Fallen Crest. Rodzina

Fallen Crest. Rodzina

Autor: Tijan Meyer

Druga część jednej z najpopularniejszych serii New Adult na świecie

Samantha i Mason są w sobie szaleńczo zakochani. Wydaje się. że nic nie stanie na drodze ich miłości. jednak pojawia się problem. bo nie wszyscy akceptują ten związek.

Matka Samanthy to typ kobiety. która nie powstrzyma się przed niczym. aby osiągnąć to. czego pragnie. Analise robi wszystko. by rozdzielić parę. Dopuszcza się nawet szantażu i stawia Sam ultimatum.

Kiedy wspomnienia z przeszłości wracają do niej z pełną siłą. dziewczyna musi znaleźć w sobie dość odwagi. by sprzeciwić się matce. Jeśli się zawaha. przyszłość Masona będzie przesądzona.

Czy Mason będzie walczył o ich miłość? Czy Samantha znajdzie w Fallen Crest kochającą rodzinę. jakiej nigdy nie miała?

21: https://woblink.com/ebook/siedem-ostatnich-slow-jezusa-james-martin-anna-wawrzyniak-kedziorek-20175u

Cena:


Nieposłuszeństwo

Autor: Frederic Gros

Buntujmy się!

Frédéric Gros wzywa nas do nieposłuszeństwa. Autor zagłębia się w myśl filozoficzną Foucaulta. Montaigne’a. Kartezjusza czy Kanta. cytuje Dostojewskiego. św. Łukasza i św. Mateusza. Sięga głęboko w historię. do antyku i omawia postać Antygony. która jest zarazem symbolem nieposłuszeństwa wobec Kreona i posłuszeństwa wobec podstawowego porządku rodziny. Pisze o Thoreau. który odmawiał płacenia podatków.

Frédéric Gros omawia także aktualne wydarzenia. które jego zdaniem wskazują na rodzenie się nowych form nieposłuszeństwa: demaskatorzy (sprawa Snowdena). zbiorowe protesty (Okupuj Wall Street. parasolowa rewolucja w Hongkongu).

„Potwory istnieją. ale jest ich niewiele. choć spośród nich sporo jest naprawdę niebezpiecznych; te. które są bardziej niebezpieczne to zwykli ludzie. urzędnicy służby cywilnej. gotowi wierzyć i słuchać bez dyskusji.”

Cytat z Primo Levi’ego przywołany w tej książce jest punktem wyjścia do rozważań w obliczu tej potwornej zagadki polityki. jaką jest nasza zdolność do zgody na to. co nieakceptowane. do znoszenia narastającej nieprzyzwoitości świata. Żeby zrozumieć. dlaczego jesteśmy posłuszni. trzeba najpierw umieć od siebie odróżnić podległość. konformizm. zgodę. zobowiązanie. podporządkowanie… Dopiero wtedy będziemy mogli zrozumieć rozmaitość form nieposłuszeństwa: bunt. powstanie. obywatelskie nieposłuszeństwo. dysydentyzm obywatelski.

Ambicją tej książki jest podważenie. demistyfikacja wszelkich racji zdających się przemawiać za posłuszeństwem i pokazanie. że u źródeł podmiotowości politycznej leży właśnie zdolność do nieposłuszeństwa. Chociaż teorie wychowania długo głosiły. że człowieczeństwo rodzi się w człowieku dzięki posłuszeństwu – nieposłuszeństwo oznaczało zaś. że górę wzięła w nim anarchiczna dzikość – historia XX wieku dostarcza nam przeciwnych przykładów: posłusznych potworów. Wystarczy przypomnieć sobie proces Eichmanna albo doświadczenia Milgrama. Czy w tych okolicznościach nieposłuszeństwo nie jest jedynym sposobem wymyślenia człowieczeństwa od nowa?

Wydawnictwo: Czarna Owca

Cena: 29.99


Brud

Autor: David Vann

Dwudziestodwuletni Galen mieszka z matką w odosobnionej. otoczonej sadami owocowymi starej rezydencji w Kalifornii. Ojca nie zna. przemocowy dziadek nie żyje. a babcia powoli traci pamięć. Żadne z nich nie pracuje. utrzymują się z rodzinnego majątku. na który czyhają siostra matki. Helen. i jej siedemnastoletnia córka. Jennifer. Kiedy w pięcioro wyruszają na kilka dni wspólnego. rodzinnego odpoczynku. długo skrywane emocje wybuchają.

David Vann po raz kolejny zaskakuje i szokuje. przedstawiając nam Galena. Zaprasza czytelników do odwiedzenia zakamarków umysłu tego rozgorączkowanego. niestabilnego psychicznie bohatera. który powoli osuwa się w szaleństwo.

Vann ma niezwykły dar obrazowania surowej rzeczywistości rodziny. którą trzymają przy sobie nienawiść i przemoc. Fascynująca. trudna do z

32: https://woblink.com/ebook/zaglada-2029-radoslaw-pydys-26962u

Cena:


Plastusiowy pamiętnik

Autor: Maria Kownacka

‚Plastuś to mały ludzik z plasteliny. bardzo popularny wśród dzieci. Doskonale przekazuje on pierwsze doświadczenia i wzruszenia ze szkolnego życia. Co więcej. Plastuś nie jest tylko obserwatorem przygód uczniowskich. ale sam bierze w nich udział. Dotrzymuje kroku małej Tosi i jej kolegom w dostosowywaniu się do obowiązków ucznia. zasad koleżeństwa. porządku i poszanowania cudzej własności. Trudno o lepszą lekturę dla pierwszoklasisty! Polecamy to niezwykle kolorowe i nowatorskie pod względem edytorskim wydanie. które charakteryzuje i odróżnia od poprzednich zupełnie nowa aranżacja oraz nowoczesny projekt graficzny. Barwne i pełne życia ilustracje. jak również dynamiczny układ tekstu wydobywają z dobrze wszystkim znanegoutworu nowe treści.’

Wydawnictwo: Siedmioróg

Cena: 27.99


Szwindel

Autor: Jakub Ćwiek

W zakładzie opiekuńczym umiera jeden z przywódców legendarnej grupy oszustów. Synowi. którego opuścił. zostawia w spadku zeszyt. Są w nim nie tylko spowiedź. ale również pieniądze i obietnica fortuny. Tyle że aby ją zdobyć. musi wejść w konszachty z byłym wspólnikiem ojca w niechlubnym fachu i jego wciąż działającą grupą.

Krąg to artyści przekrętu. Wiedzą. jak za pomocą darmowej kawy wyłudzić z konta kilka tysięcy. jak zgarnąć czynsz i kaucję za wynajęcie nieswojego mieszkania. a także jak ugrać grube pieniądze na lęku przed uchodźcami.

Numer. który ma im wszystkim zapewnić pieniądze. to życiowa okazja. Każdy będzie musiał dać z siebie wszystko. Jak zwykle dobrzy ludzie staną się narzędziami. marzyciele ofiarami. a cała akcja odbędzie się w św

:

Cena:niecne zamiary, singapur jezyk, karol tomczyk, lars kepler książki, berserk majka, poznać przeszłość. ojczysty panteon i ojczyste spory, wszystkie zony mojego meza, biomechanika pdf, tematy wypracowań pan tadeusz, piotr glas dekalog, poemat epicki johna miltona, dogonić marzenia, remigiuszmroz, kardiologia dziecięca, prawo dla ekonomistów, marek leszczyński, modele opieki pielęgniarskiej nad chorym dorosłym pdf, dźwięk bąka mp3, wilczyńska stacja jagodno, abbi glines dla ciebie płonę, wyporzyczyć, purezento joanna bator…

2022 © Ekonomia przetrwania Theme by SiteOrigin