Zęby tygrysa

Zęby tygrysa

Autor: Maurice Leblanc

„Zęby tygrysa” to dwuczęściowa powieść autorstwa Maurice’a Leblanca opowiadająca o przygodach Arsène’a Lupin. Jej akcja rozgrywa się w 1919 r.. tuż po zakończeniu I wojny światowej. w trakcie pandemii grypy hiszpanki. W tym to czasie umiera amerykański milioner Cosmo Mornington. Nie wszyscy wierzą. że była to śmierć naturalna. Tuż bowiem przed swoją śmiercią Amerykanin zobligował swego przyjaciela don Luisa Perennę. by ten odnalazł jego spadkobierców. Jeśliby jednak tacy się nie znaleźli. fortuna przypadnie don Luisowi. Czy Perennie uda się spełnić wolę zmarłego?

Wydawnictwo: KtoCzyta.pl

Cena: 14.9


Morelowe drzewo

Autor: Reznikova Tamara

Bohaterka Marina – młoda. dwudziestopięcioletnia kobieta. która przeżyła śmierć bliskich. zdradę i kłamstwa ukochanej osoby. jest zdruzgotana i zawiedziona życiem. Wiele z jej wspomnień z młodości wiąże się z drzewem morelowym. którego gałęzie dotykają okna jej pokoju w rodzinnym domu. Pewnego majowego wczesnego poranka właśnie pod tymi gałęziami Bóg dotknął serca Mariny. W modlitwie zwróciła się do Niego. prosząc o przebaczenie i pomoc. Od tego dnia następowały gwałtowne zmiany w jej życiu.

Tamara Reznikowa urodziła się w słonecznej Gruzji. W wieku dwóch miesięcy matka przywiozła ją do Rosji. Miasto uzdrowiskowe Anapa na południu kraju stało się dla niej bliskim i kochanym przez całe życie. Tam. w środowisku ateistycznym. kształtował się jej światopogląd. W 1997 roku Tamara

35: https://woblink.com/ebook/pusty-kosz-reznikova-tamara-204981u

Cena:


Prognozowanie upadłości spółek giełdowych

Autor: Paweł Kopczyński

Upadłość przedsiębiorstw jest zjawiskiem typowym dla gospodarki rynkowej. Część bankrutujących firm to podmioty zarządzane w sposób mało efektywny. Niekorzystne warunki makroekonomiczne i nieprzyjazne otoczenie mogą powodować utratę zdolności do działania niektórych podmiotów. Przedsiębiorstwa upadające różnią się od firm. którym nie zagraża utrata zdolności do utrzymania się na rynku. Analizując te różnice. można dostrzec pewne prawidłowości. typowe dla jednostek kończących działalność. Dzięki temu możliwe jest opracowanie skutecznych metod prognozowania upadłości. niezależnie od tego. jakie są jej przyczyny._x000D_ Publikacja jest poświęcona prognozowaniu upadłości podmiotów gospodarczych. Pokazano w niej problemy przedsiębiorstw funkcjonujących w warunkach gospodarki rynkowej. Opisano cykl życia przedsiębiorstwa. wyjaśniono też. w jaki sposób otoczenie wpływa na działalność firm i zdolność do utrzymania się na rynku. Zaprezentowano przyczyny upadłości i symptomy zapowiadające utratę zdolności do działania. Książka zawiera przegląd i szczegółowy opis metod prognozowania bankructwa. opracowanych w różnych krajach. Poddano je krytycznej analizie. prezentując ich wady i zalety. W centrum uwagi znalazły się metody pochodzące z krajów rozwijających się. Przedstawiono modele służące przewidywaniu upadłości przedsiębiorstw azjatyckich. afrykańskich i prowadzących działalność we wschodniej i południowej Europie. Omówiono wybrane metody stworzone w krajach wysoko rozwiniętych. zwłaszcza te. które nie były dotąd opisane w polskiej literaturze przedmiotu.

Wydawnictwo: Wyd. Uniwersytetu Łódzkiego

Cena: 27.45


Myśl i jedz mądrze

Autor: Leaf Caroline

Naukowcy zaczynają pojmować. że ogromny wpływ na to. jak myślimy. ma to. co jemy. Nasze myśli przed. w trakcie i po posiłku znacząco wpływają nie tylko na nasze wybory żywieniowe. ale także na prawidłowe funkcjonowanie układu trawiennego i mózgu. A jednak mało kto zastanawia się nad spożywanym pokarmem w kategoriach innych niż smak i podstawowe wartości odżywcze.

Wydawnictwo: Szaron

Cena: 27.75dlaczego piątkowi uczniowie pracują dla trójkowych, immortaliści, taktyczne ratownictwo medyczne, drwale annie proulx, joanna siedlecka biografie odtajnione, wyrok mroz, wprowadzenie do psychologii mietzel, aleksander fredro zemsta pdf, nie nauczysz dziecka jazdy na rowerze podczas prelekcji, ekg książka, zly nawyk, spartakus online, lato w dolinie muminków, brak tchu orwell, zwiadowcy 2, sprawdzian matematyka klasa 2 pdf, chaos zmysłów, kontra na cait…