Burza

Burza

Autor: Steve Sem-Sandberg

Stary dom. tajemnica sprzed lat i mgła. w której trudno oddzielić prawdę od przywidzenia. To nie jest thriller ani kryminał. To coś znacznie mocniejszego. To siła znakomitej literatury.

Mogłoby się wydawać. że chodzi o zwykłą sąsiedzką przysługę. Frank musi zawieźć żonę do szpitala. Prosi więc właściciela pobliskiego domu. aby ten przez kilka godzin zaopiekował się jego dziećmi. Minna i Andreas zostają pod opieką Johannesa. a państwo Lehmanowie odjeżdżają. I na zawsze znikają bez śladu.

Wiele lat później. po śmierci Johannesa. jego wychowanek ponownie zjawia się na wyspie. Wraz z trzaskiem starego zamka we frontowych drzwiach Andreas powraca do wydarzeń. o których pamiętają już tylko nieliczni mieszkańcy. Także ci od lat obserwujący wszystko z okien posiadłości tajemniczych Kaufmannów. niegdysiejszych właścicieli wyspy. których wielu podejrzewa o kolaborację z nazistami…

Poszukiwanie tożsamości. niejasna przeszłość i milczenie. które najsilniej łączy ludzi mających coś do ukrycia. Niepokojąca atmosfera. precyzyjnie budowane napięcie. konsekwentnie dawkowane emocje. a wszystko w pełnym niedomówień świecie mieszkańców małej wysypy u wybrzeża Norwegii. Nowa powieść autora bestsellerów Biedni ludzie z miasta Łodzi oraz Wybrańcy.

Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie

Cena: 30.9


Komeda

Autor: Magdalena Grzebałkowska

Człowiek tajemnica. Listów nie pisał. Dzienników nie prowadził. Mruk. Miły. Uśmiechnięty. Osobny – tak o nim mówili. Większość tego. co wiemy o Krzysztofie Komedzie. pochodzi ze wspomnień jego żony. Często sprzecznych z tym. co pamiętają inni. Agnieszka Osiecka pisała. że gdy grał na fortepianie. jego dłonie opowiadały „małe. kameralne historie o niebie dla dwojga osób”. Ale jego życie taką historią nie było.

By poznać prawdę o jednym z najwybitniejszych polskich muzyków. którego kołysankę z Dziecka Rosemary nucił cały świat. Magdalena Grzebałkowska odwiedza między innymi państwa skandynawskie. Rosję i Stany Zjednoczone. Dociera do ostatniego żyjącego świadka tragicznego upadku ze skarpy sprzed pięćdziesięciu lat i jako pierwsza przedstawia jego wersję wydarzeń

Wydawnictwo: Feeria

Cena: 21.9


Niemowa

Autor: Hans Rosenfeldt

Niemowa to czwarta część cyklu kryminalnego z Sebastianem Bergmanem. policyjnym psychologiem i specjalistą od seryjnych zabójstw.

W domu w Torsby zostają zamordowani członkowie rodziny Carsltenów ‒ matka. ojciec i dwoje dzieci. Wszyscy zginęli od strzałów oddanych z bliska. Wkrótce po makabrycznym odkryciu na miejscu zjawia się Sebastian Bergman wraz z resztą ekipy z Krajowej Policji Kryminalnej.

Śledztwo jest skomplikowane. a napięcie wzrasta. kiedy jedyny podejrzany ginie zastrzelony z tej samej broni co Carsltenowie.

Detektywi odkrywają. że świadkiem morderstwa rodziny była dziesięcioletnia Nicole. Policja musi odnaleźć dziewczynkę. zanim… zrobi to morderca.

Michael Hjorth jest scenarzystą i jednym z założycieli firmy produkcyjnej Tre vänner. Był także producentem wielu filmów pełnometrażowych.

Hans Rosenfeldt zajmował się pisaniem scenariuszy. a także dziennikarstwem telewizyjnym i radiowym. W latach 2003–2005 był szefem działu rozrywki szwedzkiej telewizji SVT.

W 2010 roku zadebiutowali jako duet powieścią kryminalną Ciemne sekrety. która cieszyła się ogromnym powodzeniem w Szwecji i Danii i została przetłumaczona na kilkanaście języków. Zachęceni sukcesem. w następnych latach opublikowali kolejne tomy serii – Uczeń (2011) i Grób w górach (2012).

Wydawnictwo: Czarna Owca

Cena: 34.99legendy zamków sudeckich, egzamin gimnazjalny matematyka zadania otwarte, duży sabotaż, przywitaj się z królową, pogaństwo a chrześcijaństwo, szatan z siódmej klasy audiobook mp3, katarzyna nowakowska skandal, siedemnaście mgnień wiosny, molicka bajki terapeutyczne, simon sinek zaczynaj od dlaczego, championship manager 4, testy z ortografii, ridero wydawnictwo, sztuka poprawnej wymowy czyli o bełkotaniu i faflunieniu, robert j. szmidt książki, prawdziwy mężczyzna, meska sprawa, misja greyhound, patologia sądowa, mały atlas anatomiczny, wkt fizjologia, bolesław prus nobel, oblicza geografii 1 maturalne karty pracy…