Człowiek o 24 twarzach

Człowiek o 24 twarzach

Autor: Daniel Keyes

Genialny aktor czy ofiara własnej psychiki? Billy Milligan. Najcięższy przypadek rozszczepienia osobowości w dziejach. David ma 8 lat i wchłania cały ból. 14-letni Danny został kiedyś żywcem zakopany pod ziemią. Ragen kontroluje nienawiść. a Adalana szuka homoseksualnej kobiecej czułości. Billy natomiast śpi. bo kiedy tylko się zbudzi. znów spróbuje popełnić samobójstwo. To tylko pięć z dwudziestu czterech twarzy Williama Milligana. jednego z najdziwniejszych przypadków. o jakich słyszały współczesna medycyna i wymiar sprawiedliwości. USA. koniec lat siedemdziesiątych ubiegłego wieku. Na Uniwersytecie Stanowym Ohio dochodzi do serii gwałtów na studentkach. Policja szybko namierza sprawcę – jest nim młody mężczyzna. William (Billy) Milligan. Sprawa wydaje się oczywista. jednak od początku z zatrzymanym jest coś nie tak. Milligan zdaje się nie wiedzieć. o co pytają go policjanci. W areszcie próbuje odebrać sobie życie. By chronić mężczyznę przed nim samym. władze przysyłają doświadczoną panią psycholog. Rozmowa. która odbędzie się między nią a Billym. ujawni szczegóły szokujące opinię publiczną. Postawi też wiele trudnych pytań przed środowiskiem amerykańskich sędziów. psychologów i psychoterapeutów. Jak żyć. mając w sobie jednocześnie 24 różne postaci? Jak nie popaść w obłęd. słysząc w głowie rozkazy wydawane z serbskim akcentem. płaczliwe zawodzenie małego chłopca lub determinację spragnionej czułości lesbijki? Kim są poszczególne postaci mieszkające w głowie Milligana? W jaki sposób przejmują władzę nad jego myślami i czynami? A może wszyscy zaangażowani w sprawę policjanci. prawnicy i lekarze dają się zwieść grze genialnego aktora. który chce tylko uniknąć kary za popełnione przestępstwa? Tym bardziej. że w toku postępowania okazuje się. że za popełnione gwałty wcale nie odpowiada najbardziej podejrzana z osobowości Milligana… Daniel Keyes (ur. 1927. zm. 2014) – amerykański autor reportaży i powieści science-fiction. Jego opublikowany w 1981 r. fabularyzowany reportaż Człowiek o 24 twarzach wywołał wiele kontrowersji i był nominowany do Edgar Award. Historia Billy’ego Milligana została opisana w stylu najlepszego kryminału. chociaż żaden skandynawski mistrz prozy nie wpadłby na tę historię. którą stworzyło życie. Trwają prace nad ekranizacją książki Keyesa. W rolę Milligana wcieli się Leonardo DiCaprio.

Wydawnictwo: Wielka Litera

Cena: 32.9


Złączeni obowiązkiem

Autor: Cora Reilly

Drugi tom serii mafijnej. która wzbudziła uwielbienie wśród polskich czytelniczek.

Żona Dantego Cavallaro zmarła cztery lata temu. A teraz. kiedy mężczyzna ma zostać najmłodszym donem chicagowskiej mafii. będzie potrzebował nowej żony. Do tej roli została wybrana Valentina.

Nie była ona już panną. a wdową. Jednak nikt nie wiedział. że jej pierwsze małżeństwo było czystą fikcją. Gdy Valentina skończyła osiemnaście lat. zgodziła się poślubić Antonia. żeby pomóc mu zataić pewną prawdę. Mężczyzna był gejem i kochał kogoś spoza rodziny mafijnej. Nawet po jego śmierci Valentina utrzymała ten fakt w tajemnicy. nie tylko po to. by zachować godność zmarłego człowieka. ale również. by chronić siebie samą. I teraz gdy ma poślubić Dantego. szybko może wyjść na jaw. że jej małżeństwo z

15: https://woblink.com/ebook/zlaczeni-nienawiscia-cora-reilly-184201u

Cena:


Spotkanie w Pensjonacie Leśna Ostoja

Autor: Tekieli Joanna

Stary. uroczy dworek w leśnej głuszy. pensjonat Leśna Ostoja. kolejny raz otwiera swoje podwoje!

 

Drzewie przez długi czas było dla Justyny i jej bliskich oazą spokoju. Tutaj. wśród bujnej przyrody i oddanych przyjaciół odnaleźli w sobie wielkie pokłady wrażliwości i pogody ducha. Tu nauczyli się dostrzegać piękno otaczającego ich świata. Pobyt w pensjonacie dodawał im sił w zmaganiach z codziennymi problemami.

Tym razem nad Leśną Ostoją i jej nowymi właścicielami zbiorą się wyjątkowo groźne i ciemne chmury. Justynę i jej bliskich czeka wiele wyzwań i trosk. które postawią pod znakiem zapytania ich dalsze życie w Drzewiu. Ktoś będzie próbował zniszczyć ich spokój. Czy razem uda im się pokonać trudne chwile? Czy nad ukochanym pensjonatem znów rozbłyś

Wydawnictwo: Czarne

Cena: 20.74


Crow

Autor: A. Zavarelli

Pierwszy tom legendarnej zagranicznej serii o irlandzkich i rosyjskich mafiosach!

Myślała. że był zwykłym żołnierzem w szeregach mafii.

A on wkrótce mógł rządzić irlandzkim podziemiem.

Mackenzie Wilder jest zdesperowana. Jej przyjaciółka zaginęła. a policja nie robi nic. żeby ją odnaleźć. Talia była dla niej jak siostra. jak rodzina. której Mack nigdy nie miała. Kobieta postanawia. że zrobi wszystko. żeby dowiedzieć się. co się stało z przyjaciółką. nawet jeśli będzie musiała zapłacić za to najwyższą cenę.

Mackenzie ma pewne podejrzenia. gdzie może znaleźć odpowiedzi. których szuka. Musi wniknąć w szeregi jednej z najniebezpieczniejszych organizacji przestępczych w mieście i uzyskać informacje na temat tego. co się stało z Talią.

Jednak już pierwsza próba zdobycia uwagi mafi

Wydawnictwo: Czarna Owca

Cena: 34.99


Zagubione niebo

Autor: Katarzyna Grochola

Niebo zagubione. Niebo odnalezione. Dla wszystkich.

A głównie dla tych. którym wydaje się. że świat się kończy. podczas gdy on się dopiero zaczyna.

Zagubione niebo to historie nowe i odnalezione. które gubiły się na łamach prawie zapomnianych już dzisiaj gazet. Wreszcie ułożyły się w całość – w opowieść o różnych porach roku w życiu każdej i każdego z nas. w piękną opowieść.

Pierwsze miłosne uniesienia i rozczarowania. zachwyty nad życiem i bolesne porażki. Długie i krótkie związki. miłość do utraty tchu. cierpienie po rozstaniu. Zdolność wybaczania. umiejętność zapominania. A my marzymy i nie tracimy wiary. Lepiej bowiem mieć wspaniałą przyszłość niż wspaniałą przeszłość. pamiętać. że zguba jest darem – szansą na odnalezienie czegoś lepszego.

Katarzyna Grocholanajlepsza i najpopularniejsza współczesna pisarka. która zmieniła oblicze literatury obyczajowej w Polsce. Otworzyła niejedne drzwi. uchyliła okna. pokazała drogę. jak żyć. jak pisać. jak kochać… Nieustannie inspiruje i zaskakuje. Od ponad dwóch dekad rozkochuje w sobie kolejne rzesze czytelników. Jej książki sprzedały się w nakładzie kilku milionów egzemplarzy. a każda z nich zajmuje najwyższe miejsca na listach bestsellerów. Laureatka nagród AS EMPIK-u oraz Bestseller Empiku w kategorii literatura polska.

Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie

Cena: 30.99naturalne związki organiczne kołodziejczyk pdf, retrogresja, jan lichtarski, stulecie winnych trylogia, sławomir latkowski, rob swoje, na skraju imperium, noblista, rozwiązanie umowy z biurem rachunkowym wzór pdf, miesiące po angielsku ćwiczenia pdf, nieczysta gra haner pdf, jak napisać wypracowanie z lektury, central park guillaume musso, wot i my po nowomu 2, kahneman pułapki myślenia, hieronim cybulski, renesans pwn, olga tokarczuk bieguni fragment, jak pisać pamiętnik rzemieślnika, słownik łacińsko polski pdf, bruce lipton biologia przekonań pdf, delikatne uderzenie pioruna, wołyń 2016 torrent…