Szalej

Szalej

Autor: Monika Drzazgowska

Poniekąd będzie żyć. Poniekąd nigdy nie weźmie życia we własne ręce.

Debiut. w którym możesz odkryć własną historię.

Czterdzieści lat opisane z perspektywy dwunastu przełomowych dni.

Zofia przychodzi na świat w surowej rzeczywistości pod koniec lat 70. w jednej z kaszubskich wsi. Wychowywana w obliczu licznych zakazów i wyrzeczeń. będzie żyć tak. jak oczekują od niej inni. Chłodne relacje. nieufność wobec otoczenia i nakładane przez samą siebie ograniczenia sprawią. że rzadko kiedy czuje się w pełni szczęśliwa.

Szalej jest nie tylko opowieścią o jednej bohaterce – to biografia wszystkich kobiet boleśnie doświadczonych przez los. mierzących się z surową krytyką otoczenia i zmagających się z poczuciem niedowartościowania. A jeśli postępowanie zgodnie z własnymi przekonaniami i dopuszczenie do głosu głęboko skrywanych pragnień wcale nie jest niemożliwe?

Czy cztery dekady wystarczą. by nabrać odwagi do życia?

Monika Drzazgowska – urodziła się w Człuchowie na Pomorzu. Absolwentka polonistyki i dziennikarstwa. Szalej to jej debiut prozatorski. Fragment powieści ukazał się w 2018 roku w niemieckim piśmie literackim „Sinn und Form” w tłumaczeniu Bernharda Hartmanna.

Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie

Cena: 34.9


Instrukcja obsługi lasu

Autor: Peter Wohlleben

Nie znajdziesz lepszego przewodnika po zielonych ostępach niż Peter Wohlleben. Ten człowiek kocha swoją pracę. a las to jego biuro. w którym chętnie spędza nadgodziny. Dzięki jego książkom czytelnicy na całym świecie uwierzyli. że drzewa mają swoje życie.

Skoro znasz już niektóre sekrety drzew. czas. byś poznał bliżej las. by móc korzystać z jego dobrodziejstw. Autor. czerpiąc ze swojego bogatego doświadczenia. przygotował wyjątkową instrukcję. z której dowiesz się między innymi:

– jak zachowywać się w lesie. żeby nie być intruzem.

– czego nie wolno robić. by nie straszyć zwierząt.

– jak uniknąć komarów i kleszczy.

– na co zwrócić uwagę podczas leśnych wędrówek.

– jak znaleźć najlepsze miejsca do obser

Wydawnictwo: Novae Res

Cena: 33


Wendyjska Winnica. Cierpkie grona

Autor: Zofia Mąkosa

Epicka opowieść z czasów wojny – rodzinne więzy. siła miłości. determinacja kobiet.

Rok 1938. W Chwalimiu. wsi położonej na niemiecko-polskim pograniczu. żyją ostatni potomkowie Wendów — Słowian. którzy osiedli tu przed dwoma wiekami. W tym urokliwym i spokojnym miejscu mieszkają Marta Neumann. gorliwa luteranka. która desperacko próbuje utrzymać gospodarstwo odziedziczone po przodkach. jej córka Matylda i kuzynka Janka Kaczmarek. Życie na prowincji wydaje się toczyć niezmiennym rytmem wyznaczanym przez pory roku. jednak wielka polityka wkracza w dylematy dnia powszedniego. Ideologia faszystowska i zbliżająca się wojna nie pozostają bez wpływu na relacje międzyludzkie i budzą poczucie zagrożenia. Mieszkająca w Berlinie szwagierka Marty usiłuje przeżyć i uchronić swoje dzieci przed prześladowaniami nazistów. a Janka Kaczmarek zostaje aresztowana i oskarżona o szpiegostwo. Wreszcie pewnego dnia wojna puka do drzwi samych Neumannów i nie oszczędza im niczego.

Autorka plastycznie i wiarygodnie odtwarza rzeczywistość prowincji i stolicy III Rzeszy w przededniu i w trakcie drugiej wojny światowej. ukazując przy tym ludzki los w uniwersalnym ujęciu.

Wydawnictwo: Książnica

Cena: 32.9


Błąd Dodruk

Autor: Elle Kennedy

JEDNA Z NAJCHĘTNIEJ CZYTANYCH POWIEŚCI PRZEZ UŻYTKOWNICZKI NAJWIĘKSZEGO PORTALU LITERACKIEGO GOODREADS

…on lubi zdobywać nie tylko bramki…

John Logan może mieć każdą dziewczynę. Dla gwiazdy hokejowej ligi uniwersyteckiej życie to nieustająca zabawa i szybkie numerki. ale za zabójczym uśmiechem i luzackim wdziękiem kryje się przybierający na sile strach przed nieuchronną przyszłością bez perspektyw. która czeka go po ukończeniu studiów. Spotkanie z seksowną Grace Ivers. studentką pierwszego roku. jest odskocznią. której właśnie tak bardzo potrzebuje… Jednak gdy po bezmyślnym błędzie ona znika z jego horyzontu. Logan postanawia udowodnić. że zasługuje na drugą szansę.

…ale dla niej

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka

Cena: 28.8


Za nasze winy

Autor: Ewa Bauer

Chciałeś się tułać po świecie. będziesz się tułał. ocierając o śmierć bliskich. aż czwarte pokolenie zmaże twoje winy

Jest druga połowa XVIII wieku. Joseph nie chce być kolejnym pokoleniem Neubinerów. którym przeznaczone jest tułacze życie. Zabiera żonę oraz trzech synów i razem decydują się szukać szczęścia na terenach Królestwa Galicji i Lodomerii. Ich małą ojczyzną stają się Łany. niewielka osada. gdzie remontują stary młyn i zaczynają spokojne życie. Kiedy wydaje się. że zła passa towarzysząca rodzinie minęła. na scenę wkracza tajemnicza moneta. fascynująca każdego. kto bierze ją w dłonie.

Czy opowieści o klątwie są tylko legendą. czy moneta naprawdę skrywa złowieszczą tajemnicę?

Historia wielopokoleniowej rodziny wskazująca. jak ważny jest szacunek dzieci do matki oraz więzi rodzinne. Polecam!

Edyta Świętek.

autorka sag rodzinnych Spacer Aleją Róż i Grzechy młodości

Wydawnictwo: Replika

Cena: 29.9


ISBN

9788373779587: Wydawnictwo

Format

49.4: https://woblink.com/ebook/uniwersalny-kalendarz-szamanski-syberyjskie-rytualy-na-zdrowie-bezpieczenstwo-i-sukces-tschenze-vadim-136479u

Cena:naturalnie zdrowe dziecko, logistyka w biznesie, kłamczucha lockhart, choroby wewnętrzne podręcznik dla studentów pielęgniarstwa i położnictwa, to jedno lato, vaclav smil, audiobook potop, długi film o miłości powrót na broad peak, michał wolak, historia powszechna średniowiecze, masterchef junior książka, grzegorz mazurek, terra insecta, problemy edukacyjne…

2021 © Ekonomia przetrwania Theme by SiteOrigin