Operator 112

Operator 112

Autor: Roman Klasa

Zaczynało się zawsze tak samo.

– Operator 36. w czym mogę pomóc?

Dalsza część rozmowy za każdym razem była wielką niewiadomą. Czy operatora czeka dziesięć minut wysłuchiwania wyzwisk od pijanego mężczyzny? A może właśnie dzwoni zrozpaczona matka. której dziecko odchodzi w jej ramionach? Lub po drugiej stronie jest samobójca. który za moment targnie się na swoje życie?

Roman Klasa przez prawie sześć lat pracował w Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Gdańsku jako operator numeru alarmowego 112. Nigdy nie widział swoich rozmówców. jednak często to właśnie od niego zależał ich dalszy los.

Książka „Operator 112. Relacja z centrum ratowania życia” to poruszająca i szokująca opowieść człowieka. który przez lata był uczestnikiem ludzkich dramatów. Autor wspomina proc

:

Cena:


Twice-Told Tales

Autor: Nathaniel Hawthorne

Twice-Told Tales is a two-volume collection of thirty-nine Hawthorne works. consisting of short works of art. allegories. and narrative essays. The greatest gift a reader receives when reading all these stories. including sometimes too superficial vignettes and too obvious allegories. is a close acquaintance with young Hawthorne: thoughtful. reflective. with a deep interest in colonial and revolutionary history. given solitary walks and meditations.

Wydawnictwo: KtoCzyta.pl

Cena: 14.9


Old Surehand TOM II

Autor: Karol May

„Old Surehand – Tom II” to druga z trzech części powieści przygodowej Karola Maya.

Komancze postanawiają napaść na osadę przyjaciela Old Shatterhanda i Winnetou – Bloody Foxa. Wódz Apaczów i Old Shatterhand ruszają mu na pomoc.

W czasie wędrówki poznają jednak najważniejszą postać powieści. tajemniczego myśliwego – Old Surehanda. Old Shatterhand i Winnetou pomagają również jemu. ale tym razem w rozwiązaniu rodzinnej tajemnicy.

Wydawnictwo: Avia Artis

Cena: 12.49


Dwie księżniczki z Bamarry

Autor: Gail Carson Levine

Dwie księżniczki z Bamarry. Addie i jej starsza siostra Meryl. bardzo się od siebie różnią: Addie jest nieśmiała i boi się wszystkiego. a Meryl jest odważna i zapowiada. że uwolni królestwo od gryfów. ogrów i straszliwej choroby – Szarej Śmierci. Według przepowiedni lekarstwo znajdzie się. kiedy tchórze staną się odważni. a na całą Bamarrę spadnie deszcz.

Siostry bardzo się kochają. Gdy Meryl zachoruje. to lękliwa Addie wyruszy na wyprawę. od której zależy życie jej siostry. Wyposażona w siedmiomilowe buty. magiczną lunetę. zaklęty obrus i pelerynę niewidkę. wyruszy w poszukiwaniu lekarstwa. Czy wystarczy jej odwagi. by zmierzyć się ze straszliwym smokiem i złośliwymi widmami?

O Autorce:

Ceniona amerykańska autorka literatury młodzieżowej. J

:

Cena:


Scooby-Doo i skarb zombi

Autor: James Gelsey

Na wczasach na kempingu Zakręt Skarbów trudno mówić o spokojnym wypoczynku. W okolicznych lasach kręci się zbyt wielu ludzi. Dla Tajemniczej Spółki nie ulega wątpliwości. że obozowisko ukrywa jakąś tajemnicę. Ale jaką? Czy ma ona jakiś związek z opuszczoną kopalnią złota. której zagubione tunele muszą się jeszcze znajdować gdzieś głęboko pod polem namiotowym? A może są z nią związane niedawne napady rabunkowe. które miały miejsce w okolicznych miasteczkach? Zagadka w sam raz na miarę Scooby-Doo i jego przyjaciół.

Wydawnictwo: Siedmioróg

Cena: 9.99kastor miłoszewski, obsługa konsumenta w hotelarstwie, nowe media pdf, ireneusz świtała, seks w samolocie, tajemnica złotych wzgórz, marcin kilanowski, aneta załazińska, opinia logopedyczna dziecka z dyslalią wieloraką, macierewicz biografia nieautoryzowana, wojciech dajczak, pielęgniarstwo anestezjologiczne i intensywnej opieki, rana wojciech chmielarz, córka papieża, jedz i chudnij z dietą sirt chomikuj, zwykła książka o tym, skąd się biorą dzieci, marcin ligas agh, wieczna wojna komiks pdf, miłość na walizkach, bogusław adamowicz, cyfrowa twierdza, sztuka spania i wstawania pdf chomikuj, ćwiczenia z mikroekonomii z rozwiązaniami pdf…