata. pisany alfabetem łacińskim. arabskim. bengalskim czy cyrylicą (lecz zawsze z pięknymi rysunkami Autora). Mały Książę jest od wielu pokoleń czytany. kochany i przekazywany milionom Czytelników. małych i dużych. dla których stał się przyjacielem. być może najbliższym.

Wydawnictwo: Siedmioróg

Cena: 8.99


Utopce

Autor: Katarzyna Puzyńska

Upalne lato tysiąc dziewięćset osiemdziesiątego czwartego roku na zawsze pozostanie w pamięci mieszkańców odciętej od świata wsi Utopce. To wtedy ofiarą krwiożerczego wampira padły dwie osoby. Wśród przepastnej puszczy pełnej leśnych duchów łatwo jest uwierzyć w działanie sił nadprzyrodzonych. Czy gwałtowna śmierć obu ofiar naprawdę jest dziełem upiora? A może to któryś z mieszkańców wsi miał swoje powody. żeby zabić? Trzydzieści lat później sprawę rozwikłać muszą Daniel Podgórski i kontrowersyjna Klementyna Kopp. Perturbacje w życiu prywatnym śledczych utrudniają dotarcie do prawdy. Czy uda im się odkryć tożsamość mordercy? A może tylko obudzą przyczajonego przez lata wampira i nic nie będzie już w stanie powstrzymać nadchodzącego zła?
Opowieść o przemijaniu i nieprzemijaniu. O wielkiej miłości. która zniszczyła przyjaźń. i o przyjaźni. która pokonała trudną miłość.

Stara willa w sennym kurorcie. a w niej kobiety. które los zetknął ze sobą po wielu latach.
Lili. ekscentryczna właścicielka wilii. dawno temu oświadczyła swej przyjaciółce. że nigdy się do niej nie odezwie. i wytrwała w tym postanowieniu sześćdziesiąt pięć lat.
Ada w dzieciństwie przyjeżdżała tu z matką. żeby leczyć chore serce. Jej owiany tajemnicą pobyt przedłuż

29.9: https://woblink.com/ebook/bossman-vi-keeland-126916u

Cena:


Moloch

Autor: Marek Krajewski

Najmroczniejsze śledztwo Mocka

Breslau. 1928. szpital psychiatryczny przy Kletschkau Strasse. Eberhard Mock staje twarzą w twarz ze swą dawną kochanką. Jej córka i syn zostali porwani. a ślad po nich zaginął. Od śmierci ukochanej Sophie nic nie wstrząsnęło Mockiem równie mocno jak to spotkanie. Hedwig postradała zmysły: o morderstwo dzieci oskarża własnego męża.

Krok po kroku Mock odkrywa upiorne powiązania między tajnym stowarzyszeniem okultystycznym a budowniczymi miasta przyszłości w centrum Wrocławia. Nawet nie domyśla się. jak potężne siły śledzą każdy jego krok.

Cmentarne czarne msze. wyuzdane praktyki seksualne i ludzie. którzy nie cofną się przed niczym. Tajne śledztwo zaprowadzi Mocka wprost przed przerażające oblicze prawdy. Czy istnieje granica. której Mock nie przekroc

:

Cena:inna miłość szejka, myśl i bogać się audiobook, kobiety, ktore kochaja za bardzo, thomas mann czarodziejska góra, norman davies boże igrzysko pdf, arabskie noce, audiobook kuba wojewódzki, małgorzata stolarska, jestem żoną terrorysty pdf, uniesienie stephen king, torben kuhlmann, uwarunkowania bezpieczeństwa, olga gitkiewicz, alfabet litery drukowane, wieki bezwstydu, płomień i krzyż tom 3…