Opowieści o pilocie Pirxie

Opowieści o pilocie Pirxie

Autor: Stanisław Lem

Pilot Pirx to sympatyczny ‚chłopak z sąsiedztwa’ siedzący za sterami gwiazdolotów. Na co dzień boryka się z przyziemnymi bolączkami epoki kosmicznych podróży: chciwymi armatorami. niesforną załogą. zdezelowaną flotą. Pirx doskonale radzi sobie jednak również w sytuacjach ekstremalnych. wymagających twórczego myślenia i niekonwencjonalnych zachowań. Sensacyjne historie z udziałem dzielnego pilota są pretekstem do rozważań o ludzkich niedoskonałościach. które składają się na istotę naszego człowieczeństwa.

Wydawnictwo: Cyfrant

Cena: 10.95


Horyzont

Autor: Jakub Małecki

Czasami prawda rozciąga się daleko za horyzont.

Jałowe lata bez wschodów i zachodów słońca. Wspomnienia jak burza piaskowa. jak skrzypienie desek w starym domu. Smugi przeszłości płytko pod skórą. Gry komputerowe i bułgarski rap.

Maniek i Zuza mieszkają po sąsiedzku na warszawskim Mokotowie. On. były saper. próbuje spisać wspomnienia z misji w Afganistanie. mając nadzieję wreszcie stamtąd wrócić. Ona. dziecko pokolenia Y. uczy się żyć na własny rachunek i mimowolnie zatraca się w rodzinnej tajemnicy. Choć z pozoru nic ich nie łączy. ciążą ku sobie. niezdolni i niechętni do pielęgnowania więzi z otoczeniem.

Nowa książka Jakuba Małeckiego to zaskakująca opowieść o tęsknocie. przyjaźni i odwadze. O konfrontacji z zadrą – własną i cudzą. O próbach znalezienia właściwej we

:

Cena:


Córka fałszerza. tom 1

Autor: Joanna Jax

Opowieść o grupie ludzi. których młodość przypada na burzliwe czasy schyłku Republiki Weimarskiej i początku istnienia III Rzeszy.

Młoda Żydówka o niezwykłym talencie malarskim. policjant usiłujący zachować prawość w okrutnych czasach. majętny mężczyzna zarażony ideą nazizmu i człowiek ogarnięty ezoterycznym szaleństwem to bohaterowie powieści. którzy próbują odnaleźć się w nowej rzeczywistości. Kiedy nadchodzą rządy Hitlera. żadne z nich nie spodziewa się. że właśnie narodziło się czyste zło. To historia o powstaniu III Rzeszy. jej związkach z okultyzmem i żądzy władzy tak wielkiej. że doprowadza do najokrutniejszej wojny w dziejach ludzkości i tragedii milionów istnień.

Wydawnictwo: Videograf

Cena: 15.35pytania bez odpowiedzi, miron białoszewski pamiętnik z powstania warszawskiego pdf, bernard stiegler, jakub czarodziej choroba, depresja jak pomóc sobie i bliskim, simon beckett niespokojni zmarli, rytm życia kępiński, zola germinal, duszczyk, agricola chłopi i ich zwierzyniec, egomaniac vi keeland pdf, gra o tron ebook za darmo, powieść joanny jagiełło, semiotyczny, folwark zwierzęcy lektura…