Star Carrier. Tom 3. Osobliwość

Star Carrier. Tom 3. Osobliwość

Autor: Ian Douglas

Carl von Clausewitz w swoim słynnym dziele „O wojnie” napisał: „Bitwa jest krwawym i niszczącym zmierzeniem się sił fizycznych i moralnych”. Lecz jak walczyć z wrogiem. o którego sile nie mamy wielkiego pojęcia. a już o wyznawanych przezeń normach moralnych nie wiemy właściwie nic? Przed takimi dylematami staje admirał Koenig. dowódca Lotniskowcowej Grupy Bojowej „Ameryka”. Wiedząc. że trzeba podjąć walkę. przenieść ją na teren przeciwnika. nie ma pojęcia. z kim tak naprawdę przyszło się zmierzyć.   Wspomniany Clausewitz stwierdził również: „W strategii wszystko jest proste. lecz nie jest łatwe”. Trudno o lepsze podsumowanie sytuacji admirała Koeniga oraz straceńców. którzy wbrew woli ziemskiego rządu przyłączyli się do jego misji. Wiedzą. co należy uczynić. ale nie potrafią przewidzieć. czy uda się dopiąć swego. a przede wszystkim – jakie skutki dla nich samych i dla ludzkości przyniosą ich działania. Wyborne – jak zawsze u Iana Douglasa – sceny gwiezdnych zmagań stanowią świetne tło dla ukazania gry. jaką musi podjąć ludzkość w starciu z niewyobrażalną potęgą tajemniczej cywilizacji. W walce z wrogiem. którego możliwości technologiczne zdają się graniczyć z magią. Polityka miesza się tutaj z wojną. a heroizm nie jest niczym wyjątkowym. lecz staje się sposobem życia. O cyklu Douglasa można powiedzieć z całą odpowiedzialnością: im dalej. tym lepiej.

Wydawnictwo: Drageus

Cena: 25.52


Czwarty czerwony

Autor: Stefan Türschmid

Polski Doktor Żywago.

Stefan Türschmid. autor bestsellerowej powieści Mrok i mgła. tym razem przenosi czytelnika do Rosji początków XX wieku. Jan – polski szlachcic. kawalerzysta. jeździec konkursowy i Katia – młodziutka rosyjska śpiewaczka. Piękni. młodzi. zakochani. I gdy już się wydaje. że ich szczęściu nic nie może zagrozić. Europa staje w ogniu. Jana i Katię rozdziela przetaczająca się przez kontynent wojna. a potem rewolucja. Ich świat nie jest już światem muzyki i pięknych koni. lecz światem krwi. głodu i strachu. Czy ich miłość przetrwa tę trudną próbę?

Czwarty czerwony. w którym autor po mistrzowsku splata prawdę historyczną z fikcją literacką. odkłamuje rewolucję październikową – której setna rocznica przypada w roku 2017 – i wojnę domową w Rosji. opowiada dzieje Legionów Polskich i wojny polsko-bolszewickiej. Czytelnik znajdzie tu historie zwykłych niezwykłych ludzi. wielkich przywódców i polityków: cara Mikołaja II. Józefa Piłsudskiego i Włodzimierza Iljicza Lenina.

Wydawnictwo: REBIS

Cena: 30.9


Dzieje Tristana i Izoldy

Autor: Joseph Bedier

Tristan i Izolda to bohaterowie celtyckiej legendy związanej z opowieściami z cyklu arturiańskiego.

Tristan jest siostrzeńcem i wasalem króla Kornwalii. Marka. Władca chce poślubić właścicielkę złotego włosa i wysyła na poszukiwania Tristana. Rycerz odnajduje Izoldę Złotowłosą i wyrusza z nią w podróż powrotną do Kornwalii. W czasie podróży główni bohaterowie wypijają przypadkowo napój miłosny. przygotowany przez matkę królewny dla niej i dla króla…

Wydawnictwo: KtoCzyta.pl

Cena: 24.9


Życie po życiu

Autor: Raymond Moody.M.D.

 Czym jest świadomość?

Jak oddziałują na siebie umysł i materia?

Czym jest śmierć?

Czy dusza żyje po śmierci ciała?

Doktor Raymond Moody przeanalizował niezwykłe doświadczenia zrelacjonowane mu przez ponad setkę pacjentów. którzy powrócili znad krawędzi śmierci. Pomimo różnic w systemie wierzeń. sytuacji społecznej i zdrowotnej pacjentów ich wspomnienia były zadziwiająco podobne.

Wydanie Życia po życiu nie tylko zwróciło uwagę świata nauki na zagadnienie doświadczeń stanu bliskiego śmierci. lecz także stworzyło kontekst. w którym ludzie mogą swobodnie opowiadać o swoich przeżyciach.

„Książka doktora Moody’ego Życie po życiu stała się istotnym czynnikiem przywracającym równowagę rozumieniu śmierci w naszej kulturze oraz pomagającym poznać. jak należy żyć. W rozumieniu tym zawiera się przekonanie. że nie należy się bać śmierci fizycznej. gdyż nie jest ona końcem duszy ani nie zrywa łączności z duszami bliskich”.

Eben Alexander. neurochirurg. autor książki Dowód

„Według mojej oceny życie po śmierci istnieje. Uważam. że wyjaśnienia neurofizjologiczne nie mają wartości. Wierzę natomiast moim kolegom lekarzom i tysiącom innych ludzi na całym świecie. którzy donosili o swoich doświadczeniach. Według ich oceny bowiem i według analiz przypadków zawartych w Życiu po życiu odwiedzili oni życie pozagrobowe pełne miłości i światła”.

                                                       Raymond Moody

Wydawnictwo: Zysk i S-ka Wydawnictwo

Cena: 32problem ekonomiczny, alberts podstawy biologii komórki pdf, wacław potocki utwory, motyw postępu w literaturze, ratownictwo medyczne procedury od a do z pdf, powieść dokumentalna, książki na ebook, joseph conrad smuga cienia, www ibuk pl, ranking hutena, maria zielińska wojciech zieliński, ekg pdf, niecodzienny upominek, małgorzata skibińska…