Strażnicy fatum

Strażnicy fatum

Autor: Keff Bożena

Fatum pilnującym tego losu byli oczywiście hitlerowcy. którym jednak na wyrost przypisywano wszechobecność i wszechwiedzę. W tej sytuacji każda forma pomocy była z góry skazana na klęskę i karę (śmierci). 

Funkcją tego wyobrażenia. przekazywanego później dziesiątkami lat. na przykład w edukacji. jest ukrycie powszechnego braku empatii wobec Żydów. niechęci udzielania im pomocy. i wszechobecnego donosicielstwa. Keff. czytając literaturę polską dekad powojennych. analizuje stosunek Polaków do Żydów. a wnioski. do których dochodzi – trzymając się tekstów – budzą grozę. Zmuszają też do zadania całkiem aktualnego pytania o udział grup mniejszościowych. stygmatyzowanych i upokarzanych. w polskiej wspólnocie.

Wydawnictwo: Krytyka polityczna

Cena: 34.9


ISBN

9788380756113: Wydawnictwo

Format

29.9: https://woblink.com/ebook/anioly-do-wynajecia-ferenz-malwina-141649u

Cena:


Armagedon i Paranoja

Autor: Rodric Braithwaite

6 sierpnia 1945 roku. godzina 8.15. Hiroszima. Na tle nieba pojedynczy samolot zrzuca bombę. 43 sekundy później miasto wraz z mieszkańcami wyparowuje. znika z powierzchni ziemi. 

Tak zaczyna się nowa era w dziejach świata. Czas atomu. Ludzkość dostaje do rąk broń. która jest w stanie unicestwić planetę. Świat rozpada się na części. Rozpoczyna się wyścig zbrojeń. Pełni zaangażowania naukowcy rozgryzają tajemnice natury. Posłuszni wojskowi skrupulatnie planują możliwe manewry. a politycy borykają się z podjęciem decyzji. których konsekwencje mogą się okazać nie do przyjęcia. Patriotycznie nastawieni obywatele godzą się z tym. że ich kraj potrzebuje ostatecznego środka obrony. Protestujących nikt nie słucha.

W tej opowieści występują liczne czarne charaktery – i to po obu stronach żela

Wydawnictwo: Wydawnictwo M

Cena: 9.9


Chińczyk

Autor: Aleksander Majewski

Jeszcze żaden polski gangster nie odważył się na tak szczerą spowiedź. W tej historii nie ma jednak fałszywej skruchy. a ocena faktów jest pozostawiona czytelnikom. Duet Maringe-Majewski unika taniego moralizatorstwa i kreślenia czarno-białej rzeczywistości. Książka wybebesza emocjonalnie.

„Byłem polskim królem narkotyków. Czułem się panem życia. Od śmierci umywałem ręce”.

Wydawnictwo: Fronda

Cena: 26.99


World of Warcraft: Malfurion

Autor: Richard A. Knaak

I mimo że tytani już dawno odeszli. ich wizja przetrwała. Zwie się Szmaragdowym Snem – jest bujną. dziką i pierwotną wersją świata World of Warcraft.

Wiele tajemnic spowija Szmaragdowy Sen i jego samotnych strażników – zielone smoki. W minionych czasach druidzi wkraczali do Snu. by go doglądać i kontrolować przepływ życia w Azeroth – na tym polegała ich nigdy niekończąca się misja utrzymywania chwiejnej równowagi w naturze.

Niestety nie wszystkie sny są przyjemne. Szmaragdowy Koszmar. obszar zepsucia wewnątrz Szmaragdowego Snu. zaczął się powiększać i zmieniać wszystko wokół w przerażającą krainę. Objął swym działaniem zielone smoki. które opuszczały go ze zrujnowanymi umysłami i wyniszczonymi ciałami. Druidom zapuszczającym się w gasnący Sen coraz trudni

:

Cena:


https://woblink.com/product-publication/download/174789/epub

1:

:

Cena:


ISBN

9788381030519: Wydawnictwo

Format

39.9: https://woblink.com/ebook/sezonowe-warzywo-dominika-wojciak-29276u

Cena:lech kaniuk siła pędu, forma organizacyjno prawna, mitologia parandowskiego audiobook, krzysztof ślusarek, schronienie harlan coben, kossakowska bramy światłości, krysicki pdf, przerwany sen, dermatologia pdf, córka nazisty, gta 5 mapa, kłamczucha test z lektury, ed i lorraine warren demonolodzy pdf, historia administracji w polsce…