https://woblink.com/product-publication/download/207368/pdf

https://woblink.com/product-publication/download/207368/pdf

1:

:

Cena:


Wierni

Autor: Sowiński Piotr

Lato 1942 roku. Trzecia Rzesza jest u szczytu potęgi. We wcielonej do Niemiec Łodzi. przez hitlerowców przemianowanej na Litzmannstadt. panuje okrutny. wszechogarniający terror. Prawa Polaków są skrajnie ograniczone. a resztki wolności. sprawiedliwości i człowieczeństwa brutalnie deptane przez zbrodnicze zapędy najeźdźców. Strzępów nadziei trzyma się garstka straceńców próbująca walczyć z nazistowską machiną śmierci. Kto mówi prawdę. kto gra na dwa fronty. kto dał się sprzedać. a kto pozostał wierny? I jaka jest cena wierności?

Wierni Piotra Sowińskiego to opowieść o trudnych wyborach moralnych w skrajnie niemoralnych czasach. Bohater. komisarz policji. prowadzi śledztwo związane z serią wyłudzeń. Jako pół Polak. pół Niemiec próbuje odnaleźć swe miejsce w nowej rzeczywistości. Podążając tropem intrygi. wkracza w świat łódzkiej konspiracji. by odkrywać tajemnice niezwykle odważnych działań wymierzonych w Trzecią Rzeszę. Powieść garściami czerpie z prawdziwych wydarzeń. ukazując heroiczną walkę łódzkiego podziemia w ramach Akcji „N” i niebezpośrednie. ale bardzo kreatywne i ryzykowne metody walki z okupantem. Tłem dla opowieści są rozgrywki podziemnego Widzewa. rekordzisty w ilości rozegranych meczy w konspiracyjnej lidze piłkarskiej – walka o godność miała i takie oblicze.

Wydawnictwo: Księży Młyn Dom Wydawniczy Michał Koliński

Cena: 29.9


Spitfire stanął na ogonie

Autor: Reising Paweł

Wspomnienia Johna Benetta-Książczyka – pilota Polskich Sił Zbrojnych na Zachodzie. a po zakończeniu wojny czynnego oficera Królewskich Sił Powietrznych RAF.

Poznajemy dzieciństwo bohatera. szkołę lotniczą. epopeję wojny 1939 roku. ucieczkę przez granicę i „ścieżkę szczurów” prowadzącą do jednostek tworzonych przez Sikorskiego na Zachodzie.

Nowa szkoła lotnicza i nowe przyjaźnie .Walki i wypadki lotnicze. fascynacje i miłości. Dzięki małżeństwu z Angielką polski pilot mógł pozostać na Wyspach Brytyjskich. w przeciwieństwie do tysięcy polskich żołnierzy. których lewicowy rząd Bevina nie chciał widzieć nawet w koloniach Korony. Zaproponowano mu kontynuowanie kariery wojskowej w służbie brytyjskiego króla.

Ponieważ Polacy przestali być mile widziani w Albionie. nazwisko „Książczyk” było niemożliwe do wymówienia dla tubylców . swojski Jan Książczyk musiał zmienić się w Johna Benetta. mile brzmiącego w angielskich uszach.

Oddajemy do rąk Czytelnika wspomnienia 101-letniego weterana. oddając hołd jego odwadze. uporowi i konsekwencji.

‚Próbuję odpalić silnik raz. drugi. trzeci. lecz śmigło ani drgnie. Spitfire traci prędkość i zaczyna spadać. Spoglądam na wysokościomierz – wskazuje 12 tysięcy stóp. czyli prawie 4 tysiące metrów. Zagłębiam się znów w czarnej chmurze. Jeszcze raz próbuję odpalić silnik i nic. zupełnie nic. więc już wiem. że muszę przymusowo lądować! Zgodnie z instrukcją wyłączam iskrownik. Aby utrzymać prędkość i nie wpaść w korkociąg. szybuję w dół. lecz mimo to samolot szybko traci wysokość. Gdy wreszcie znalazłem się pod chmurami patrzę. poniżej rozpościera się pagórkowaty. miejscami zalesiony teren. W przeważającej części pokryty polami. lecz one zasłane są licznymi szarymi. granitowymi głazami. Wiem. że jest już za nisko na skok ze spadochronem… ‚

Wydawnictwo: Fronda

Cena: 24.99dekada gierka, jarosław zientara, porozumienie przeciw monowładzy: z dziejów pc, wróżąc z fusów, kronika prokosza pdf, dobry zwyczaj nie pożyczaj, tygodnik powszechny wydanie specjalne, milcząca dziewczyna pdf, cities skylines poradnik, jedz i chudnij z dietą sirt chomikuj, problem trzech ciał pdf, arytmetyka komputerowa, hart zamówienie, zarządzanie działem sprzedaży, sławomir godek, potrzeby emocjonalne dziecka, vi keeland walka…