https://woblink.com/product-publication/download/147618/epub

https://woblink.com/product-publication/download/147618/epub

1:

:

Cena:


Niektóre zasady warto łamać

Autor: Sheri Whitefeather

„Nie była w stanie o niczym innym myśleć. Fantazjowała o nim. wyobrażała sobie. jak się kochają. Ale jeżeli spełni swoje marzenie. musi przygotować się na konsekwencje. Z drugiej strony nie wszystkie konsekwencje bywają złe… A więc czy powinna się odważyć? Czy jest sens walczyć z pokusą? Może lepiej przeżyć ognisty romans z własnym mężem?”

Wydawnictwo: Harlequin

Cena: 7.99


Oddziały Wyklętych

Autor: Szymon Nowak

NIE BYŁO JUŻ SZANS? W miarę umacniania się władzy komunistycznej. do wielu z nich docierała świadomość. że nie ma już żadnych szans na taką Polskę o jaką walczą. Jednak nie rezygnowali. Bo ich wartościami były PATRIOTYZM. GODNOŚĆ I HONOR.

BEZNADZIEJA. NĘDZA I TRUD ŻYCIA W PARTYZANTCE. Wegetacja w leśnych kwaterach. głód. choroby. niepewność jutra i stały lęk. Jeden krok – i już można było przejść na TAMTĄ STRONĘ. Za cenę zdrady. Oni jednak trwali. BO TAKI BYŁ ICH WYBÓR.

UMRZEĆ W BITWIE. Z RĄK KBW LUB AGENTÓW BEZPIEKI? To groziło im na każdym kroku. Także śmierć na torturach w czerwonej katowni. I bezimienny pochówek w zbiorowej. anonimowej mogile. Oni jednak byli na to przygotowani. Nawet za cenę skazania na zapomnienie i wyklęcie. Bo uważali. że wykonują SWOJĄ POWINNOŚĆ. ŻE MAJĄ DŁUG WOBEC POLSKI.

ŻOŁNIERZE ODDZIAŁÓW WYKLĘTYCH. Za życia pozostający zwykle w cieniu swoich dowódców. lecz równi im męstwem. duchem i patriotyzmem. Przez wiele lat pozostawali na marginesie życia. Ich dramatyczne losy. arcytrudne ludzkie wybory dopiero teraz stają się nam coraz bardziej znane i coraz bliższe.

Książka zawiera historię działań 22 oddziałów antykomunistycznej partyzantki. kilkadziesiąt mało znanych. oryginalnych fotografii. a także mapę działań operacyjnych i tras przemarszów oddziałów wyklętych.

Projekt dofinansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Wydawnictwo: Fronda

Cena: 19.99


ISBN

9788366140332: Wydawnictwo

Format

35.9: https://woblink.com/ebook/czarownice-jan-dzierzgowski-schiff-stacy-147771u

Cena:


Księgi Jezusa syna Syrachowego Ecclesiasticus rzeczone. ktore wszytkich cnot naukę zamykają w sobie w przekładzie Piotra Poznańczyka

Autor: Anna Lenartowicz-Zagrodna

Książka ma charakter komparatystyczny – zestawia dwie edycje Ksiąg Syracha (z 1535 i 1541 roku) w przekładzie Piotra Poznańczyka. by ułatwić analizę polszczyzny obu tekstów. Autorka dokonała drobiazgowej analizy zabytków pod kątem grafii. fonetyki zróżnicowanej w obu edycjach. fleksji imiennej. przymiotnikowej. imiesłowowej. zaimkowej. werbalnej. a także leksyki i składni. Szczegółowo udokumentowała i omówiła zjawiska językowe występujące w obu tekstach (m.in. oboczności wynikające z ujęcia dialektalnego. formy poszczególnych przypadków. wariantywność końcówek czasownikowych. formy czasów i trybów). Przedstawiła charakterystykę ilościową i jakoś

:

Cena:j sterling, kultura austrii, charli i cyferki, od jutra dieta, ojciec chrzestny trylogia, monika banasiak młoda, starosc w literaturze, marynina, chlopcy z placu broni audiobook, algorytmy maciej sysło chomikuj, interpretacja wynikow, tajemnica królestwa, anhelli streszczenie, ich und du 5, być parą i nie zwariować, magiczny wieczór, instrumenty polityki zagranicznej, socrates pilkarz, fiszki 4 głowy, kryminały warte przeczytania, frankenstein mary shelley pdf, lem powrót z gwiazd…