Dam Ci to wszystko

Dam Ci to wszystko

Autor: Dolores Redondo

Mroczny kryminał nagrodzony najważniejszą hiszpańską nagrodą literacką Premio Planeta 2016

Najpopularniejsza powieść w Hiszpanii w 2017 roku

Kiedy Manuel. wzięty pisarz. dowiaduje się. że jego mąż Álvaro zginął w tragicznym wypadku samochodowym. przeżywa szok. Przybywa do Galicji. gdzie umarł Álvaro. i na miejscu odkrywa. że prokurator odrzucił podejrzenie przestępstwa i zamknął śledztwo w tej sprawie. Wkrótce poznaje rodzinę męża – członków dostojnego rodu Muñiz de Dávila. o których istnieniu nie wiedział. Za murami swojej posiadłości traktują go jak intruza.

Manuel jest wstrząśnięty tym. że Álvaro miał przed nim tyle tajemnic i postanawia jak najszybciej opuścić Galicję. Na drodze staje mu Nogueira. emerytowany policjant. któremu intuicja podpowiada. że w spra

:

Cena:


https://woblink.com/product-publication/download/126584/epub

1:

:

Cena:


Czarnobyl

Autor: Kate Brown

26 kwietnia 1986 roku w Czarnobylu miała miejsce największa w dziejach katastrofa elektrowni jądrowej. Natychmiast rozpoczęła się gigantyczna akcja ratunkowa. a przez kolejne miesiące lekarze i niektórzy działacze partyjni z ogromnym poświęceniem walczyli o to. by zminimalizować wpływ eksplozji na zdrowie ludności zamieszkującej skażone tereny. Jednak równocześnie trwały inna akcja – propagandowa – a jej stawką były nie tylko interesy Związku Radzieckiego. lecz także wszystkich państw wykorzystujących energię jądrową.

Kate Brown spędziła lata. wertując dokumenty w archiwach. przeprowadziła setki wywiadów z mieszkańcami Strefy Wykluczenia. z politykami. radzieckimi i zagranicznymi specjalistami od atomu. W efekcie szczegółowo opisała wydarzenia. które nastąpiły po katastrofie. ale przede wszystkim przygotowała wstrząsającą relację z tego. jak (i dlaczego) rządzący. ludzie nauki i media całego świata wspólnie wykreowali tę opowieść o Czarnobylu. którą znamy do dziś.

Wydawnictwo: Czarne

Cena: 29.85halszka opfer, retrotopia, wykłady profesora niczego pdf, falcones, paweł machalski, kiedy nietzsche szlochał, rachunkowość budżetowa pdf, cien aniola, szczapa neonatologia, moja ananke, nawiedzony dom książka, star trek rebelia, dieta ewy dąbrowskiej pdf, niepełnosprawność słuchowa stopnie, wiedźmin 3 ostatnia posługa, żulczyk czarne słońce, jon frederickson, radiologia diagnostyka obrazowa pruszyński pdf, remigiusz mróz umorzenie pdf, bonda katarzyna książki, ekstradycja mróz ebook, boży skalpel…