Dziadek Władek. O Broniewskim. Ance i rodzinie

Dziadek Władek. O Broniewskim. Ance i rodzinie

Autor: Ewa Zawistowska

Ewa Zawistowska. wnuczka Władysława Broniewskiego. przez lata rozdzielała jego postać na ‚prywatnego’ dziadka Władka i ‚oficjalnego’ poetę ze szkolnych podręczników. Swojej matki Anki. młodo zmarłej ukochanej córki Broniewskiego. nie pamiętała zupełnie. Po pamięć i wiedzę o nich wyruszyła w literacką podróż w głąb zatrzaśniętego w skrzyni archiwum rodzinnego.

Z nieznanych dotąd listów. zdjęć i dokumentów autorka układa historię swojej niezwykłej rodziny. W jej barwnej opowieści powraca też powojenny świat literacki i filmowy oraz skomplikowana rzeczywistość lat pięćdziesiątych.

Wnuczka Broniewskiego nie unika trudnych tematów – takich jak alkoholizm dziadka. jego poemat o Stalinie. choroba matki i okoliczności jej śmierci czy komunizm babki.

Listy pokazują ogromną miłość Broniewskiego do Anki i niebanalną więź. jaka ich łączyła. Dokumenty ujawniają ciekawe. czasem burzliwe kulisy wspólnej pracy ojca i córki nad filmem ‚Wisła’. którego realizację przerwała śmierć 24-letniej reżyserki.

W tle widać – zatrzymaną w odległych czasach stalinowskich – całą rodzinę. Tacy. jacy byli na co dzień. W rolach ojców. córek. matek i dziadków. Jak mieszkali. pracowali. spędzali wakacje. O czym myśleli. w co wierzyli.

Unikatowe materiały z rodzinnego archiwum i barwna opowieść o niedającym się zaszufladkować poecie z krwi i kości.

Ewa Zawistowska – urodzona w 1948 roku. Ukończyła socjologię na Uniwersytecie Warszawskim. Jej świetnie zapowiadającą się karierę dziennikarską przerwała nieuleczalna. dziedziczna choroba. Zaczęła wtedy pisać wiersze i piosenki dla dzieci. wydała kilka książek. Przed dziewiętnastoma laty przeprowadziła się do Grecji. gdzie mieszka do dziś w maleńkiej górskiej wiosce.

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka

Cena: 40


Słodki kłamca

Autor: Katarzyna Bester

Mówią. że kłamstwo ma krótkie nogi.

W tym przypadku – uwodzicielski wzrok i przyciągający magnetyzm.

Świat Stelli legł w gruzach. kiedy zastała byłego już chłopaka między nogami innej kobiety. Teraz z pomocą przyjaciółki Victorii próbuje uporządkować sobie życie od nowa. Gdy tylko postanawia zrobić przerwę od facetów. los stawia na jej drodze przeszkodę. Podwójną.

Robert jest seksownym właścicielem sieci kawiarni słynącej z najlepszej szarlotki w mieście. Z kolei Adam. jej nowy sąsiad. niezwykle pomocnym i kuszącym przystojniakiem. Każdy z nich może okazać się kolejnym kłamcą.

Mimo obaw i natury romantyczki w Stelli budzi się ogromne pożądanie. Szukanie miłości w świecie pełnym niedomówień jest trudnym wyzwaniem. I zaskakująco podniecającym.

34.99: https://woblink.com/ebook/male-kobietki-louisa-may-alcott-177436u

Cena:


Upadek średniowiecznego Królestwa Węgier: Mohacz 1526-Buda 1541

Autor: Perjés Géza

Książka Gézy Perjésa od ukazania się w 1977 r. wzbudziła żywe zainteresowanie nie tylko na Węgrzech. ale i na świecie. czego wyrazem było jej wydanie w USA. Nic w tym dziwnego. ponieważ dzieło zawiera niezwykle interesujące rozważania metodologiczne dotyczące uwarunkowań procesu decyzyjnego i racjonalności polityki. Ponadto prezentuje geopolitykę mocarstw europejskich i Imperium Osmańskiego oraz rolę jaką w niej odgrywało Królestwo Węgier. Inną. niemniej ważną zaletą książki jest próba rekonstrukcji sił tureckich i węgierskich oraz bitwy pod Mohaczem. cenna dla każdego miłośnika batalistyki. Pomimo szczupłości źródeł pisanych autor. choć należący do historyków starszej generacji. wykazał się bardzo interdyscyplinarnym podejściem do zagadnienia. bowiem w

54.99: https://woblink.com/ebook/paryz-1919-macmillan-margaret-175302u

Cena:


Filipek i wakacje

Autor: Małgorzata Strękowska-Zaremba

Filipek to istny wulkan energii. a jego głowa to prawdziwa skarbnica niepoprawnych (zdaniem dorosłych) pomysłów. Nic dziwnego. że nadchodzące wakacje spędzają jego rodzicom sen z powiek.

Ale ani obóz piłkarsko-taneczny. ani składanie mebli z Ikei. ani wyjazd z dziadkiem do sanatorium nie są w stanie sprawić. że Filipek będzie się źle bawił! W końcu każdy pomysł dorosłych na zajęcie mu czasu wolnego można ulepszyć. prawda?

Kipiąca humorem. trochę niepoprawna książka dla wszystkich. którzy lubią bohaterów w typie słynnego Mikołajka.

Wydawnictwo: Literatura

Cena: 16.9ptakologia, dynastia miziołków pdf, uwierz w siebie i działaj, 4 godzinny tydzień pracy audiobook peb, sklep ebook, pięć dysfunkcji pracy zespołowej pdf, program nauczania wychowania fizycznego dla ośmioletniej szkoły podstawowej ebook, reguła 5 sekund pdf, magiczne drzewo tom 10, jerofiejew wiktor, kurka wodna witkacy, jojo moyes we wspólnym rytmie, niecodzienny upominek, ervegan ksiazka, czarni ksiazka, blanka lipińska 365 dni pdf za darmo, przewodnik po zbrodni według grzecznej dziewczynki, plugawe, louise hay pdf, zimna wojna pdf, błąd w sztuce, tolkien dzieci hurina…