Zatrzymaj zegar o jedenastej

Zatrzymaj zegar o jedenastej

Autor: Barbara Nawrocka Dońska

Powieść jednej z najpopularniejszych autorek PRL-u!

Powieść kryminalna. której akcja toczy się w na początku lat 70. XX wieku w Warszawie. Grupa milicjantów musi zmierzyć się ze zbrodnią. której korzenie sięgają sprawy z czasów II wojny światowej. Z jednej strony stają zatem przedstawiciele organów ścigania. z inteligentnym kapitanem na czele. z drugiej znajduje się morderca zegarmistrza. który zamieszkiwał warszawskie Bródno. Autorka. prowadząc główny wątek. wiele uwagi poświęca opisom. wskazując . na szybko zachodzące metamorfozy urbanistyczne osiedla.

Powieść otrzymała nagrodę w konkursie. który zorganizowany został przez Komendę Główną Milicji Obywatelskiej oraz Państwowe Wydawnictwo „Iskry’.

Idealna dla fanów kryminałów milicyjnych!

:

Cena:


Rewizor

Autor: Nikołaj Gogol

“Rewizor” to komedia Nikołaja Gogola. rosyjskiego pisarza. poety. dramaturga. Jednego z najbardziej znanych klasyków literatury rosyjskiej.

Wydarzenia rozgrywają się na prowincji. Do pewnego miasteczka dociera wieść. że przybędzie tam rewizor – wysoki rangą urzędnik. Na mieszkańców pada blady strach. Chcą wypaść jak najlepiej podczas inspekcji. a każdy z nich ma coś na sumieniu. W każdej chwili gotowi na przybycie rewizora. biorą za niego zwykłego człowieka – Chlestakowa. Nie chcą słuchać tłumaczeń. Wbrew swojej woli Chlestakow staje się dla nich dygnitarzem.

Wydawnictwo: Avia Artis

Cena: 7.49


Łapa w łapę. Sekretne życie leśnych zwierząt

Autor: Ewa Zgrabczyńska

Poznaj sekretne życie leśnych zwierząt!

Przekonaj się. że ich przygody są często ciekawsze niż w bajkach. 

 

Wyrusz w las razem z Nordem i Łajmą. odważnym rodzeństwem psów. i przeżyj z nimi niezwykłe przygody! Poznaj lisa Rudą Kitę. Warchlaka Dyzia albo wydrę Maksa.

Czy wiesz. że łajki mają zakręcone ogony dlatego. żeby niedźwiedzie nie mogły za nie złapać? A o tym. że jenoty. krewniacy psów. udają. że są nieżywe. kiedy się czegoś bardzo przestraszą? A czy przyszłoby ci do głowy. że świetliki świecą z… miłości?

 

Kto chciałby siedzieć w domu. gdy na zewnątrz toczy się sekretne. dzikie życie? Pełne przygód i tajemnic. choć niedostępne dla wszystkich.

 

 

14: https://woblink.com/ebook/uprawa-kukurydzy–204728u

Cena:


Pamięć Włoch

Autor: Wojciech Karpiński

„Pamięć Włoch” to jedna z najpiękniejszych książek o Włoszech. Podróż od Wenecji po Sycylię. Karpiński potrafi sprawić. że odwiedziny muzeów i galerii są odruchem jak gdyby naturalnym. a nasze obcowanie ze sztuką. z krajobrazem staje się głębsze. żywe. Jak pisał Gustaw Herling-Grudziński: „Pamięć Włoch” jest dziełem wielkiej wrażliwości artystycznej autora.

Wydawnictwo: Wydawnictwo Próby

Cena: 24.9


ISBN

9788382261745: Wydawnictwo

Format

4.49: https://woblink.com/ebook/jablko-herbert-george-wells-203278u

Cena:


Format

EPUB.MOBI: 203013

https://woblink.com/ebook/jutro-joseph-conrad-aniela-zagorska-203013u

:

Cena:iwona chrzanowska pedagogika specjalna pdf, zorza polarna książka, zofia nałkowska medaliony pdf, porwany za młodu, tymoteusz pawłowski, wzlot persepolis, antek olszański, algorytm ady, taniec marionetek, dr dolittle i jego zwierzęta, 13 anioł, jeremi przybora i agnieszka osiecka, skandal nowakowska, ruta śpiewak, czas nielegałów pdf, transport w przedsiębiorstwie, żałobnica, małecki dygot, dziennik anny frank pdf…