Toy Land

Toy Land

Autor: Robert J. Szmidt

Apokryficzna opowieść z uniwersum PÓL DAWNO ZAPOMNIANYCH BITEW

To uniwersum. w którym kilka lat później osadzona została akcja noweli Pola dawno zapomnianych bitew. W Toy Landzie znajdziecie wiele elementów. które pojawiają się obecnie w powieściach z tego cyklu: Łatwo być Bogiem oraz Ucieczce z raju. Nie jest to jednak pełnokrwisty prequel. tylko opowieść z tego samego wszechświata. w którym niemal dwa wieki później działają Nike i Henryan. Jak słusznie głosi napis na okładce. jest to dzieło apokryficzne. ale skromnym zdaniem Autora ‒ wcale nie gorsze.

Wydawnictwo: REBIS

Cena: 24.9


ISBN

9788380755659: Wydawnictwo

Format

29.9: https://woblink.com/ebook/zostan-ile-chcesz-anna-h-niemczynow-133609u

Cena:


ISBN

9788374828291: Wydawnictwo

Format

25.5: https://woblink.com/ebook/dotknac-nieba-judy-landrieu-klein-maciej-piatek-31461u

Cena:


Dusza człowieka w socjalizmie

Autor: Oscar Wilde

Głośny esej polityczny. w którym Wilde rysuje wizję nowego ustroju opartego na wolności. humanizmie i sztuce. Autor kwestionuje wszelkie formy politycznego. społecznego i ekonomicznego przymusu wobec jednostki. podkreśla potencjał drzemiący w każdym z nas. nawołuje do życia autentycznego i godnego – a takie najpełniej może się realizować w obszarze kreacji artystycznej. Odżegnuje się od schlebiania masowym gustom i broni indywidualizmu. „Czy to utopijne? – pyta. I odpowiada: – Nie warto nawet spojrzeć na taką mapę świata. która nie zawiera Utopii’.

Esej w nowym przekładzie Jacka Dehnela został opatrzony posłowiem dr Cezarego Błaszczyka. który pozwala umieścić tekst w szerszym kontekście historii doktryn politycznych i ukazuje Wilde’a jako pisarza politycznego. anarchistę i jednego z ojców studenckiej rewolty maja’68.

Wydawnictwo: Karakter

Cena: 25


Nagi sad

Autor: Wiesław Myśliwski

Nagi sad to przejmująca opowieść o miłości ojca i syna. To miłość wyrażana w milczeniu. domysłach. drobnych gestach i nieustannym poszukiwaniu siebie nawzajem. To relacja najbliższych sobie osób. w której syn próbuje sprostać marzeniom ojca.

Bohater wykształcony w mieście. a pochodzący ze wsi. usiłuje na powrót się odnaleźć w krainie swojego dzieciństwa i młodości. W świecie najbliższym natury. a zarazem świecie najprostszych i najgłębszych związków między ludźmi.

Na motywach powieści powstał nagradzany i popularny film Przez dziewięć mostów. który otrzymał m.in. „Złotą Pragę” (Grand Prix na festiwalu telewizyjnym w Pradze) w 1972 roku.

Scenariusz filmu napisał sam Wiesław Myśliwski.

Wiesław Myśliwski jest autorem dwukrotnie uhonor

Wydawnictwo: Czwarta Strona

Cena: 29.9dwaj ludzie z szafą, ja żem jej powiedziała, owidiusz sztuka kochania pdf, sartany, achaj, dziady ii pdf, był sobie pies pdf, wydawnictwo naukowe scholar, chemia test gimnazjalny, choroby autoimmunologiczne pdf, anatomia czlowieka pdf, mubi.pl/kickster, darmowe książki do czytania, miasto bezkresnej nocy, oddawaj…