ISBN

ISBN

9788380871854: Wydawnictwo

Format

32.9: https://woblink.com/ebook/przezwyciezanie-pieciu-dysfunkcji-pracy-zespolowej-patrick-lencioni-133376u

Cena:


Walcz. protestuj. zmieniaj świat!

Autor: Tomasz Besta

Aktywizm społeczny lub polityczny to sposób działania mający na celu doprowadzenie do określonych zmian. Samo słowo „aktywizm” zawiera w sobie działalność lub działanie jako formę wyrażania swojego sprzeciwu. Aktywizm jest zatem podejmowaniem bezpośredniego działania.

W książce Walcz. protestuj. zmieniaj świat zjawisko aktywizmu analizują młodzi polscy naukowcy. którzy temu zagadnieniu poświęcili również część swoich badań.

W rezultacie otrzymujemy przystępnie napisany przewodnik poruszający ważne tematy związane z aktywizmem.

„Ta książka ma przybliżyć wam świat działań wspólnotowych. To przewodnik po działaniach zmieniających rzeczywistość. który napisaliśmy na podstawie wniosków z badań naukowych oraz doświadczeń aktywistów i aktywistek. Jeśli chcecie działać razem z innymi. dokonywać zmiany społecznej w swojej klasie. dzielnicy. kraju – ta książka jest dla was. Jeśli chcecie budować grupy. kierować zespołem. kontrolować tych. którzy wami kierują. zerknijcie do niej. Jeśli chcecie zrozumieć. dlaczego ludzie nie podążają za waszymi pomysłami i nie przychodzą na protesty – przeczytajcie to. co mamy wam do powiedzenia. Czytajcie. jeśli działacie w ruchu walczącym o to. aby na świecie było choć trochę lepiej”.

(fragment Wprowadzenia)

‚Książka Walcz. protestuj. zmieniaj świat jest niezbędnym dla współczesnego aktywisty kompendium wiedzy o protestowaniu. demonstrowaniu. budowaniu ruchu społecznego i radzeniu sobie z przeciwnościami. jakie towarzyszą takiej działalności. A wszystko to połączone z porządnym wykładem psychologii działania zbiorowego – jednego z najdynamiczniej rozwijających się obszarów badań psychologii społecznej.

Omawiając przykłady z całego świata – od baskijskich bębniarzy maszerujących w czasie festiwalu Tamborrada. przez holenderskich związkowców. działaczy Solidarności Walczącej. aż po terrorystów z ISIS. Czarnych Panter czy Tamilskich Tygrysów – autorzy książki przekazują czytelnikowi podstawową wiedzę o głównych motywacjach działania zbiorowego. o ich radykalizacji. o poczuciu skuteczności uczestników takich działań. o roli przywództwa. a w końcu o wypaleniu i kryzysach dotykających te ruchy. Analizują też działania zbiorowe na rzecz innych grup. czyli osób hetero działających na rzecz LGBT czy mieszkańców bogatej Północy walczących o poprawę sytuacji bytowej w dawnych koloniach. Ponadto analizują problematyczne kwestie związane z działaniami za pośrednictwem Internetu. gdzie aktywizm nieraz może się przerodzić w „slaktywizm”. czyli działania pozorne w rzeczywistości wirtualnej”.

Z recenzji Michała Bilewicza

To książka jakiej jeszcze nie było! Jako działaczka od zawsze szukałam odpowiedzi na pytania: jak mam działać? Jak angażować innych? Jak nie zatracić siebie w tym działaniu? Boleśnie przeżywałam porażki i własne wypalenie. I w końcu ktoś przełożył setki badań naukowych na ludzki język i dzięki temu mogę skorzystać z tej wiedzy. Polecam!

Anna Strzałkowska. współprzewodnicząca Gdańskiej Rady ds. Równego Traktowania i przedstawicielka Tolerado

Wydawnictwo: Smak Słowa

Cena: 29.9


Gwiezdne Dzieci

Autor: Malinowska Joanna

„GWIEZDNE DZIECI. Baśń dla dorosłych. którzy nie utracili dziecięcej wrażliwości”

Zazwyczaj biegniemy dokądś. sami nie bardzo wiedząc po co. Bo tak postępuje większość. taki jest trend. Niektórzy jednak zatrzymują się na chwilę zadumy: Po co to robimy? Gdzie leży nasz cel? Skąd przybyliśmy? I wówczas ten pęd donikąd przestaje być pociągający. Nowy cel rysuje się jeszcze niezbyt wyraźnie. niczym w porannej mgle. oni jednak zaczynają zaglądać w swoje serce. a dusza podejmuje dialog z ego. Odkrywają gwiezdne korzenie. ale także ścieżkę Tu i Teraz na Ziemi. Pojawia się rozumienie dawnych tęsknot i cechującej niezwykłej wrażliwości. Tym. co się w nich budzi. pragną się dzielić z innymi. Niosą w sercach Światło. które opromienia świat. Siłę czerpią ze Źródła. a przewodnikiem

:

Cena:tomasz komornicki, katarzyna bilewska, joseph murphy potęga podświadomości audiobook, bluszcz prowincjonalny, magdalena graczyk, podstawy projektowania procesów technologicznych typowych części maszyn, wszystko za everest pdf, twardoch ballada o pewnej panience, życie stewardesy, socjologia kultury, arkadiusz morawiec, akta dresdena tom 12, brudny róż kosińska, ślepnąć od świateł świat książki, demony zemsty, momro jakub, metodyka pracy naukowej, nienasycenie pdf, gra o tron tom 1 pdf, chyłka ebook, sekret heleny, zaufać przeznaczeniu, kod kapitalizmu…