Alienista

Alienista

Autor: Caleb Carr

Nowoczesny kryminał w historycznych dekoracjach. Zawojował czytelników na całym świecie! Na Netflixie serial nakręcony dla TNT na jego podstawie.

W rolach głównych: Daniel Brühl. Luke Evans i Dakota Fanning!

Światowy bestseller!

Nowy Jork. 1896 rok. Miastem wstrząsają makabryczne zabójstwa chłopców-prostytutek. Skorumpowani policjanci prowadzą oficjalne śledztwo. ale niezależnie od nich działa tajna grupa powołana przez Theodore’a Roosevelta. późniejszego prezydenta Stanów Zjednoczonych. Najważniejszy w tej grupie jest tytułowy alienista – dziś powiedzielibyśmy psychopatolog – Laszlo Kreizler. który wykorzystuje całą swą wiedzę. by stworzyć profil psychologiczny mordercy i w ten sposób wpaść na jego trop. Wraz z dziennikarzem Johnem Schuylerem Moore’em i Sarą Howard. pierwszą kobietą zatrudnioną przez nowojorską policję. działa w nowatorski dla kryminalistyki sposób. by złapać zabójcę. nim znów dokona zbrodni.

Alienista – napisany zarówno w duchu klasycznych kryminałów. jak Milczenie owiec – znakomicie łączy elementy powieści historycznej. psychologicznej i thrillera. dając przy tym niesamowity obraz Nowego Jorku w epoce wielkich przemian.

Caleb Carr oprócz bestsellerowego Alienisty napisał również Anioła ciemności i Miasteczko Surrender – obie powieści nawiązują do wątków podjętych w Alieniście.

Pierwszorzędna opowieść o zbrodni i karze. – „Entertainment Weekly’

Caleb Carr zabiera nas w czasy. kiedy dopiero rodziło się nowoczesne dochodzenie kryminalne i dziennikarstwo śledcze. -„The Detroit News”

Wciągająca. ponura. doskonale oddająca realia opowieść. -„USA Today”

Ekscytujący. napisany w świetnym tempie i naprawdę inteligentny thriller. -„Los Angeles Times”

Wydawnictwo: REBIS

Cena: 34.9


Sztuka prostoty

Autor: Dominique Loreau

Prowadząc skromniejsze życie wzbogacasz swoją egzystencję. Współczesne społeczeństwo konsumpcyjne twierdzi coś innego? Nie wierz. Mieszkająca od wielu lat w Japonii Dominique Loreau przyjęła styl życia swojej przybranej ojczyzny. Jest on oparty na zasadzie ‚mniej znaczy więcej’. stosowanej we wszystkich dziedzinach – od spraw materialnych po życie duchowe.

Wydawnictwo: Czarna Owca

Cena: 25.99


Tajemniczy ogród

Autor: Frances Hodgson Burnett

Tajemniczy ogród jest jedną z najpopularniejszych angielskich powieści obyczajowych i należy do światowej klasyki literatury dziecięcej. Główną bohaterką powieści jest dziewięcioletnia Mary Lennox. Dziewczynka urodziła się w Indii. skąd przyjeżdża do Anglii do swojego wuja po nagłej śmierci swoich rodziców. Wielki dom wuja otoczony jest tajemniczym ogrodem. którego część jest ogrodzona i dla nikogo niedostępna. Mary udaje się znaleźć klucz do zamkniętej części ogrodu. gdzie poznaje syna wuja Colina. Colin jest bardzo nieszczęśliwym i nieznośnym dzieckiem. żyje w przekonaniu. że jest ciężko chory. Pod wpływem Mary i coraz częstszych wypraw do tajemniczego ogrodu chłopiec się zmienia. nabiera zdrowia. urody. radości życia. Zmienia się także Mary. samolubna brzydula przemienia się w pięk

Wydawnictwo: Wydawnictwo Albatros

Cena: 24


ISBN

9788380436619: Wydawnictwo

Format

13.9: https://woblink.com/ebook/czy-wiara-ma-sens-grzegorz-rys-186814u

Cena:


Jej drugie życie

Autor: Manula Kalicka

Maria hrabina Łęska i profesor Leon Rosenblatt. znany historyk sztuki. po dramatycznej ucieczce z okupowanej Polski znaleźli się w Londynie. On został szefem zespołu zajmującego się poszukiwaniami zrabowanych przez hitlerowców polskich dzieł sztuki. ona współpracuje z angielskim wywiadem. Zbliża się koniec 1944 roku. Hrabina otrzymuje nieoczekiwaną propozycję udziału w niebezpiecznej tajnej misji na terenie Niemiec. Trzeba odzyskać pewne dokumenty. których ujawnienie naraziłoby na szwank Koronę brytyjską. Bohaterowie wyruszają do ogarniętej wojennym zamętem Europy. Na miejscu przekonują się. że w zamku Waldstein w pokrytej śniegiem Bawarii toczy się wielka gra…
Książka – jak zwykle u Manuli Kalickiej – trzyma w napięciu od pierwszej do ostatniej strony.

Manula Kalicka – pisarka i dziennikarka. Opublikowała siedem powieści. liczne opowiadania i książkę biograficzną poświęconą polskim malarzom. Ukończyła studia polonistyczne i dziennikarskie na Uniwersytecie Warszawskim. Jako dziennikarka zadebiutowała na łamach tygodnika ‚Polityka’.
Autorka powieści ‚Dziewczyna z kabaretu’ oraz ‚Koniec i początek’. których dopełnieniem jest ‚Jej drugie życie’.

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka

Cena: 29.6japonizm, ebook program genetycy pdf chomikuj, sztuka zadawania pytań w coachingu, opiekunka po angielsku, ryszard panfil, manga. podręcznik rysowania, marek wierzba, tomasz jastrun książki, tatry nie dla idiotów, dziewczyna z tatuażem na lędźwiach, transport książka pdf, cicha władza mikrobów, nowe oblicze greya showmax, mikołajek test sprawdzający, inkorporacja psychologia, wypuśćcie, a co ciebie obchodzi, co myślą inni?…