Śląski Kopciuszek

Śląski Kopciuszek

Autor: Gabriela Anna Kańtor

Wszyscy lubimy historie o Pięknej i Bestii i o Kopciuszku. w których dobro zwycięża. Jednak wiemy doskonale. że to po prostu baśnie. W życiu Joanny Gryzik baśń wydarzyła się naprawdę. Tyle tylko. że w tej niesamowitej historii to Kopciuszek przyniósł złoty pantofelek księciu. a nie odwrotnie. Czwarta z kolei powieść Gabrieli Anny Kańtor opowiada o spotkaniu dwóch osób; Joanny – „śląskiego Kopciuszka”. ubogiej sieroty z kopalnianych slumsów i magnata przemysłowego. słynnego self-made mana. który w latach 1801-1848 dorobił się majątku szacowanego na dwa miliony talarów. Opowieść o tym. jak od owego przypadkowego spotkania zmieniło się ich życie. jest gotowym scenariuszem na ekscytujący film! Dla Czytelników będzie to niezapomniana lektura.

Wydawnictwo: MG

Cena:


Zdarzenia. Naśladowca głosów

Autor: Thomas Bernhard

Punktem wyjścia dla tych miniatur były sprawy sądowe. które Thomas Bernhard opisywał jako korespondent jednej z gazet. Ale – i na tym polega największa niespodzianka – nie stały się one okazją do przypuszczenia wściekłego ataku na zakłamane i zepsute mieszczańskie społeczeństwo. Na kanwie tych kryminalnych zagadek Bernhard stworzył bowiem niezwykłe prozy poetyckie. pełne baśniowego okrucieństwa i onirycznego mroku. Jedno wszak się nie zmieniło – zjadliwe. typowo bernhardowskie poczucie humoru.

A na dodatek dostajemy kilka reminiscencji z podróży autora do Polski…

 

Wydawnictwo: Wydawnictwo OD DO

Cena: 24.9


ISBN

9788395735943: Wydawnictwo

Format

65: https://woblink.com/ebook/psalmy-adam-szustak-op-206381u

Cena:


ISBN

9788378358022: Wydawnictwo

Format

27.9: https://woblink.com/ebook/hellware-marcin-mortka-196561u

Cena:sam christer, pedagogika ogólna pdf, przewieszenie remigiusz mróz, dzielny oczak, the forest solucja, nick clark, rafał matyja wyjście awaryjne, szczeliny, gdzieniegdzie czy gdzie nie gdzie, jan dąbrowski wiek, sprawdziany matematyka klasa 6, kompleks portnoya, ludzie doskonali, biblioteka internetowa, streszczenie dzieci z bullerbyn pdf, najszczęśliwsze dziecko w okolicy pdf, nowa psychologia sukcesu, mortimer carole, i jak tu się dogadać, mikolajek online, ms manwhore pdf, dzieci z bullerbyn pdf…