Elemka. Kolonialny żaglowiec

Elemka. Kolonialny żaglowiec

Autor: Jacek Sieński

Elemka od początku była pechowa.

Zbudowana w 1918 roku w Kanadzie (pod nazwą Cap Nord) pływała rzadko. bo silnik nieustannie ulegał awarii. Przechodziła z rąk do rąk. by w sierpniu 1934 roku trafić w końcu do Polski. Amerykański szkuner zakupiła Liga Morska i Kolonialna. Elemka miała być statkiem szkoleniowym. ale także pływać do portów afrykańskich. by szukać nowych rynków zbytu.

Elemka. Kolonialny żaglowiec to nie tylko historia jednego statku. ale również epizodu z czasów II Rzeczpospolitej Polskiej: planu założenia polskich kolonii.

Wydawnictwo: Marpress

Cena: 29


Wojna Dwóch Róż

Autor: Jones Dan

W 1420 roku Anglia była najpotężniejszym państwem w zachodniej Europie. jej król uchodził za ozdobę świata. a jej przyszłość rysowała się w świetlanych barwach.W tych czasach za niedorzeczność uznano by stwierdzenie. że w ciągu jednego pokolenia kraj ten pogrąży się w chaosie nieporównywalnym z żadnym innym na kontynencie. Jak wiele tragedii. także ta rozpoczyna się w momencie triumfu…

Współcześni historycy uznają. że wojna Dwóch Róż w rzeczywistości była czymś znacznie bardziej złożonym. niż sugeruje jej kusząca nazwa. Sama wojna i wygaśnięcie dynastii Plantagenetów nie były karą za grzech obalenia Ryszarda II. Za całym złem XV wieku nie stał nikczemny Ryszard III. a małżeństwo Henryka VII z Elżbietą York nie przyniosło natychmiastowego wybaw

:

Cena:


Prognoza niepogody

:

„Prognoza niepogody” to książka podsumowująca piętnaście lat Nagrody Literackiej Gdynia. a jednocześnie ukazująca kondycję literatury polskiej w pierwszych dwóch dekadach XXI wieku. Wśród autorów znaleźli się członkowie kapituły oraz zaproszeni pisarze i literaturoznawcy. którzy gdyńską perspektywę poszerzają o własne przemyślenia. W końcu Nagroda Literacka Gdynia jest nie tylko przyznawanym co roku wyróżnieniem. ale także platformą żywej dyskusji o literaturze.

W tej przekrojowej antologii tekstów poświęconych poezji. prozie. eseistyce oraz sztuce przekładu autorzy mierzą się z tematami. które wydają się dziś szczególnie ważne. i podejmują twórczy dialog z literaturą ostatnich lat. Czytelnicy znajdą tutaj odważne propozycje interpretacyjne. próby podsumowań. a przede wszystkim szerokie spojrzenie na problemy literatury najnowszej.

Autorzy i autorki: Agata Bielik-Robson. Olga Drenda. Julia Fiedorczuk. Magda Heydel. Jerzy Jarniewicz. Anna Kałuża. Eliza Kącka. Marta Koronkiewicz. Ryszard Koziołek. Zofia Król. Paweł Mościcki. Aleksander Nawarecki. Monika Ochędowska. Magdalena Pytlak. Tomasz Swoboda. Piotr Śliwiński.

Partnerem wydania jest miasto Gdynia i Miejska Biblioteka Publiczna w Gdyni w ramach organizacji Nagrody Literackiej Gdynia 2020. Partnerem merytorycznym książki jest „Dwutygodnik”.

Wydawnictwo: Czarne

Cena: 31.9


Włoska intryga

Autor: Kaye Marguerite

Wychowana w nędzy Becky od dawna może liczyć tylko na siebie. Próbowała sił jako aktorka. potem zarabiała na chleb karcianymi sztuczkami. Oszukana przez jedynego mężczyznę. któremu zaufała. znów znalazła się na dnie. Ratunkiem może być zlecenie od włoskiego arystokraty. który chce wykorzystać jej umiejętności podczas prywatnego śledztwa. Becky nie ma nic do stracenia. jedzie do Wenecji. Jest oszołomiona urodą miasta. rolą. jaką ma odgrywać. a przede wszystkim urokiem księcia. który ją zatrudnił. Jednak wie. że musi zachować daleko posuniętą ostrożność. Zarówno podczas powierzonego zadania. jak i w obecności pracodawcy. Teraz książę Luca del Pietro traktuje ją więcej niż przyjaźnie. ale czy będzie równie miły. gdy misja Becky dobiegnie końca?

Wydawnictwo: Harlequin

Cena: 31.5


Sztuka rymotwórcza

Autor: Franciszek Ksawery Dmochowski

Poemat składa się z czterech pieśni. w których omawiane są zasady poezji oraz formy poetyckie. Początkowo utwór miał funkcjonować jako pomoc dydaktyczna w szkołach. jednak zyskał on również popularność w środowisku poetów i czytelników poezji. Stanowi on adaptację francuskiego podręcznika poetyki klasycystycznej „Sztuka poetycka” Nicolasa Boileau. W przeciwieństwie do niego jednak nie uwzględnia takich gatunków. jak sonet. madrygał. rondo czy też ballada. za to opisuje polską fraszkę oraz bajkę.

Wydawnictwo: KtoCzyta.pl

Cena: 14.9


Sztuka rymotwórcza

Autor: Franciszek Ksawery Dmochowski

Poemat składa się z czterech pieśni. w których omawiane są zasady poezji oraz formy poetyckie. Początkowo utwór miał funkcjonować jako pomoc dydaktyczna w szkołach. jednak zyskał on również popularność w środowisku poetów i czytelników poezji. Stanowi on adaptację francuskiego podręcznika poetyki klasycystycznej „Sztuka poetycka” Nicolasa Boileau. W przeciwieństwie do niego jednak nie uwzględnia takich gatunków. jak sonet. madrygał. rondo czy też ballada. za to opisuje polską fraszkę oraz bajkę.

Wydawnictwo: KtoCzyta.pl

Cena: 14.9


Kurs medytacji

Autor: OSHO

„Bez medytacji nie znasz sekretów życia. znasz tylko powierzchnię życia”.

– OSHO

Oto nowe techniki medytacyjne. pozwalające sprostać wyzwaniom. przed jakimi staje umysł współczesnego człowieka. któremu trudno się odprężyć. doświadczyć ciszy oraz uspokoić gonitwę myśli.

Poznaj praktyczny kurs. dzięki któremu w 21 dni opanujesz proste techniki medytacyjne i ćwiczenia rozwijające świadomość. Otrzymasz także wyjątkowe spostrzeżenia Osho na temat miłości. gniewu. relaksu i innych tematów. które prowadzą do wewnętrznej akceptacji. radości i uważności. Każde doświadczenie medytacyjne możesz podsumować własnymi notatkami lub porozmyślać nad zaproponowanym cytatem. który będzie towarzyszył ci przez cały dzień.

Kurs medytacji pokazuje. jak odzyskać medytacyjną naturę. z którą przychodzimy na świat. ale tracimy z upływem czasu. Książka przeznaczona jest zarówno dla początkujących. którzy pragną znaleźć spokój. jak i bardziej doświadczonych medytujących. którzy chcą podnieść swoją praktykę na wyższy poziom. Wskazówki Osho nauczą każdego. jak oddzielać się od swojego umysłu w celu dokonania transformacji świadomości. która przynosi nowe zrozumienie tego. jak reagować świadomie i wrażliwie na wszystko. co oferuje życie.

Wydawnictwo: Czarna Owca

Cena: 29.99


Maria

Autor: Antoni Malczewski

Powieść poetycka w dwóch pieśniach. dzieło polskiego romantyzmu z roku 1825. Antoni Malczewski jako pierwszy wprowadził gatunek powieści poetyckiej do literatury polskiej. Fabuła odwołuje się do rzeczywistej zbrodni – mordu na Gertrudzie Komorowskiej dokonanego na polecenie przeciwnego małżeństwu teścia. Utwór. którego akcja rozgrywa się na ukraińskich stepach. przesycony jest pesymizmem. atmosferą grozy i tajemniczości. potęgowanymi przez zaburzenia chronologiczne.

Wydawnictwo: KtoCzyta.pl

Cena: 14.9


Na Wzgórzu Śmierci

Autor: Jan Kasprowicz

Jana Kasprowicza. przedstawiciela Młodej Polski. stawiano na równi z Adamem Mickiewiczem jako jednego z najwybitniejszych polskich poetów. Kasprowicz tworzył poezje. dramaty. zajmował się krytyką literacką oraz tłumaczeniami. Był prekursorem między innymi wiersza wolnego czy też prymitywizmu w sztuce współczesnej. W jego poezji przewijały się tematy bólu. biedy. samotności. rozpadu więzi rodzinnych oraz próby kontaktu z Bogiem. a inspirację dla nich stanowiło jego życie.

Wydawnictwo: KtoCzyta.pl

Cena: 14.9


Badanie podłoża budowli

Autor: Michał Wójcik

Obserwowany w ostatnich latach rozwój badań polowych gruntu – zarówno w odniesieniu do technologii ich wykonywania. interpretacji wyników. jak ich praktycznego wykorzystania – uświadomił konieczność nowego podejścia do inżynierii geotechnicznej i stworzył pilną potrzebę jej kompleksowego i metodycznego ujęcia.

Badania podłoża budowli stanowi obszerne i całościowe ujęcie problematyki badań polowych gruntu. Prezentuje najnowsze osiągnięcia naukowe z zakresu badań gruntu. Dodatkowo została wzbogacona radami i zaleceniami wynikającymi z wieloletniego doświadczenia zawodowego Autorów.

Wartościowym aspektem Badania podłoża budowli jest wyraźne podkreślenie znaczenia rozpoznania geologicznego – jako punktu wyjścia do twor

29.9: https://woblink.com/ebook/wilczy-gang-i-nowe-historie-kazimierza-nozki-marcin-szumowski-192965u

Cena:mózg chce więcej, dr dolittle audiobook, elżbieta żak, przywódca stada, zapach grzechu, ryszard lech, lucyfer pdf, mikrocykl mezocykl makrocykl, popiel i, cbrn skrót, marek weiss, sekrety amerykańskich milionerów, biruta lewaszkiewicz-petrykowska, okiem filmowca, ludwik janion, dni naszego życia, sekret którego nie zdradzę pdf, oko pustyni, naga prawda pdf, stażystka alicja sinicka pdf, ordynat michorowski…