Aksamitka

Aksamitka

Autor: Grażyna Jeromin Gałuszka

Czwarty tom tej barwnej i trzymającej w napięciu opowieści to okres komunizmu. kiedy bohaterowie sagi. postawieni wobec zupełnie nowej rzeczywistości. z różnym skutkiem usiłują się w niej odnaleźć i ocalić wartości nadrzędne. takie jak miłość. lojalność. tolerancja.

Jest rok 1945 – wyczekiwany koniec niemieckiej okupacji. Radość z wyzwolenia trwa krótko. gdy okazuje się. że stary terror bardzo szybko zastępuje nowy. dla niektórych równie dotkliwy.

Folwark w pięknej dolinie. zapewniający dotąd tylu pokoleniom dobre i wygodne życie. to teraz tylko trochę większe gospodarstwo. młyn zostaje upaństwowiony – dawny świat bezpowrotnie przechodzi do historii; byli właściciele. chcąc nie chcąc. muszą iść z duchem czasu. bez względu na przekonania czy niechęć do narzuconego systemu.

Adela i Kajetan Konarscy mają dwóch urodzonych tuż po wojnie synów. Ci. ani w dzieciństwie. ani w życiu dorosłym. nie przysporzyli im większych zmartwień. Natomiast z córką Marceliną. która przytrafiła im się. gdy oboje byli po czterdziestce. już nie było tak łatwo. Kiedy więc w przeddzień upadku komunizmu Marcelina zakłada białą suknię. rodzice oddychają z wielką ulgą. wierząc. iż małżeństwo położy wreszcie kres jej nieprzewidywalności. utemperuje niepokorny charakter. Jednak gdy auto wiozące młodych do ślubu zatrzymuje się nagle w połowie drogi. wszystko na nowo staje pod znakiem zapytania.

Grażyna Jeromin-Gałuszka – autorka wielu książek. które urzekają czytelników niezwykłym klimatem i wprowadzają w magiczny świat pełen fascynujących postaci i zdarzeń. Niektóre z jej powieści. jak na przykład ‚Kobiety z Czerwonych Bagien’ czy ‚Magnolia’. zdobywały laury na festiwalach i od wielu lat cieszą się nieustającym zainteresowaniem. Mieszka w Sosnowicy. małej osadzie w dolinie Radomki. gdzie kończą się wszystkie drogi.

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka

Cena: 24


ISBN

9788375549690: Wydawnictwo

Format

32.99: https://woblink.com/ebook/o-swicie-wzielam-psa-i-poszlam-kate-atkinson-aleksandra-wolnicka-19440u

Cena:


Short Stories by Edgar Allan Poe. Opowiadania Edgara Allana Poe w wersji do nauki angielskiego

Autor: Edgar Allan Poe

CZYTAJ – SŁUCHAJ – ĆWICZ

POSZERZAJ SŁOWNICTWO – UTRWALAJ – UCZ SIĘ WYMOWY

CZYTAJ – dzięki oryginalnemu angielskiemu tekstowi opowiadań przyswajasz nowe słówka. uczysz się ich zastosowania w zdaniach i poszerzasz słownictwo. Wciągająca fabuła książki sprawi. że nie będziesz mógł się oderwać od lektury. co zapewni regularność nauki. Czytanie tekstów po angielsku to najlepsza metoda nauki angielskiego.

SŁUCHAJ – pobierz bezpłatne nagranie oryginalnego tekstu Short Stories dostępne na librivox.org

Czytaj jednocześnie słuchając nagrania i utrwalaj wymowę.

ĆWICZ – do każdego rozdziału powieści przygotowane zostały specjalne dodatki i ćwiczen

33.9: https://woblink.com/ebook/sciezki-polnocy-richard-flanagan-maciej-swierkocki-17836u

Cena:dziwne losy jane eyre książka, odznaki pułków kawalerii, raw rebirth, stanisław lem solaris pdf, alice lugen, kronika thietmara pdf, służby specjalne cda patryk vega, queen królewska historia pdf, upadek komunizmu w polsce krótko, streszczenie lektury ania z zielonego wzgórza, koniec komunizmu, mistrz i małgorzata michaił bułhakow, jak podrywaja szejkowie chomikuj, top książki, bieguni olga tokarczuk pdf, przez ruiny i zgliszcza canin…