Stanisława Celińska. Niejedno przeszłam

Stanisława Celińska. Niejedno przeszłam

Autor: Karolina Prewęcka

Stanisława Celińska ze swadą opowiada o aktorstwie i codzienności. o sukcesach i problemach. o autorytetach i szukaniu spokoju.

Książka jest złożona z dwóch głównych warstw: pierwszej – pełnej faktów. oraz drugiej – refleksyjnej. z osobistym przesłaniem. Równolegle barwny portret Stanisławy Celińskiej tworzą jej przyjaciele i znajomi. m.in. Andrzej Wajda. Andrzej Seweryn. Daniel Olbrychski. Maciej Stuhr…

Stanisława Celińska jest jedna i nigdzie nie ma osoby podobnej do niej – i w talencie. i w człowieczeństwie. W życiu jest heroiczna. w uzdolnieniach nie do ogarnięcia. Ma energię silnika odrzutowego. głos niebotyczny. muzykalność kompletną i odwagę zawodową jak mało kto. Po prostu – Stasia jest wspaniałą aktorką i niezwykłą osobą. To dla niej Bertolt Brecht napisał
Mutter Courage…
Kazimierz Kutz

Stasia jest to NAJCZYSTSZY DIAMENT –
Wielka AKTORKA…
Wielki CZŁOWIEK…
Mój wielki PRZYJACIEL…
Jerzy Antczak

Stanisława Celińska – aktorka teatralna i filmowa. współpracuje też z Teatrem Polskiego Radia. wokalistka. autorka tekstów piosenek. Warszawianka. absolwentka PWST w Warszawie. Stworzyła różnorodne postaci. dramatyczne i komediowe. pierwszo i drugoplanowe. epizodyczne. ale zawsze pełne emocji. przykuwające uwagę widzów i długo pamiętane. Na scenie teatralnej zadebiutowała w Teatrze Współczesnym w Warszawie (1968). w filmie u Andrzeja Wajdy w głośnym ‚Krajobrazie po bitwie’ (1970).
Była związana również z innymi warszawskimi teatrami: Ateneum. Dramatycznym. Studio. Rozmaitości oraz z Teatrem Nowym w Poznaniu. Do 2015 roku w zespole Nowego Teatru w Warszawie. gdzie zasłynęła z ról w spektaklach w reżyserii Krzysztofa Warlikowskiego.
Wystąpiła m.in. w filmach: ‚Nie ma róży bez ognia’. ‚Zaklęte rewiry’. ‚Panny z Wilka’. ‚Panna Nikt’. ‚Fuks’. ‚Pieniądze to nie wszystko’. ‚Katyń’. ‚1920 Bitwa warszawska’. oraz w serialach. m.in.:’Noce i dnie’. ‚Alternatywy 4’. ‚Zmiennicy’. ‚Złotopolscy’. ‚Samo życie’. ‚Mamuśki’. ‚Barwy szczęścia’. Od 2012 roku regularnie nagrywa płyty (‚Nowa Warszawa’. ‚Atramentowa…’. ‚Malinowa…’. ‚Jesienna…’) i występuje na koncertach.
Laureatka wielu nagród. Długą listę rozpoczyna I Nagroda w kategorii Debiuty na festiwalu w Opolu w 1969 roku za piosenkę ‚Ptakom podobni’. W ostatnich latach wyróżniona m.in. Orłem – Polską Nagrodą Filmową (2011). Nagrodą im. Cypriana Kamila Norwida (2014). Wielką Nagrodą Festiwalu Dwa Teatry (2016). Fryderykiem (2019) i Nagrodą Publiczności na Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu (2020).

Karolina Prewęcka – dziennikarka prasowa. autorka książek. Pochodzi z miejscowości Lubraniec na Kujawach. Ukończyła etnografię na Uniwersytecie Warszawskim. W wydawnictwie Prószyński i S-ka ukazały się jej wywiady-rzeki z Bohdanem Łazuką – ‚Przypuszczam. że wątpię’. i ze specjalistą psychoterapii uzależnień dr. med. Bohdanem T. Woronowiczem – ‚Dasz radę!’ Opublikowała również inne książki o ludziach kultury. biznesu i postaciach historycznych. m.in. o jasnowidzu Stefanie Ossowieckim i malarce Meli Muter.

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka

Cena: 32


Kasy online – obowiązkowa wymiana 2021

Autor: Praca Zbiorowa

Od 1 stycznia 2021 r. kolejna grupa podatników zostanie objęta obowiązkiem prowadzenia ewidencji za pośrednictwem kas online.

Wprowadzenie kas rejestrujących online wiąże się z wieloma formalnościami. Należy kupić urządzenie mające potwierdzenie prezesa Głównego Urzędu Miar. zawrzeć umowę z serwisantem posiadającym stosowne uprawnienia. zapewnić stałe i bezpieczne połączenie z internetem. a na koniec dokonać instalacji i fiskalizacji kasy w obecności serwisanta. Zakup nowej kasy to wydatek. który częściowo można pomniejszyć dzięki uldze podatkowej. Trzeba jednak pamiętać o możliwości utraty prawa do tej ulgi.

Obowiązki wynikające z konieczności prowadzenia ewidencji za pośrednictwem kas online są bardzo rozległe. Do tego poja

33: https://woblink.com/ebook/powroccie-do-mnie-lynn-austin-203357u

Cena:


Winogrona na żyrandolu

Autor: Aleksandra Seghi

Przed Nami ciąg dalszy toskańskich opowieści ze smakiem. Tym razem autorka opowie o kursie piekarniczym. zabierze Nas na toskanski targ i odwiedzi jesienne Montepulciano. Przepłyniemy się kajakiem i posiedzimy pod drzewem z oczami. Dla chętnych czeka trekking po toskańskich wzgórzach czy poszukiwanie tajemniczych klownów. A na koniec dla Wszystkich propozycje włoskich i toskańskich receptur. Jak zawsze podczas czytania poczujemy głód i chęć przygotowania jednej ze smakowitych potraw. Buon appetito!

Wydawnictwo: E-bookowo

Cena: 36


Mniemania

Autor: Kruszona Włodzimierz

Kołobrzeg. lato 2018 roku. Mieszkańcy kamienicy w uzdrowiskowej części miasta tworzą małą. lokalną społeczność. Wojciech. starszy nauczyciel. gości na wakacjach ukochaną wnuczkę. Lidkę. Po sąsiedzku mieszkają Julia i Mateusz – rodzice malutkiego Felka. oraz Beata i Andrzej – małżeństwo przechodzące kryzys. Ich pogrążony w nieszczęśliwej miłości syn Darek jest niespełnionym pisarzem pracującym w muzeum historycznym. U dozorczyni Danuty na przepustce z więzienia przebywa syn Janek.

Sąsiedzi codziennie się mijają. rozmyślają o sobie i oceniają nawzajem. Pozostają jednak uwięzieni we własnych wyobrażeniach. Spotykają się i rozmawiają. ale prawie wszyscy są samotni. Każdy skrywa jakieś tajemnice. czegoś się wstydzi. coś kombinuje. za czymś tęskni.

Czytelnik zagłębia się w myśli. motywy działań. namiętności i lęki bohaterów. Ich barwną różnorodność odzwierciedla język. Niekiedy wulgarny i dosadny. kiedy indziej ociera się o styl naukowy.

Mniemania to powieść o samotności. Utwór błyskotliwy. wstrząsający i na pewno bardzo oryginalny.

Wydawnictwo: Replika

Cena: 32.9


Paryska przygoda panny Martin

Autor: Amanda McCabe

Diana Martin ukończyła ekskluzywną pensję. Teraz. zgodnie z oczekiwaniami rodziny. powinna wyjść za mąż. Jednak ona widzi swą przyszłość inaczej. Z entuzjazmem przyjmuje propozycję od redaktora magazynu dla kobiet. by pisać reportaże z Paryża. Oszołomiona miastem. wytwornym towarzystwem i wystawą światową. chętnie korzysta z rad i pomocy Williama. kuzyna najlepszej przyjaciółki. William czuwa nad jej bezpieczeństwem i ratuje ją z groźnej opresji. Zakochana w nim Diana chciałaby wierzyć. że to dowód gorącego uczucia. ale boi się zapytać. a jeszcze bardziej – usłyszeć odpowiedź. Na szczęście jest rezolutną panną i wie. jak opanować lęk…

Wydawnictwo: Harlequin

Cena: 12.99wicha rzeczy których nie wyrzuciłem, kavoukis, mariusz szczygieł zrób sobie raj, audiobooki.pl, książka za niebieskimi drzwiami, magdalena ludwiczak, korfu przewodnik z atlasem pdf, zły tyrmand, anna kańtoch pokuta, sieroszewski wacław, rzeczpospolita zwycięska alternatywna historia polski, zły romeo pdf, deniwelacja mróz pdf, k2 anatomia, janusz orłowski, slepnac od swiatel peb, sprawdzian matematyka klasa 3, elżbieta żak, ferrante, przeobrażenia, baśnie hansa christiana andersena, praktyczna kosmetologia krok po kroku…