ISBN

ISBN

9788324225873: Wydawnictwo

Format

16: https://woblink.com/ebook/boska-obecnosc-o-wzglednosci-tekstu-i-rytualu-w-teatrze-kabuki-rutkowska-iga-207360u

Cena:


Kocham cię mimo wszystko

Autor: Małgorzata Lis

Ania tęskni za prawdziwą miłością. Marcin za świętym spokojem. Pozornie przypadkowe spotkanie wywraca ich życie do góry nogami. Podczas gdy dziewczyna widzi w tym rękę Boga. chłopak wzdryga się na samą myśl o Kościele. Zaskakujący kalejdoskop fatalnych zbiegów okoliczności. które stają się udziałem dwojga młodych ludzi. wystawia ich uczucie na prawdziwą próbę. Czy wyjdą z niej zwycięsko? Czy Ania nie straci wiary. gdy straciła już prawie wszystko? Czy Marcin odnajdzie Boga w najtrudniejszym momencie swojego życia?

Małgorzata Lis stworzyła portret miłości tak głębokiej. że zdolna jest przetrwać największe życiowe burze. i wiary tak prawdziwej. że można zaryzykować dla niej wszystko. To opowieść o dojrzewaniu w uczuciu do drugiego człowieka i do Boga. a także o tym. czego

35.99: https://woblink.com/ebook/slow-beauty-recepta-na-piekno-agnieszka-pocztarska-193132u

Cena:


ISBN

9788381197861: Wydawnictwo

Format

24.9: https://woblink.com/ebook/jak-zlozyc-statyczna-oraz-interaktywna-ksiazke-krzysztof-wolk-204963u

Cena:


Muzykofilia

Autor: Oliver Sacks

Jazz i rock z ich silnym dźwiękiem i swobodą improwizacyjną mogą być szczególnie atrakcyjne dla muzyków z zespołem Tourette’a i znałem wielu znakomitych jazzmanów z taką dolegliwością (chociaż niektórzy muzycy z Tourette’em wolą strukturę i rygor muzyki klasycznej). David Aldridge. zawodowy perkusista jazzowy. rozwija ten temat we wspomnieniach zatytułowanych ‚Rhythm Man’.

‚Od wieku sześciu lat nieustannie bębniłem na chłodnicach samochodowych. aż rytm wylewał mi się z uszu. […] Rytm i Tourette splotły się ze sobą od chwili. gdy odkryłem. że wybijanie rytmu na blacie stołu pozwala ukryć niekontrolowane podrygiwanie moich rąk. nóg i szyi. […] Odkrycie to spowodowało. że mogłem pokierować moją niepohamowaną energię. porządkując ją i formując. […] To ‚pozwolenie na eksplozję’ pozwoliło mi czerpać z wielkiego zasobu dźwięków i fizycznych doznań. co sprawiło. że nareszcie wiedziałem. jakie jest moje przeznaczenie: zostanę człowiekiem rytmu.’

W Muzykofilii Oliver Sacks bada potęgę muzyki. analizując doświadczenia pacjentów. muzyków i zwykłych ludzi. a znajdą się między nimi: chirurg. który po porażeniu piorunem dostaje obsesji na punkcie muzyki Chopina. osoby z amuzją. dla których symfonia brzmi jak brzęk rondli i pokrywek. oraz człowiek. którego pamięć nie obejmuje więcej niż siedem sekund – chyba że chodzi o muzykę. Doktor Sacks opisuje. jak muzyka potrafi ożywić zastygłych w bezruchu parkinsonistów. pozwala przemówić niemym ludziom po zawale. a także uspokaja i organizuje życie chorych na Alzheimera czy schizofreników. Muzyka potrafi inspirować. porywać na szczyty emocji i rzucać w ich głębie. bywa też czasami najlepszym lekarstwem. Gatunek ludzki jest pod tym względem absolutnie unikalny. W Muzykofilii Oliver Sacks tłumaczy. dlaczego.

‚Jak można żyć. nie poddając się czemuś tak tajemniczemu. czarownemu. wyzbytemu lęku jak muzyka? – pyta Oliver Sacks. wybitny neurolog i pisarz w swojej najnowszej książce Muzykofilia. Możemy postrzegać muzykę i jeszcze łączyć z nią silne emocje. gatunek ludzki jest w tym unikalny. twierdzi. Ten zachwycający mechanizm może jednak łatwo ulec mniejszym lub większym uszkodzeniom. jak to się dzieje w przypadku bohaterów jego książki. Muzyka może stać się przekleństwem. jak to się zdarza chorym. którzy na jakiś określony rodzaj muzyki reagują atakami epilepsji. Ale też może być nadzieją. jak dla pacjentów dotkniętych demencją. którzy poprzez muzykę są w stanie. choćby na chwilę. nawiązać jakiś kontakt z zewnętrznym światem’.

Anna Bikont. ‚Gazeta Wyborcza’

Oliver Sacks jest praktykującym lekarzem i autorem dziesięciu książek. między innymi bestsellera Mężczyzna. który pomylił żonę z kapeluszem oraz Przebudzeń (które stały się podstawą scenariusza filmu nominowanego do Oscara). Aktualnie mieszka w Nowym Jorku; jest profesorem neurologii i psychiatrii w Columbia University Medical Centre. jest też pierwszym Columbia University Artist.

W 2009 nakładem Zysk i S-ka Wydawnictwo ukazały się nowe wydania wcześniejszych książek Olivera Sacksa. Antropolog na Marsie oraz Mężczyzna. który pomylił swoją żonę z kapeluszem.

Wydawnictwo: Zysk i S-ka Wydawnictwo

Cena: 40


1

:

:

Cena:


1

:

:

Cena:


Martwe dusze

Autor: Mikołaj Gogol

Paweł Iwanowicz Cziczikow – grzeczny. zadbany. porządny obywatel – zajeżdża ze swym stangretem Selifanem oraz lokajem Pietrkiem do miasta gubernialnego N.. gdzieś na rosyjskiej prowincji. Cziczikowa poznajemy powoli. Nie jest zbyt bogaty. ale też i nie jest biedny. ‚ani tłusty. ani chudy’ – raczej dosyć bezbarwny. Zapoznaje się najpierw z ważnymi osobistościami miasta. Robi to bardzo zręcznie. wzbudza ogólną sympatię i zainteresowanie. Następnie zaczyna objeżdżać okoliczne majątki. w celu skupowania martwych dusz chłopskich. Podróżując z nim poznajemy najróżniejsze charaktery ludzkie. Początkowo. wszystko wydaje się układać gładko. ale o Cziczikowie zaczynają krążyć plotki. Piękne pozory zmieniają kształty jak w krzywym zwierciadle.

Wydawnictwo: MG

Cena: 34.9szczęśliwy mózg pdf, twarze marilyn monroe, sex polaków, ostatni dzień skazańca, jolanta klimczak, joseph murphy potęga podświadomości audiobook, marek dryjer, powieść katarzyny grocholi, igrzyska śmierci książka pdf, opracowanie lektury chłopcy z placu broni, cywilizacja dusz, adaptowana aktywność fizyczna dla fizjoterapeutów pdf, garnek złota, jestem szczęśliwym singlem, pamiętnik z powstania warszawskiego miron białoszewski, fastlane milionera audiobook, remigiusz mróz prom, jarosław kaczmarek, święte słowa, czas wolny w prl, tomasz zalega…