Szepty i tajemnice. Tom I

Szepty i tajemnice. Tom I

Autor: Agnieszka Janiszewska

„Szepty i tajemnice” to przedstawiona na tle wielkiej historii opowieść o skomplikowanych i nietuzinkowych losach rodziny Matzerów. Pierwsze dwudziestolecie XX wieku. Paryż. Warszawa i majątek ziemiański Zaborów. Perspektywa nadciągającej Wielkiej Wojny. Akcja koncentruje się wokół dwóch głównych bohaterek – Alicji i Barbary. Dziewczęta. a później kobiety. łączy tajemnicza duchowa więź. odczuwalna pomimo dzielącej je odległości. Alicja – utalentowana pianistka. kobieta o postępowych poglądach i obyczajach – wychowała się i mieszka w Paryżu. jest częścią środowiska artystycznego. Barbara – dziewczyna skromna. pracowita. uduchowiona. lecz targana namiętnościami i marząca o wielkim świecie – całe życie spędziła. pracując w Zaborowie – majątku. który ma wkrótce odziedziczyć. Obie pragną miłości i obie płacą wysoką cenę za dokonane w jej imię wybory.

Wydawnictwo: Novae Res

Cena: 33


Instrukcja obsługi toksycznych ludzi

Autor: Katarzyna Miller

Czy można obronić się przed toksycznymi ludźmi?

Przeczytaj Instrukcję obsługi toksycznych ludzi i naucz się tego!

Każdego dnia natykamy się na toksycznych ludzi. Możemy ich spotkać na każdym kroku: w pracy. urzędzie. szkole. Czasem stykamy się z nimi w relacjach prywatnych. a nawet rodzinnych.

Instrukcja obsługi toksycznych ludzi to przewodnik po relacjach z ludźmi. którzy „zatruwają” nam życie. Katarzyna Miller i Suzan Giżyńska podpowiadają jak nie ulegać wpływom toksycznych ludzi. wychodzić obronną ręką z konfliktowych sytuacji. a także jak radzić sobie z emocjami. które nam przy tym towarzyszą.

Kolejna książka z bestsellerowej serii Instrukcja obsługi…

Katarzyna Miller

Ps

32.9: https://woblink.com/ebook/jadac-eustachy-rylski-206721u

Cena:


ISBN

9788366229709: Wydawnictwo

Format

29.99: https://woblink.com/ebook/kurier-z-toledo-wojciech-dutka-170371u

Cena:


Płytkie groby na Syberii

Autor: Michał Krupa

Z Syberii do Afganistanu – prawdziwa historia ucieczki polskiego więźnia GUŁagu.

W 1939 roku Michał Krupa został aresztowany we wschodniej Polsce. wówczas okupowanej przez ZSRR. i oskarżony o szpiegostwo na rzecz Niemiec. Piekło zaczęło się dla niego od przesłuchań i tortur w osławionym więzieniu śledczym na moskiewskiej Łubiance. Uznany za winnego. został zesłany na Syberię do łagru Peczora. Tam na co dzień spotykał się z wyrafinowanym okrucieństwem i próbował przetrwać w skrajnie trudnych warunkach. w których więźniowie skazani na katorżniczą pracę na ogół nie przeżywali roku. Niemalże cudem zdołał się wydostać z łagru w ogólnym chaosie. który zapanował po niemieckiej inwazji na Związek Radziecki. Odbył morderczą podróż z Syberii do Afganistanu. gdzie wreszcie znalazł się w bezpiecznym miejscu.

Historia życia Michała Krupy to niezwykła opowieść o woli przetrwania człowieka w obliczu drastycznych przeciwności losu. Autor daje świadectwo sadyzmu Stalina i opresyjności reżimu. który stworzył.

Wydawnictwo: REBIS

Cena: 22.74


Kobiety z ulicy Grodzkiej. Emilia

Autor: Lucyna Olejniczak

Piąta w cyklu powieść o klątwie. która wciąż ciąży nad rodziną.
Jest rok 1957. Weronika. córka Matyldy. dopiero wkracza w dorosłość. a już musi dokonywać trudnych wyborów. Odbiją się one na jej całym późniejszym życiu. Przyjdzie jej walczyć o siebie i swoją rodzinę. tak jak robiły to Wiktoria i Matylda – kobiety z ulicy Grodzkiej. Jednak w odróżnieniu od nich zmuszona jest stawić czoło komuś. kogo wcześniej bardzo pokochała.
W powojennej rzeczywistości wszystko trzeba zaczynać od nowa. Matylda straciła swoją aptekę. a Julek. były pilot RAF-u. jest teraz kimś podejrzanym dla nowej władzy w Polsce. Powracają postaci z przeszłości. a niektóre z nich odchodzą bezpowrotnie. Nie zmienia się tylko jedno. kobiety z ulicy Grodzkiej dalej potrafią sobie radzić. nie zważając na rodzinną klątwę. która wciąż jeszcze nie straciła swojej mocy.

Lucyna Olejniczak urodziła się i mieszka w Krakowie. Z zawodu laborantka medyczna. były pracownik Katedry Farmakologii UJ. jako pisarka zadebiutowała już na emeryturze. Dużo podróżuje. lubi poznawać nowych ludzi. łatwo się zaprzyjaźnia. Wielbicielka kotów.

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka

Cena: 28


Kochaj dobrze. Relacje damsko-męskie: instrukcja obsługi

Autor: Czarodziej Jakub

KOCHAJ DOBRZE. Relacje damsko-męskie: instrukcja obsługi

Jesteś singlem. który pragnie odnaleźć swoją drugą połowę. a może próbujesz zbudować UDANY ZWIĄZEK? Jesteś z kimś. ale czujesz. że czegoś brakuje? Wszystko między wami gra. ale myślisz. że mogłoby być jeszcze lepiej? Jakub Czarodziej daje prostą instrukcję obsługi relacji damsko-męskich.

Dzięki temu poradnikowi dowiesz się. jakich kobiet nie znoszą faceci. przed jakimi mężczyznami uciekają kobiety. jak nie dać się wmanewrować w kiepski romans i jak w porę rozpoznać toksycznego partnera lub toksyczną partnerkę. A przede wszystkim: jak budować udany. namiętny i szczęśliwy związek.

Oszczędź sobie kłopotów i zanim wpakujesz się w tarapaty albo przekreślisz udaną relac

32.99: https://woblink.com/ebook/czerwone-zniwa-tom-1-pawel-majka-radoslaw-rusak-162946u

Cena: Radosław Rusaksamantha shannon, odczuwanie architektury pdf, outsider książka, zasady pisania, dr irena kurasz, doktryny wojskowe, zatrzymaj hashimoto chomikuj, dwudziestolecie międzywojenne książki, złączeni zemstą pdf doci, książki online, anna todd nothing less, pragmatyczne, różnice indywidualne, z odwagą w nieznane, e-boki, tylko dobre wiadomosci, fortnite opis gry, nawiedzony dom…