Armagedon

Armagedon

Autor: Andrzej Olejnik

Przyroda wie. jak zabijać. Na tym polu mogłaby zawstydzić wszystkich seryjnych morderców razem wziętych. Oferuje globalny armagedon za pomocą asteroidy. komety. czarnej dziury. supernowej. rozbłysku promieniowania gamma. burzy słonecznej. antymaterii. zatrzymania rotacji planety. zaniku grawitacji czy erupcji wulkanu.

No i zawsze mogą nas zaatakować Obcy. Pełny zestaw scenariuszy zagłady.
Aż dziwne. że cywilizacja gatunku homo sapiens przetrwała tyle czasu.
Pozostaje jedno pytanie: jak długo?
Publikacja tylko dla tych. którzy nie boją się spojrzeć prawdzie w oczy. A prawda boli. bo…
… to tylko kwestia czasu. aż wyginiemy…

Wydawnictwo: Fronda

Cena: 29.99


ISBN

9788380323506: Wydawnictwo

Format

32.9: https://woblink.com/ebook/niewidzialna-reka-maciej-wasielewski-148171u

Cena:


Kresowi Sarmaci

Autor: Joanna Puchalska

Wielkie talenty. gorące uczucia. pasjonaci. wojownicy. oryginałowie. Zasady. których nigdy nie łamano. Czternaście opowieści z barwnego świata Kresów dawnej Rzeczpospolitej. Z krainy. która dla nas jest już tylko legendą. Dla nich była Ojczyzną.
~~~
Jak szlachcic Walicki księcia węgierskiego w karty ograł i jak handel dziełami sztuki szulerką maskował.
Jak dowódcę powstania Zygmunta Sierakowskiego generał-gubernator. owszem. nie rozstrzelał. ale powiesił.
Jak ziemianin Woyniłłowicz kościół fundował. Ale w stylu takim. co się go na cerkiew przerobić nie da.
Jak Tatarzy kresowi za króla polskiego się w meczetach modlili. Haremów zaś nie trzymali. bo i z jedną kobietą trudno czasem dojść do ładu.
I wiele. wiele innych…

Wydawnictwo: Fronda

Cena: 29.99


Dziesięć książek. które każdy konserwatysta musi znać

Autor: Benjamin Wiker

Czy poglądy Arystotelesa – kilka tysięcy lat później – nadal kształtują światową politykę? Na czym polega geniusz Ortodoksji? Dlaczego Władca pierścieni J.R.R. Tolkiena jest lekturą konserwatywną. a Atlas zbuntowany Ayn Rand już nie? I czy faktycznie Shakespeare miał serce po prawej stronie. a jeśli tak. to czego może nas to nauczyć? Benjamin Wiker przekonuje. że konserwatywna mądrość zawarta w wybranych książkach – oraz właściwe jej wykorzystanie – pomogłyby odrodzić nawet najbardziej przegniłą rzeczywistość. W niezwykle wciągającym wywodzie dowodzi. że podobnie jak złe idee mają złe konsekwencje. dobre idee ulepszają świat.

Fragment wstępu:
Skupiłem się na książkach. które każdy konserwatysta musi poznać. Nacisk położony na słowie „musi” wskazuje. że nie jest to lista „Moich dziesięciu ulubionych konserwatywnych książek” ani lista „Dziesięciu najlepiej sprzedających się konserwatywnych książek”. Jest to raczej lista tych książek. które muszą znać konserwatyści w naszej obecnej rzeczywistości. Jest nią kultura defi niowana głównie przez liberalizm. ale też przez rosnącą reakcję konserwatystów. Niestety. choć reakcja ta jest bardzo pożądana. częstokroć jest to po prostu tylko „reakcja”. zamiast dobrze przemyślanej i skutecznej akcji. wypływającej z głębokiego rozumienia prawdziwie konserwatywnych podstaw. Mam nadzieję. że książka ta wspomoże narodziny konserwatywnego renesansu. głębokiej konserwatywnej odnowy płynącej z entuzjazmu. który ożywia tak wiele dusz. Gdyby książki. które tu przedstawiam. uformowały podstawy trwałej. konserwatywnej dyskusji. wówczas szyk bojowy rozgrywającej się na naszych oczach wojny kultur byłby wyraźniejszy. strategia skuteczniej wyłożona. a nadzieja ugruntowana.
(…)
Książkę podzieliłem na cztery główne części. stosownie do czterech omawianych w niej aspektów konserwatyzmu. Pierwsza część dotyczy samej natury konserwatyzmu. druga skupia się na podwalinach amerykańskiego ustroju politycznego. trzecia – na problemach ekonomicznych. zaś ostatnia na niezwykle ważnym procesie formowania konserwatywnego myślenia.

Wydawnictwo: Fronda

Cena: 19.99


Lista Wachtera

Autor: Magdalena Ogórek

Historyk sztuki. Magdalena Ogórek. prowadzi brawurowe śledztwo tropiące niemiecką grabież dzieł sztuki z okupowanych ziem Rzeczpospolitej. Ślady prowadzą m.in. do zamku pod Wiedniem. w którym gromadzono zagrabione skarby kultury polskiej. Właściciel. jeszcze 70 lat po wojnie podpisywał się „Horst von Wächter. syn gubernatora”. Otto von Wächter. austriacki baron SS. przyjaciel Himmlera. był prawą ręka Hansa Franka w okupowanym Krakowie. Ideał aryjczyka. koneser sztuki – powiększa swoje kolekcje o dzieła złupione pod Wawelem. a później o trofea ze Lwowa. dokąd przenosi się by założyć Ukraińcom SS-Galizien. Po klęsce Niemiec. na lewych papierach. trafia na ścieżkę przerzutową nazistów z Europy do Brazylii. Znajduje schronienie w Watykanie.

Magdalena Ogórek prezentuje nowoodkryte dokumenty CIA. Centrum im. Szymona Wiesenthala. Muzeum Holocaustu w Waszyngtonie i archiwów Watykanu. Stara się wyjaśnić. kto stoi za tajemniczą śmiercią nad Tybrem wojennego kolekcjonera polskich zabytków. Kto oferuje na rynku antykwarycznym skarby zrabowane przez Wächtera? Kto zdecydował. że polscy urzędnicy nie chcieli przyjąć dzieł sztuki zwracanych Polsce przez syna zbrodniarza? Wielkie interesy. wielkie pieniądze. Śledztwo prowadzone w 8 krajach na 2 kontynentach. To nie teoria spiskowa. To „Akta Odessy” Fredericka Forsytha – w realu. ‚

Wydawnictwo: Fronda

Cena: 39.99przyimki czasu angielski ćwiczenia pdf, szklany tron tom 4, hanna gosk, 100 książek które trzeba przeczytać times, tool parabola, rosenfeldt hjorth, sj hooks, droga zen, the ring girl, beatrix gurian, obiecaj mi evans, bowie biografia, darmowe mobi, gospoda pod bocianem…